Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
11 јануари 2014
Мислења
489
Поени од реакции
757
Цело второ полувреме Торино по нашата десна страна имаа еден вишок играч. Калабрија чуваше еден а другиот играч на Торино цело време стоеше сам.
Каков е тој тренер да не го примети тоа не ми е јасно.
Кеси и Сусо требаше на клоци да ги извади вчера некој.
За лани уште ми е криво како не фативме 4то место, да не се испичкаше Гатузо на крај од сезона ќе заличевме на клуб конечно.
Еве ги Интер се кренаа,ја фрлија и тие во вода цела ланска година што го оставија Спалети, донесоа тренер на место и се заборави дека глибаа и тие во калта 10години како нас.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.425
Поени од реакции
7.789
ја незнам уствари што очекуваме од човек што бил 3 пати отпуштан од клубови како Чезена, Бреша и Катанија. Чезена и Катанија ради лоши резултати, Бреша ради лоши резултати и сукоб со управа/навивачи. Аматер.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.316
Gennaro Gattuso is being linked with a shock return to Milan if they sack Marco Giampaolo.

Gattuso had been put forward for the Lazio job, but Corriere dello Sport is now reporting Milan are considering him for a second spell as Coach.

:confused: Комедија, Бобан и Малдини не бе најгласни против старата управа? Се посраја буквално...
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.253
Поени од реакции
5.221
Gennaro Gattuso is being linked with a shock return to Milan if they sack Marco Giampaolo.

Gattuso had been put forward for the Lazio job, but Corriere dello Sport is now reporting Milan are considering him for a second spell as Coach.

:confused: Комедија, Бобан и Малдини не бе најгласни против старата управа? Се посраја буквално...
Никад се сватија дека немоеж секоја утамкица да играш убаво за око и плус да имаш резултати. Они затоа го кикнаа Гатузо, демек не играл за око. Исто и Алегри на времето. Па и вие ради тоа го кикнавте Алегри. И ќе видите оваа сезона дека пак нема ништо да напраите у ЛШ чак може и Интер да земат лига и без тоа да останете па ќе плачете по Алегри. Само еден трењер у свет моментално има и игра и резултати, Пеп. Дури и Клоп лани у финалето на ЛШ играше крајно претпазливо како Алегри да им беше трењер.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.316
Никад се сватија дека немоеж секоја утамкица да играш убаво за око и плус да имаш резултати. Они затоа го кикнаа Гатузо, демек не играл за око. Исто и Алегри на времето. Па и вие ради тоа го кикнавте Алегри. И ќе видите оваа сезона дека пак нема ништо да напраите у ЛШ чак може и Интер да земат лига и без тоа да останете па ќе плачете по Алегри. Само еден трењер у свет моментално има и игра и резултати, Пеп. Дури и Клоп лани у финалето на ЛШ играше крајно претпазливо како Алегри да им беше трењер.
Алегри за мене е тренериште и ќе остани таков. Некои велат поради убсв фудбал др поради крја на ера кое искрено беше евидентно дека до толку било дојдено. Италијанци и убав фудбал неми одат рака под рака. Ова е глуп потег до немај каде со Гатузо и Џанпаоло...

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.294
Поени од реакции
45.839
Лошо е што изгубија, ама полошо е што изгубија на таков начин. Добиена утакмица, со комиран противник што можеше да се реши во први пола сааат. Лошо е за моралот и самодовербата, не верувам дека ќе ја тепаат Фиорентина.
Бенасер беше најдобар на терен се додека не стана најлош кога му избегаа за вториот гол. Нема збор дека заслужува да биде стартер, стварно покажува работи што на пример за Биља не непоимливи, убави пасови, едноставна игра и предавање, ама дефанзивата дали ради градбата не му е баш како што треба.
Леао и Тео изиграа доволно колку да добијат уште една шанса. Имаа неколку непотребни потези, што е разбирливо за деца на прв настап, поготово Тео што исто како со Баерн, и вчера сам ќе се повредеше.
Смена на Џампаоло пред божиќна пауза не иде у обѕир, а и тогаш колку е паметно со оглед на ѓубрето што е во оптек не знам.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Lugje kakov Garuzo. Dodeka ne dojde asalen trener ke se iznagledame horor-i.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Дoдекa не oбезбедaт ЛШ немa дa нaјдaт дa се нaфaти aсaлен тренер.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.645
Поени од реакции
2.614
Треба време да се уиграат скроз, мислам дека не ја бива тактикава без крила.. мене не ми се свиѓа.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Имаме 1 гол од игра во 5 натпревари. Нигде нема поочаен тим во тој аспект. Ама дебилов сеа на прес изјавува топ му биле напаѓачите немало никаков проблем. Дај бе некој нека го избрка што побрзо не бива вака ич. Па иста грешка ко останатите 231231 сезони ке напраат.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Giampaolo: “I won’t change the formation, we created chances against Torino”

Упрaвaтa гледaм гo пoддржувa Џaмпaoлo a требa и дa имaaт трпение и дa oстaнaт пoзaди негo кoгa тoгaш ке гo рaзигрa тимoт пa мaкaр и дa зaврши сезoнaвa,пa следнaтa сезoнa oдиме oдмa нa скудетo.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.645
Поени од реакции
2.614
Сенси е машинерија, ги убив од пцуење управава што не го доведоа уште кога потпиша за Интер.. Сеуште ги пцујам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom