Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Pa realno nekoj zvezdi i nema bas ali im odgovarase igrata denes, Verona ne e bash zatvorena ekipa i uste prvo trebase da se iskoristat sansite.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Никој освен Леао не е платен над 30 миљона.....

Интер го купија Лукаку за поише од дупло од таа сума плус Конте го платија колку сите други тренери у лигава заедно што имаат плата..

Јувентус исто Киеза, Влахович, Локатели.....тоа се пари кошта.....да бидеме реални тоа што го прави Милан како екипа, од тренер до играчи до менаџмент е рамно на чудо...
Може трошат под она што треба, крпат со Флоренци тип трансфери, но пак далеку од нискобуџетна екипа. Не е баш Лестер случај

Да беа сите Калулу трансфери ќе беше ок мислењето.

Тео, Леао, Томори, не се ефтини трансфери за лига како Серија А каде и не се фрлаат така пари како во ПЛ

Тие што фрлија веќе продадоа, освен арамиите што си го имаат со Фиорентина и Сасуоло па си прават договор како што им одговара, а надвор гледаат по слободни играчи.

Тука ако се додаде и Ребич трампа со Андре Силва проценет 20+ и Кесие платен 20+

Иначе како тоа Локатели кошта пари, а купен за 25+12 бонуси, а Тонали за 10+15+10 бонуси не?
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.855
Поени од реакции
13.794
Точно бе, Де Роси... Конечно Пиоли ја реши дилемата кој тип на играч е Тонали. Ние цело време баравме некој поранешен фудбалер на Милан.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.431
Поени од реакции
7.859
секоја чест за дечкиве, баш сите, па дури и Месиас, Салемакерс и капитенчето...
Пак ќе кажам, имало х100 играчи од нив, ама овие покажуваат жар, желба, муда, борбеност и покрај лимитираните способности како фудбалери.
Ме боли цеф за лето, Малдини, нови газди, кој да дојде кој да си иде... Си чекам следна недела со Аталанта и само на тоа мислам кога станува збор за Милан.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Kаква е језива темава за читање со едните исти муабети со немање 10ка, Кеси ќе играл на неприродна позиција денес, Малдини направил грешка..
Свака част, да не успееш да уживаш во ова што го прави екипава моментално е доста интересна појава.

Изври човекот на Хм хм, господинот воин Алесандро Флоренци!


Не сакам да се хајпам се уште, мислам дека не чека пеколен дуел со Аталанта, не гледам како и зашо не би играле или гинеле против нас ама сакам да изиграме храбро и без респект како и до сега, едноставно ќе мора да се победи пред преполн Сан Сиро.

Докторски се постави денес Пиоли, немаше ниедна утка - од експериментот со Сандро ко втора 9ка до измените што ги направи, погодени со тајминг со све.

Леао е прејак играч, не е веќе талент како што го зборевме до сезонава, едноставно е незапирлив ама ќе морам тука да го искоментирам и синката на Џими, господинот Калулу, маестрален дефанзивец на само 20 години, перверзија од трансфер.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.647
Поени од реакции
2.619
ми се исполни душата од мечот вчера ејјјј, колку беа добро поставени и назад и не се повлекоа по примениот гол, одма напад напад и 1-1. Мене највише ми направи мерак Раде, каква партија ејјј, кога ја шутна многу сакав гол да е. Заеби 10ка дајте му на Радета нека ги гази. Ама и Тео бе еј, ме изненади, го нема со неговите тркови него му ја дава на Леао и назад седи.. Калули и Томори се добитна двојка назад, гинат до последен здив ! Кеси феноменален уште еднаш, едино Калабрија беше слаб назад, Лазовиќ го отвараше ко Лиса Ан.
и пс @Hm_Hm не ми е желба у кафана со интерашите, него со сите фанови на Серија А фудбал, без разлика за кој клуб навиваат. ;)
Автоматски споено мислење:

А кога сме више кај кафана, можеме ние од СК или од било кој град ако дојдете, да ја гледаме следната со Аталаната.. не мора кафана, може и кафич.. таман следната у недела у 6 е ко што гледам.
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
А кога сме више кај кафана, можеме ние од СК или од било кој град ако дојдете, да ја гледаме следната со Аталаната.. не мора кафана, може и кафич.. таман следната у недела у 6 е ко што гледам.
Imame sobiri celo vreme, taka da za poslednive 2 site se dobredojdeni.

 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.338
Поени од реакции
46.463
Ми се свиѓаат искриве. Од две страни кога ќе нагрнат догодина двајцата, уште од сега ми е мака за противниците. :cool:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Тонали си е Тонали. Голем напредок со Леао и Калулу.
Многу важни голови се овие за него и за целиот тим. Следна сезона очекувам да е дупло од ова со плус уште играч и ќе е послободен кога игра напред.

Крунич му покажа на Пиоли дека покорисен од Диаз оваа сезона, а многу помалку шанси добива. Потценет играч од страна на управата.

Жиру треба да биде заменет, иако и тој покажа нешто на важни натпревари.
Калабрија исто да се замени ама тоа тешко ќе биде. Со Лацио лесно го претрча, ама Мајк одбрани. Треба подобар десен бек, помлад од Флоренци кој е добра замена.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.647
Поени од реакции
2.619
Тонали си е Тонали. Голем напредок со Леао и Калулу.
Многу важни голови се овие за него и за целиот тим. Следна сезона очекувам да е дупло од ова со плус уште играч и ќе е послободен кога игра напред.

Крунич му покажа на Пиоли дека покорисен од Диаз оваа сезона, а многу помалку шанси добива. Потценет играч од страна на управата.

Жиру треба да биде заменет, иако и тој покажа нешто на важни натпревари.
Калабрија исто да се замени ама тоа тешко ќе биде. Со Лацио лесно го претрча, ама Мајк одбрани. Треба подобар десен бек, помлад од Флоренци кој е добра замена.
Не мора нов десен бек, нов штопер и Калулу на десно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom