Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Не знам што мислеа Мино И копиљот во време кога сите големи екипи имаат топ голмани како ќе најдат клуб. Малце повеќе си ја преценија својата вредност и на позицијата кој а ја игра и на играчот. Едини тим на кој можеби му треба нов голман е Интер ама имаа преголеми финансиски проблеми за да можат си го дозволат Донарума. Така да да сум Малдини би му дал понуда од 4 милиони плата без клаузули без бонуси без ништо. Нека биде втор голман па догодина продај го за 20-30 милиони.
 
Член од
19 март 2014
Мислења
571
Поени од реакции
864
После таков успех да не знаеш да останеш мангуп, треба да го потпишат и примавера правец
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.839
Поени од реакции
23.084
Гомното глупо го јадеше курот слушајќи го Мино.

Мино ќе си лапне негде 20мил а Донарума ќе остане со истата плата што ја земаше у Милан, или помала. Може да ги сањаа тија 10мил годишно и он и татко му што ги бараја, чак у моментов може да ги сањаа и тија 8мил што Милан му ги нудеше последно
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.647
Поени од реакции
2.619
Многу јако ќе му напраат ако го потпишат сега за помала плата и втор голман да го стаат, па пак нека се курчи.. мада не ни сакам да го потпишат.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.457
Поени од реакции
5.430
Ја би го потпишал ако прифати помала плата од таа што земаше... И тоа да нема статус на прв голман, да се мењаваат па кој заслужи тој.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.334
Поени од реакции
46.422
Враќање назад само ако го откачи прасето и ако се извини... платата нормално, да биде намалена.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.839
Поени од реакции
23.084
Враќање назад само ако го откачи прасето и ако се извини... платата нормално, да биде намалена.

Само да се извини доста е, појако ќе биде да продужи и прасето да остане и да трае ка пиченце некое.

Да не си праемо и мие бајрам сеа, Џиџи е моментално топ 5 голман у свет, и ја не би имал против и да остане ако се извини на клубот
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.827
Поени од реакции
13.655
Да не претеравте малку со овие сценарија, после само една вест? :P :D
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.334
Поени од реакции
46.422
Да не претеравте малку со овие сценарија, после само една вест? :P :D
Не е ни вест. Измислица е комплетна ама јак муабет би било :icon_lol:
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.647
Поени од реакции
2.619
Tomori otkupen, Ziru ostanuva u Celzi
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.839
Поени од реакции
23.084
Сеа Малдини нема изговор да не тргне по Белоти
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.457
Поени од реакции
5.430
Olivier Giroud has extended his contract with Chelsea until June 2022. Done and signed. #CFC #Chelsea


Супер, ете шанса за Белоти
Не дека Жиру е лош ама еднаш се зезнавмо со Манџукич... на иста позиција више имамо еден стар, треба некој помлад.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.457
Поени од реакции
5.430
Olivier Giroud has extended his contract with Chelsea until June 2022. Done and signed. #CFC #Chelsea


Супер, ете шанса за Белоти
Не дека Жиру е лош ама еднаш се зезнавмо со Манџукич... на иста позиција више имамо еден стар, треба некој помлад.

А и вие што мислевте дека Жиру е добра опција ако дојде и уш еден помлад, тој помлад немаше да дојде ако потпишеше Жиру сигурно.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk


Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom