Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.480
Поени од реакции
5.734
Де Зерби има потенцијал, ме потсеќа на Клоп у рани дани.

Е сеа му фали искуство у голем тим, али пре него би му дал шанса него испукана пушка како Фонсека.

Ако збориме чисто за гаранции, од Конте неможеме подобар да земеме, од тренер што ти гарантира борба за титула али за жал тоа не е планот на Кардинале, за жал целта пак ќе биде топ 4.

Ако не сакаат Де Зерби и Конте последна прифатлива опција би била Бомел, со тоа што може да ни се деси да треба у октомври да го бркаме.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.341
Поени од реакции
10.692
Добар е Де Зерби, само ќе треба одбраната да ја среди. Тука е лош. Останатото е ок, ќе има можност да се развива како тренер во Милан. Остајте го челзијашот, го мрази Брајтон затоа така збора :icon_lol:
Изгубија играчи како МекАлистер и Каиседо, повреди на играчи како Митома итн. Толку е максимумот на Брајтон, никој ваљда не очекувал титула од нив.

Конте е гаранција за титули, ама и гаранција за проблеми и хаос :coffee:

Ван Бомел немам поим каков тренер е
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
974
Поени од реакции
2.577
Кој тренер и да дојде тешко дека може да извади нешто повеќе од овие фудбалери.
Едноставно фалат и Милан повеќе нема вакви фудбалери.
Скоро нешто слично Милан што имаше ваков фудбалер не по играта туку по енергијата и посветеноста беше Кеси.

Screenshot_20240520-201658-805.png
Интер сезонава имаат најдобра одбрана во Европа затоа и ја освоија титулата со примени само 20 гола.
Милан има примено 46,во топ 10 во Италија само Наполи има примено повеќе 48 голови.
Среќа што сезонава повеќе фудбалери придонесуваат во нападот инаку маф ќе беше работата.
Screenshot_20240520-201918-929.png

Пред две сезони кога Милан ја освои титулата имаа примено најмалку во лигата 31 гол.
Кјаер скина лигаменти а Томори играше нереално и маестрално во тандем со откритието на годината Калулу кој со одличните игри во вториот дел од сезоната го седна капитенот Ромањоли на клупа.
Секако Кеси беше тенк и носеше стабилност во играта и го држеше средниот ред.
Колку потценет и одличен фудбалер.

На Бенасер му треба таков пивот партнер и кога играше во тандем со Кеси ги имаше најдобрите партии за Милан.
Бенасер едноставно не е таков фудбалер и не може да игра заден везен без стабилен фудбалер до него.
Затоа беше лош пивот партнер со Тонали и сега со Рајндер.
Но Рајндерс може да биде одлична мезала и box to box играч.

Новиот тренер кој и да биде ќе има две основни и фундаментални задачи да ја среди одбраната и да го вразуми Леао.

Ако успее да ги постигне овие две работи очекувам големи успеси и прекрасни работи од Милан во блиска иднина.

Forza Milan!!!
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
974
Поени од реакции
2.577


Овие се помириле со реалноста,плус мора Пиоли достојно да се испрати како што треба и добредојде Фонсека.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.480
Поени од реакции
5.734
Кур да јаде и фонсека и кретенале.

Какви проклетии, не ми се верува. Ќе се одлучат за poor mans Pioli.

Па боље Абате, киселата фаца на Бонера или бабушот Броки ќе го гледам него фонсека.
Автоматски споено мислење:

И коментариве у фан клубов се боже сачува, не било битно кој ќе дошол битно пиоли да се сменел...

Па за Милан навиваме, да сакав да навивам за лузери и пацери за Тотенхем ќе навивав....

Не било битно кој ќе дојде..

Кога ќе го лапнеме со Фонсека следна година пак од Интер ќе биде смешно али ќе не теши штрумф дека може и полошо и ај ако не Пиоли да го вратиме ;)
 
Последно уредено:
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.929
Поени од реакции
13.922
И коментариве у фан клубов се боже сачува, не било битно кој ќе дошол битно пиоли да се сменел...
Не сум приметил вакви коментари, особено да доминираат.
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
974
Поени од реакции
2.577
Честитки за братот Бонера,после неколку години печење занает од легендарниот Стефано Пиоли заслужи да има свој тим каде што ќе биде главен тренер.
Во корона периодот на неколку натпревари го менуваше Пиоли како главен тренер и ако ме се лажам успешно одработи без пораз на тие неколку натпревари.
rsz_49406163.jpg
Очекувам брз напредок на неговата кариера како главен тренер и како што ми делуваат работите можно е многу брзо некаде крајот на Октомври да го видиме и како главен тренер на првиот тим на Милан.
Како и да е честитки за Бонера и среќно.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.480
Поени од реакции
5.734
Легендарниот Стефано Пиоли :pos:

Ајде па и Бонера да го дочекаме у легендите :cool:
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
974
Поени од реакции
2.577
Море ако Фонсека испадне Пиоли 2.0 Бонера има да скапе во У23.
20240521_191218.jpg
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.929
Поени од реакции
13.922
Кон кого да ги насочиме позитивните мисли доколку дојде Фонсека? Бонера да дојде и да освои ЛШ или кон Фонсека?:unsure:
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.480
Поени од реакции
5.734
Кон кого да ги насочиме позитивните мисли доколку дојде Фонсека? Бонера да дојде и да освои ЛШ или кон Фонсека?:unsure:
Ако освои Бонера ЛШ значи живееме у симулација :icon_lol:
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.493
Поени од реакции
4.649
Фонсека ти е медиокритет, тренер за Лил, Рома, Марсеј. Со изборот на тренер се гледа колку се амбициите на Милан, незнам за вас ја губам скроз интерес за екипава, остарев со медиокритети во Милан. Само се пишува како Милан финансиски бил топ вака така, они на спортски план немаат никаков напредок 2 години и не очекувам повеќе од 75-80 поени и следна сезона шо веројатно ќе бидат доволно за топ 4 шо е и целта на менаџментов, али повеќе од тоа нема шанси.

Сме го утнале тимот браќа је би га.
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.100
Поени од реакции
2.764
Пак црнци бе
Па за Зиркзе се спомнуваат суми над 60 милиона, Шешко исто нема да биде испод 40-50 милиона


Page 22 of today’s Gazzetta dello Sport details how Stuttgart are currently in Italy and took the chance to meet Milan, where the two clubs discussed the terms of a deal for Guirassy, who has a €17.5m release clause in his contract.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom