Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
1.848
Поени од реакции
2.811
Елиот политика али наше е да се надеваме на инвестиции..... ако се земе Ливерпул како пример со релативно помали инвестиции од конкурентите имаат поголем успех од конкурентите..

Али секоја сезона ипак имаат по еден голем трансфер, тоа е нешто што му треба и на овој Милан за да може да се надигрува у ЛШ со било кој, 2-3 такви сезони и ќе бидеме конкурентни..

За у Серие А секад ќе бидат у игра за титула освен ако не ги испродадат/изгубат за џабе сите клучни играчи.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.945
Поени од реакции
5.138
Не ме интересира толку за трансфер инвестициите само да не дозволат по двајца првотимци да си одат како слободни агенти секоја сезона.
Приоритет летово е продолжување на Леао и Бенасер па потоа појачување на ростерот.
Оваа шанса што ни се отвори сега ќе ја имаме само еднаш во дваесет години поради неспособната конкуренција,ако сакаат да бидат конкурентни во Италија и во ЛШ политиката со напуштање на играчи како слободни агенти мора да запре бидејќи конкуренцијата нема да биде килава како сега туку ќе се надградува.
 

Jankoff

ATP Expert
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.099
Поени од реакции
1.487
дојде денот, патем денеска Милан во 1963 ја освоиле првата лига на шампиони, со победа од 2-1 над Бенфика. настинав периодов ама препродив све за денов и за да сум у алл деј после, се гледаме и да прославиме титула !! ФОРЦА МИЛАН !
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.945
Поени од реакции
5.138
The world ain’t all sunshine and rainbows. It’s a very mean and nasty place and I don’t care how tough you are it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain’t about how hard ya hit. It’s about how hard you can get hit and keep moving forward. How much you can take and keep moving forward. That’s how winning is done! Now if you know what you’re worth then go out and get what you’re worth!
FORZA MILAN!!!!!!!!
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
793
Поени од реакции
1.339
Да не има некој собир во Охрид за гледање :D
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.258
Поени од реакции
40.802
Многу шанси мора уште еден гол и да започне славење.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.945
Поени од реакции
5.138
Жиру ќе биде запаметен во историјата како тој фундаментален искусен ветеран во овој млад тим што беше фактот за титулата во Милан.
Благодарам маестро (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom