Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.360
Поени од реакции
512
Нека му даде некој влажни марамици на коментаторот од Арена, да се забрише... јебал го Влахович
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.762
Поени од реакции
13.410
Милан има примено до сега 15 гола, од кои барем половина сами си ги дадоа.:eek:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.357
Поени од реакции
25.051
Јасно ми е зошто Габиа не добивал минутажа... како се викаше оној гревот што го имавме еднаш, дебитираше против Наполи во прво коло и јаде тежок блам? На него ме потсеќа.

Тео повторно сељак, неговите херојски „хари потер“ комплекси да го спаси денот обично завршуваат неславно. Тоа е кога си прекомотен на позицијата затоа што знаеш дека немаш конкуренција. Шатиран сељак.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.762
Поени од реакции
13.410
како се викаше оној гревот што го имавме еднаш, дебитираше против Наполи во прво коло и јаде тежок блам? На него ме потсеќа.
На дефанзивец мислиш?

Не знам против кого беше, но за мене најтрагикомично деби имаше оној високиот Траоре, среден ред играше. И ден денес не ми е јасно како играл пред тоа во француска прва лига. Буквално делуваше како првпат да го игра фудбал. И тоа на Сан Сиро дебитираше.
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.570
Поени од реакции
1.093
Јасно ми е зошто Габиа не добивал минутажа... како се викаше оној гревот што го имавме еднаш, дебитираше против Наполи во прво коло и јаде тежок блам? На него ме потсеќа.

Тео повторно сељак, неговите херојски „хари потер“ комплекси да го спаси денот обично завршуваат неславно. Тоа е кога си прекомотен на позицијата затоа што знаеш дека немаш конкуренција. Шатиран сељак.
Za bodovi od Firenca vecer ke bese dovolen Romagnoli.
Neznam koj kolku zabeleza ama Gabbia ocajno reagira i za tretiot gol,prvo ne postavi ofsajd zamka koga celata odbrana bese izlezena na ofsajd i potoa ocajno go markirase Vlahovic nepreceno da izleze pred gol.
Steta,bukvalno im poklonivme tri gola.
Автоматски споено мислење:

На дефанзивец мислиш?

Не знам против кого беше, но за мене најтрагикомично деби имаше оној високиот Траоре, среден ред играше. И ден денес не ми е јасно како играл пред тоа во француска прва лига. Буквално делуваше како првпат да го игра фудбал. И тоа на Сан Сиро дебитираше.
Rodrygo Eli.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Каква чудна утакмица, прв пут у живот глеам вака инфериорна екипа ко Фиоре днска да даде 4 гола, еј 4.
И поклони и све, Фуоре денеска не заслужи ни минимален пораз а не победа со 4 гола.

Освен Габија и Татарусану кои беа ужасни нема што да се замери на тимов, сасвим солидно изиграа и у нормални услови без катаклизмички грешки и просечен голман ова ќе беше лсна победа!

Али јебига, сеа со Атлетико нека истрчкаат разонодно и после имат малку полесен распоред Сасуоло, Џенова, Салернитана Удинезе да се врата у нормала.

И за крај, овој Месиас уште вечер у втора лига да го вратат, кој го прелажа Малдини со чуеков крв да сере, а Габиа не смее да припари на терен више и он на лето у втора лига
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.357
Поени од реакции
25.051
На дефанзивец мислиш?
Сега прогуглав. Родриго Ели, ужасен дефанзивец со слични карактеристики како Габиа.

Za bodovi od Firenca vecer ke bese dovolen Romagnoli.
Го прикажаа во кадар ама како што читав некоја ситна повреда имал. Изгледа од што глумеше за трејлерот во Гоустбастерс :D
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.762
Поени од реакции
13.410
Ај тој барем млад беше, али овој Траоре веќе неколку сезони во француска лига играл.

Не го памтам натпреварот, но се сеќавам како беше изгубен и фацата на Алегри кога гледаше каков поклон му дал Галијани.

Не е онаа кикс да направиш, туку како никогаш фудбал да не играл.
 
Последно уредено:
Член од
20 ноември 2021
Мислења
23
Поени од реакции
99
Posle povredata na Maignan defanzivniot del od Milan otide vo kurac, duri ne mi e ni verno deka do tolku izgubija defanzivcite na samodoverba,bukvalno sami si davame golovi. Vecerva ocajni Tatarusanu, Gabia vo dva navrati za prviot i tretiot gol, i na krajot Teo za slikata da bide kompletna. Prethodnata so Inter gi napravivme mozebi dvata najsmesni penali vo istorijata na fudbalot, posebno onoj vtoriot na Ture koj ne znaese kade se naoga vo momentot. Tuka se i onie 2 prelesno primeni golovi od Bolonja so dva igraci poveke, 2 gola od Verona na San Siro itn.
Ona sto momentalno najveke me plasi e slednata utakmica so Sassuolo koj e tim na koj definitivno ne mu nedostasuvaat igraci vo napad. Sepak, igrame na San Siro i veruvam deka Pioli dobro ke ja izmenadzira taa utakmica, no se nadevam i deka Tomori ke bide spremen, ili barem deka Romanjoli ke startuva pred Gabia za koj gore-dole treba da e zavrsena sezonava.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
И со Аталанта головите се глупи и непотребни на крај.
Тим кој сака да се бори за титула треба да изгради цврста одбрана. Тоа што немаме среќа со повреди е друго, Томори се повреди на последниот тренинг.

Фиорентина ваква победа нема да има цела сезона.

На Тео ова му е лоша навика, виновен е што не исфрли, ама ако се види и позицијата и реакцијата на Габија. Спор, несигурен, лошо се позиционира и не реагира.
Тоа е Томори нема замена. Нека го копираат уште еднаш исто како и Леао.

Важен беше оној дел од натпреварот после 3:2. Изгубија многу време како и први 15 минути од второ полувреме за брз гол.

Диаз го нема после ковид, а Салемакерс е со најнизок IQ. Добар пар беа со Калабрија и се знаеа како дишат, ама оваа сезона не заслужува да игра.

И за крај, овој Месиас уште вечер у втора лига да го вратат, кој го прелажа Малдини со чуеков крв да сере
Кога Фавр ги заеба преговорите со неговите глупости.

Има 15 минути фудбал во него и има време да се покаже до јанаури посебно кога нема кој да игра таму. Многу играчи имаат лош старт, повреди па не треба одма да се отпише.
Тоа дека треба плус играч за напад треба.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.291
Поени од реакции
45.801
Нема да е лошо да се ангажираат за некој штопер зимава да се позајми од негде. Овој Габиа вака ќе не погреба.
Чезаре Бово активен ли е, сега му е мајката :cool:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Бар денес ќе игра изгледа Ромањоли да не не оболат..Faivre и Адли ги гледав викендов играа супер, Адли ако се развива како што треба ќе биде екстра засилување.

Активно се зборува и за Санчез уште зимово да го земат, Ќумбето изглеа ќе лета предвреме
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Бар денес ќе игра изгледа Ромањоли да не не оболат..Faivre и Адли ги гледав викендов играа супер, Адли ако се развива како што треба ќе биде екстра засилување.

Активно се зборува и за Санчез уште зимово да го земат, Ќумбето изглеа ќе лета предвреме
Кастилехо ако го шутнат зимово можно е Адли да го повлечат а за Фаивре не ми се верува сепак и Месиас го имаме.
Со Кессие скоро сигурно е дека е завршена приказната.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom