Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Не се знае за што ќе се искористат тие пари ако ги земат и на кого ќе ги потрошат. И Кесие треба да го откупат 20 мил, Кастиљехо 15 мил и да земат пари од Локатели задолжителен откуп.

Се може да се смени, не им ги знаеме плановите и дали ќе направат мали измени или пак ќе сменат пола тим. Никој не можеше да предвиди дека во јануари ќе дојде Пијатек и Бонучи ќе го трампаме со Калдара.
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
1.078
Не знам која му е природна позиција, ама по тоа што гледам има играно на повеќе позиции, па и напаѓач. Сигурно Леонардо долго време го има следено и досега му се погодија двете скапи зимски засилувања. И овој го планираше за во јануари, ама не се договорија и останува за на лето.

Бергвејн природно е лево крило а игра и десно, тип на трансфер ако сакаат да поминат евтино и да го играат само лево и да остане Сусо. И пак ќе пишам Ричарлисон пред овие ако има можност за ваков скап трансфер.

А за продажба на играчи прво треба да го продадат Андре Силва, убава сума е во прашање па после друг кој треба. Ако не мора да продаваат тие 20 мил од Хакан се ништо и ќе видиме како ќе продолжи да игра до крај на сезона со новите соиграчи, а може и да остане и онака нема никој на клупа.

Лацио загуби денес, ама затоа Рома може да дојде на -1 и плус имаат лесен распоред Болоња и Фросиноне, а после тоа Римското дерби.

Како и да е нашите мора да победат следните 3 па кој со кој сака нека игра и ова е најголема шанса да се одлепат од тоа 5то место. Само да не се повтори минатата сезона и формата да трае само 2 месеци, па од средина на март да почнат да губат бодови со глупи екипи. Тогаш имаат повеќе дерби натпревари.
Od derbi natprevari ostanaa samo Inter i Lazio doma plus Juventus koj ne go racunam poso ne kankuliram bodovi protiv niv,ako osvojat nesto ke bide bonus... Imame dve teski gostuvanja kaj Sampdoria i Torino i drugoto sve se must win utakmici dokolku sakame Ls...
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Od derbi natprevari ostanaa samo Inter i Lazio doma plus Juventus koj ne go racunam poso ne kankuliram bodovi protiv niv,ako osvojat nesto ke bide bonus... Imame dve teski gostuvanja kaj Sampdoria i Torino i drugoto sve se must win utakmici dokolku sakame Ls...
И Фиорентина е тешко гостување, а може да се додаде и Парма, опасни се од контра напади и плус на свој терен.
Добро е што од дерби натпреварите Интер и Лацио се на домашен терен и во тој период и реванш во купот.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.435
Поени од реакции
5.392
Калабрија да ти бил дефанзивец со највише успешни стартови у Серија А 56 ! Знае дека му тече времето и кад тад ќе седне на клупа па фатил да гризе




Sent from my MI 5 using Tapatalk
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
И двајцата од Холандија и не дека се лоши имаат добра статистика, ама кога би имало шанса за Ричарлисон би го зел пред овие.

Друга опција е тој циганот од Ница и мислам највеќе ќе замараат за него, отколку за некој од Холандија. За Бергвејн ги снема шпекулациите.
Никако тој од Ница. Неколку пати го имам гледано, класичен глуп црнец.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Калабрија да ти бил дефанзивец со највише успешни стартови у Серија А 56 ! Знае дека му тече времето и кад тад ќе седне на клупа па фатил да гризе




Sent from my MI 5 using Tapatalk
Никогаш нема да биде играч од него. Можеби има бројки подобри и од некои класа бекови, ама ми е играч кој ќе изигра еден натпревар во кој е добар во офанзива, еден само во дефанзива, па добар и напред и назад, па катастрофа и така по ред.
Конти би сакал да го видам во одбрана со 4ца исто и Калдара. За во офанзива веќе знаеме каков е Конти.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Milan reportedly met with the agent of Rennes winger Ismaila Sarr yesterday, paving the way for a summer move.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Milan reportedly met with the agent of Rennes winger Ismaila Sarr yesterday, paving the way for a summer move.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Ismaïla Sarr,Jonathan Bamba,François Kamano сите се левo крилo.
Allan Saint-Maximin пoвеќе игрa деснo.
[DOUBLEPOST=1550499745][/DOUBLEPOST]И пoсле @Forza Milan!!! ке рече не сме им ги знaеле плaнoвите a незнaе декa Леoнaрдo и Мaлдини првo мене ме кoнтaктирaaт.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Ова е тоа што му фалеше на Бакајоко, да сврзе добри утакмици со ред за да си ја врати самодовербата, во Монако сезоната кога стигнаа полуфинале ЛШ сам го држеше тој дел од средината. Не можеш туку така да заборавиш фудбал да играш, во Челзи како што е премногу медиумски експонирана Премиер лига секој потег, секој кикс му го коментираа и критикуваа со месеци, такви работи можат психички да те уништат. Само вака нека продолжи, играчиште !
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.673
Поени од реакции
2.725
Е сеа ако минатата недела мислев дека утакмицата со Аталанта не е за паѓање во несвест, не е да се биде или не, сеа обратно. Утакмицава со Емполи е можда поважна од претходната. Треба, уствари мора да се ефектуира она што го видовме и постигнавме со Аталанта. Мора тоа коло после, кога е римското дерби, а Милан го чека Сасуоло на Сан Сиро, да го дочекаме 4ти. А и прва утакмица е во колото, во петок, со евентуална победа правиме притисок на конкурентите.

Имајќи ги предвид минатите сезони и како се понашавме со условно, помалите екипи и на полесните утакмици, следниве 3 кола (Емполи, Сасуоло и више испаднатите Киево) се можда најбитен или еден од најбитните делови во сезонава. Сеа е многу битно и како ќе ги спреми психички Гатузо, на кое ниво се спремни на ментален план, зашто знаат дека сега најверојатно ќе ја прекршат сезоната во една или друга насока. Или дербито со Интер ќе биде директен дуел за трето место или ќе се тресеме до последно коло за 4то место и ЛШ. Се плашев и за онаа утакмица со Каљари пред која сите конкуренти тепаа, ама Милан имаше супер пристап таму. И сега тоа го очекувам и мислам дека конечно атмосферата во тимот и самодовербата е на високо ниво и конечно веруваат и можат да покажат зрелост и да згазнат коа највише треба, а тоа се следниве три утакмици. Гатузо нема што да експериментира, истите нека играат засега, дај боже да се одвоиме, ќе има простор за сите други.

Во добар период се враќаат Биља и Калдара. Па и Конти уствари. Не треба да се брза со нив, тимот океј функционира. Полека ќе ги интегрира Гатузо, во следниов период коа ќе згусне, ќе има простор и за да одморат некои стандардни првотимци, а на клупа ќе имаме и квалитет, не само квантитет.

Инаку, пресреќен сум што Милан после 2 сезони не зависи само од тоа дали е Сусо расположен или не, сеа имаме и други мотори кои го носат тимот на грб. И мислам дека одамна немало ваква атмосфера внатре во тимот, некако ептен блиско делуваат, тоа се глеа и на терен и по слики, по социјални мрежи, тоа во моментов може и треба да се покаже као клучна работа. Некако се осеќа као на многу играчи, од различни причини овој период да ќе им го одреди текот на кариерата можда.

И на крај, Гатузо. Сеа уствари ќе видиме и тој до каде е. Све ова ме потсеќа и на неговата играчка кариера. Цело време беше под знак прашалник квалитетот негов и се збореше дека не е доволно квалитетен да игра во онаков среден ред и онаков Милан, а братот увек некако ќе се ископрцаше и го гледавме на терен. И нему му е тренерската кариера на страшен испит во следниве месеци.

Јас сум увек оптимист на крилата на змејот, нали, сеа можда имаме и највише покритие и причини да бидеме. Само нека продолжат вака. Со Емполи МОРА да се победи.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872

На ваков натпревар сигурно ќе оди со првата опција. :icon_mrgr:
Разбирам дека да му даде поголема минутажа на Кутроне, ама сега да го игра десно крило, а го има Кастиљехо па и Конти кој е добар во офанзива.
А пред тоа може да проба и 4-3-2-1 Пакета и Хакан позади Пијатек или 4-3-1-2 Пакета позади Кутроне и Пијатек, а Хакан во средина.

Dz3LsYyXQAEZySi.jpg
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
1.078
Abe neka ne se glupira toa kopukot,taman ni trgna sea ce izigrava gvardiola. Nema sto da se razmisluva Castiljeho mesto Suso i cao prijatno. Ako ne odi vaka do 65-70 minuta ako brkame rezultat togas moze da go ubaci Cutrone i da proba so dvajca napagaci.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Barbikata ili pa Conti desno krilo bi mozel da proba..samp ne Borini.
Cutrone zaedno so Piatek ne bi probal na pocetok..poarno ako ne odi da proba so dva spica.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom