Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ако е точно ова да ти ибам управата. Исто и она Ричарлисон за 15 мил.

 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Е де бе, голем кур Ричарлисон и Хименез ако не ги зеле
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
ајде Хименез и не е толку лош али Ричарлисон со две добри утакмици за Вотфорд го направи играчиште..во Еветон е тотално изгубен
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Па игралиште е, а тоа што игра во Евертон е дууго. Има талент и баш модерен играч од нападот и плус 21 година е.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Podobro Richarlison nego li nekoe isfurano Holandsko krilo shto si nabildalo statistika protiv VVV Venlo i Jong Utreht.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Ne deka e los Richarlison ama mnogu pari ke bara Everton za nego. So ogled na cenata koja ja platija za da go donesat I pritoa voopsto ne igra loso sezonava. Ama sepak bolje da gi iskoristat sega dobrite odnosi so Raiola I da trgnat po Lozano najpametno ke im bide. Ili pa Leonardo da iskautira uste nekoe dobro brazilce za po krilata.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Тоа е кога Емполи ќе промаши, на нашите им одговара овој период од 45-60 минута.

Конти милион асистенции ќе имаше ако беше здрав.
Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Последно уредено:

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.421
Конти увек коа ќе добие шанса си прае асистенција, а и Кастилехо изигра супер натпревар, сеа да се седне малу Сусо на клупа барем следни два натпревари колку да се разбуди... потечно си идеа акциите од таа страна, а не Сусо појди допри врати се, полукружно...

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Кастиљехо треба да изигра неколку натпревари по ред, ама не верувам Сусо да го седнат на клупа иако е во лоша форма. Исто важи и за Лаксалт, добар беше против Наполи и после тоа не доби шанса.
Одбраната добра и примени 3 гола последните 9 натпревари и тоа се некои голови кои не смееа да дозволат да ги примат.

Хакан изигра добар натпревар, може и најдобар во оваа сезона и не сум изненаден од Конти и штета што имаше долга повреда.

Иначе вечерва од тие 5 гола од кои 2 поништени учествуваа скоро сите сите играчи, освен Бакајоко, Мусачио и Ромањоли.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.570
Поени од реакции
1.093
Кастиљехо треба да изигра неколку натпревари по ред, ама не верувам Сусо да го седнат на клупа иако е во лоша форма. Исто важи и за Лаксалт, добар беше против Наполи и после тоа не доби шанса.
Одбраната добра и примени 3 гола последните 9 натпревари и тоа се некои голови кои не смееа да дозволат да ги примат.

Хакан изигра добар натпревар, може и најдобар во оваа сезона и не сум изненаден од Конти и штета што имаше долга повреда.

Иначе вечерва од тие 5 гола од кои 2 поништени учествуваа скоро сите сите играчи, освен Бакајоко, Мусачио и Ромањоли.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Bakajoko mu go pusti pasot na Samu pri golot na Kesi i so toj pas izbaci od igra 5 igraci. Inace lesna pobeda,ne se potrosivme mnogu iako netreba da se zaboravi deka Caljari i Empoli ni otkinaa bodovi vo prviot del a sega gi dobivme lagano.. Najmnogu me raduva sto ja konsolidiravme odbranata,nema vece lesni golovi.. Donaruma e vo top forma,Romagnoli i Musakio standardno. Rodrigez e dosta popraven vo defanziva.. Od druga strana i pokraj asistencijata ne mi se svide Konti ostava premnogu prostor nazad i sekoja poseriozna ekipa ce go kazni toa taka da vo ovoj moment se slagam so Gatuzo Kalabrija pred Konti. Sredinata e okej,se nadevam deka nema da se cepka sega so vracanjeto na Bilja,neka go stava eventualno ako ne mu odi nekogo ili vaka na dobieni utakmici da uspori tempo.Napad iako e vo najslaba forma od site mislam deka mora da igra Suso poso dosta povece vlijae vrz kreacija na igrata od Samu koj e dobar kako joker isto kako i Cutrone!
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
У ни еден паралелен универзум, а камоли овој Калабрија не може да биде пред здрав Конти.
Нека изигра сеа со Лацио у куп, и чао џаци, Конти мора да се зацементира на тоа место.

Иначе сум ви кажал дека ќе купим дрес од Бакајоко ако го земат? :icon_lol:

Копиљот на гол ќе ме тера сите говна што ги кажав за него летово и на почекот на сезона да си ги изедам, ама ако, нека продужи само.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Bakajoko mu go pusti pasot na Samu pri golot na Kesi i so toj pas izbaci od igra 5 igraci. Inace lesna pobeda,ne se potrosivme mnogu iako netreba da se zaboravi deka Caljari i Empoli ni otkinaa bodovi vo prviot del a sega gi dobivme lagano.. Najmnogu me raduva sto ja konsolidiravme odbranata,nema vece lesni golovi.. Donaruma e vo top forma,Romagnoli i Musakio standardno. Rodrigez e dosta popraven vo defanziva.. Od druga strana i pokraj asistencijata ne mi se svide Konti ostava premnogu prostor nazad i sekoja poseriozna ekipa ce go kazni toa taka da vo ovoj moment se slagam so Gatuzo Kalabrija pred Konti. Sredinata e okej,se nadevam deka nema da se cepka sega so vracanjeto na Bilja,neka go stava eventualno ako ne mu odi nekogo ili vaka na dobieni utakmici da uspori tempo.Napad iako e vo najslaba forma od site mislam deka mora da igra Suso poso dosta povece vlijae vrz kreacija na igrata od Samu koj e dobar kako joker isto kako i Cutrone!
Играчи кои учествуваа со гол и асистенција.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom