Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.760
Поени од реакции
13.404
Што ни менува ако Диаз е повреден или не? Пак ќе кажам, дечкото има нула импакт во играта, нешто слично на другар му лезбејката по десна страна.
Во право си, можеби и подобро е вака, па да се проба како што пишуваат со некоја 442 или 4222, нешто што играше Пиоли кога дојде, но делуваше неизбалансирано. Со Ибра и еден од Манџукиќ/Леао.

Само што мене ми делуваше дека и замислата со Меите против Аталанта ќе функционира, па сега не се залетувам. :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.571
Импактот на Ибра врз овој тим, зашто Милан сега личи на нешто за разлика од она што беше пред него.

Пред него беа пичлемиња, инфлуенсери и фортнајт играчи, сеа са војници
Не би да ти кршам филм ама истиот тој што го постирал тоа на Твитер тверкаше во алишта од девојка му па сеа ти види.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.041
Поени од реакции
649
Da no Milan poslednata godini lici na tim , igra pobeduva , moze da pocnat da tonat vo vtoriot del no so Maldini i Massaara sepak sme vo dobra situacija.
Hakan Teo pa i drugite sto bea frleni od timovite sega se eden od najdobrite vo svoite pozici
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Не би да ти кршам филм ама истиот тој што го постирал тоа на Твитер тверкаше во алишта од девојка му па сеа ти види.
Искрено не заболе он што праи на твитер се дури дава 100% дур игра.
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.486
Поени од реакции
4.690
Не би да ти кршам филм ама истиот тој што го постирал тоа на Твитер тверкаше во алишта од девојка му па сеа ти види.
Грдо е тоа, ама па уште погрдо е што еден црнец постираше дека е педер, па одма го прибравте кај вас. Додуша излезе дека се зафркавал наводно, ама нема зафрканција со овие работи, ќе се погоди некој како Лукаку во екипата на кој не му е битно дали субјектот е машко или женско и ќе си речи вистина е тоа што постирал и ете ти проблем.:icon_lol:
 
Член од
19 март 2014
Мислења
571
Поени од реакции
864
Што се објаснувате кога главен напаѓач им е човек што не знае да прими и да шутне фудбал, среќа што природата му дала конституција како шлепер па има 10 секунди време да ја прими. Двајца такви фудбалери играат во топ5 лиги, еден е Лукаку а другиот е Адама Траоре, едниот знае да се гради а другиот е премногу брз, ама кога ќе дојде момент да ја шутнат топката ја маваат со некој дел од стапалото што никој фудбалер не го користи. Ако не ми верувате видете го пеналот против Милан и јас глава ставам дека ја шутираше доле а малку фалеше да отиде над гол.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.073
Не би да ти кршам филм ама истиот тој што го постирал тоа на Твитер тверкаше во алишта од девојка му па сеа ти види.

Мајндсетот на терен им е сменет за 360%

Гризат цело време, трчаат посебно Тео не застануе цело време.

Пред Ибра едно 5-6 сезони глеав преплатени просечни копиљаци што се понашаја лап звезде и примадоне.

Е сеа ван терен нека праа што сакаа, ретки се многу денеска фудбалери што са максимално посветени на тоа како изгледаат на терен и вон него, пример Роналдо.

А иначе оваја да побара, и ја ќе тверкам на твитер у женски алишта без никаков проблем

 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.357
Поени од реакции
25.051
Во право си, можеби и подобро е вака, па да се проба како што пишуваат со некоја 442 или 4222, нешто што играше Пиоли кога дојде, но делуваше неизбалансирано. Со Ибра и еден од Манџукиќ/Леао.

Само што мене ми делуваше дека и замислата со Меите против Аталанта ќе функционира, па сега не се залетувам. :D
Читав (ама нека се земе здраво за готово) дека Пиоли пробувал нешто со Малдини во 4-2-3-1. Јас мислам дека и Леао може да се наметне како втор напаѓач тука, а Ребич да стартува лево. Меите изгоре жив на утакмицата со Аталанта ама тука беше колективен пожарот повеќе. Сепак, ни со Интер не ми остави некој впечаток на природната позиција. Нема многу опции и ваљда промена на формација за овој натпревар би било најлогично решение.
 
Член од
26 јануари 2021
Мислења
17
Поени од реакции
8
Утре ке се одлучело за суспензија на ибра и лукаку .
Како што прочитав можно е до 10 натпревари суспензија да изречат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom