Фан клуб: Милан

Саше?


  • Вкупно гласачи
    26
  • Гласањето е завршено на .
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.903
Поени од реакции
23.297
Сега Скорупски ќе се разбрани.

Тоа копиле со фацана као ретардираниот брат у фамилија канибали у хорор филмојне увек се разбрануе против Милан. Не памтим да имал лош или ок ден против Милан.

Иначе треба почесто да се игра формацијава со Леао десно а Анте лево.

Мора да се даде гол брзо иначе мучење на крај ќе биде
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.915
Поени од реакции
41.876
Овие па Болоња за ништо не се борат земале лежат по терен, се преправаат дека се умрени, задржуваат време.
На крај кога се повлекоа и играа 5-4-1 Диаз некорисен, не им треба играч од средина и подобро да ризикуваше Жиру да остане во игра и да се искористи висината, а не само со Ибра кој го чуваа тројца дефанзивци.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.517
Поени од реакции
5.512
Пројде сезонава а Пиоли не најде решение против послабите екипи и на крај тоа ќе не кошта титулата... Мора некои ротацие да има со слабиве, мора да измисли нешто, десните крила у аут па дај му шанса на Саму чим ти е на клупа, стај ги Ибра и Жиру заедно....

Жиру мора до крај да игра на вакви утакмици и точка, не да го ваѓа...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.525
Поени од реакции
4.698
Пројде сезонава а Пиоли не најде решение против послабите екипи и на крај тоа ќе не кошта титулата... Мора некои ротацие да има со слабиве, мора да измисли нешто, десните крила у аут па дај му шанса на Саму чим ти е на клупа, стај ги Ибра и Жиру заедно....

Жиру мора до крај да игра на вакви утакмици и точка, не да го ваѓа...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
Ne e do Pioli, max vadi od ekipava. Ednostavno nema coek u Milan so ke ja zgazi topkata i ke dae gol.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.390
Поени од реакции
25.191
Одлучи да игра на нафрлени топки оставајќи го Диаз во напад :) Ах бе Пиоли бе, иако овде многу поголем е проблемот, се остава Жиру заедно со Ибра, кој кур ти е Диаз да го чуваш цел натпревар.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.525
Поени од реакции
4.698
Da ne ripame mnogu i nie, celta e gore dole realizirana, plasman vo LS, iako imame sansi za Skudeto i ne bi bilo loso da go osvojat, nema da e kraj na svetot. Samo se nadevam so ovoj plasman vtor po red, ke ima i budzet so bi go pojacal timot znacitelno.

Evidentno e deka ocajno fali desno krilo, pa i spic, zamena za Kessie i stoper, za da se pojacaat znacitelno ovie pozicii treba nekoi 150 milki labavo, neznam samo kolku se finansiski spremni, i kolku toa vleguva vo politikata na elliot.

Ja bi igral so Goncalves od sporting desno, Jesus/Raspadori spic , Bremer i Ricci :cool: I use 1,2ca boranija igraci od francija za na klupa
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.625
Поени од реакции
48.543
Требаше одамна во Милан да е нормализирано правење измени во 30та минута.
Што повеќе очекуваа од Месиас, Диаз, па и Леао вчера, па мораше да се на терен толку многу. Што е страшно да го повлечеш и да ќариш 15тина минути кога е јасно и очигледно дека нема аир тој ден од некого.
Тоа паничење и безредие што настанува од 65та минута натака е одлика на незрела екипа. Многу, ама стварно многу заебаа вчера.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.706
Поени од реакции
2.701
ја утна измената, Бенасер беше добар за да го извади ама можно е да доби еден удар на една шанса на Болоња у прв дел па затоа го извади..
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.800
Промашено беше уште на старт од второ кога отиде Леао десно, се виде дека е без душа цела утакмица, умор најверојатно, мислам дека мораше да го одмори сега и со Ребиќ да стартуваме од прва минута.

Маме му ебам не знам што повеќе сакаа, 75к дојдоа у понеделник да ги гледаат со умрената Болоња, 33 шута мислам кон гол, не успеавме да убодеме ниеден, мизерија.

..........
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.172
Поени од реакции
14.375
Ме нервира само таа немоќ во напад.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.903
Поени од реакции
23.297
У 5 утакмице 3 гола дале, они запнале по Ботман.
Како игра Калулу ја не би трошел олку паре за дефанзивец. Продужи го Ромањоли, Кјаер се враќа, врати го Калдара за длабочина и инвестирај 33мил у напад или крило

 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.625
Поени од реакции
48.543
Ме нервира само таа немоќ во напад.
Тоа дури не се ни објаснува. Доаѓаат до 20 метри и тука настанува заборавање на основни на фудбал. Трема, дупли пасови, пети, паника од можен контра-напад све тоа во една секунда време, све можно и неможно, освен нормално изградена позиција и удар во небранет простор. Како да вежбаат некои напади на тренинг, ама секогаш некој ја посерува кореографијата .
Избегавам да критикувам фудбалери што од клупа влегуваат, ама мислам дека Ребиќ џабе влегува, сезонава цела од почеток до крај му е нула, никаков учинок во ниедна фаза.
За Месиас не ми се збори пошто сепак е Месиас, ама прилично сум сигурен дека прв пат гледам фудбалер на крило што е во исто време и без дриблинг и без брзина, не ми текнува на друг таков.
 
Член од
28 септември 2014
Мислења
1.100
Поени од реакции
1.683
Проблем е 10ката и десното крило тоа некако ако се подобри ке биде екстра
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.140
Проблем е 10ката и десното крило тоа некако ако се подобри ке биде екстра
Како да се подобри ростерот кога ќе потрошат 33 милиони да го покријат Ромањоли и уште 30 милиони да го покријат Кеси.
Диаз е на позајмица до Јуни 2023,Адли е веќе договорен но знак прашање е што ќе добиеме од него.
Флоренци планираат да го откупат за 5-6 милиони тоа се вкупно околу 70 милиони.
Пари за десно крило нема да има ќе активираат 6 милиони за Месиас.
Во напад Ориги или евентуално Белоти на фри и тоа ќе биде ростерот за следната сезона.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom