Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
На денешен ден 2012 година....



само што 4 години подоцна ја изгубивме таа магија...
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.859
Поени од реакции
23.173
Вакви играчи не се произведуваат више, све педерана сеа !
Уште ми е криво за тоа пречкете против Интер...
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Romagnoli: "It's a shirt [Milan's] that weighs more than all clubs put together with that of Juventus."

<3


 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.464
Поени од реакции
5.435
Ромањоли лев бек, Локатели стартер... ќе биде интересно :D
 
C

Castiel

Гостин
Значи му ебам тоа исфрустрираното копиле на клупа. Па можеше да го пушти Абијати како што треба да се збогува и да го изигра бар 10 мин ако ништо. Изгубен во простор и свемир. И уште овој сенилниов сака да го остави на клупа. Дај боже да ни ја дупне јуве главата во купот едно 5-6 0 може ќе им дојде малку памет.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.219
Поени од реакции
3.218
Брееј ме фати и мене туга за Абијати :confused:
Неможеш да ги мразиш оние величини од играчи..
Респект за Ел Шарави што не го прослави голот со тоа што беше награден и од публиката на Сан Сиро исто како и Тоти при влегувањето во игра :cool:

Да прашам што беше тоа при самиот финиш имаше некоја фрка меѓу играчите???
И да најголема глупост беше Сики што го избркаја,вашиве ко да му се душмани на клубот!!
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.464
Поени од реакции
5.435
Еј па добро е бе има напредок, наредна уште 3 места :icon_lol:





и на Броки све да му ебем вчера што не го стае Абиати на крај да брани, Калабрија сиротиот ми го става :tapp: Како и да е фала му на Абиати, он беше последниот од старата гарда... Барем наредна сезона Лопез да ни остане втор голман, на Донарума му треба уште учење...
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
256
Поени од реакции
19
Ја стварно не знам колку треба да е ретардирана цела управа, да на 6 кола пред крај го смениш тренерот, а притоа имаш скоро загарантиран излез во европско натпреварување. Она говноно Броки со се тој што го донесе, цела курва суд шутка да им мава додека не излезат од Милано. Од 6 кола да имаш само 2 победи и да не можеш да победиш веќе испаднати екипи е тежок дебакл. Синиша не беше којзнае што сезонава, ама сигурен сум дека ќе добиеше барем уште 2 утакмици и ќе игравме ЛЕ догодина.
Фала му за се на Берлускони, ама стариот се изгуби премногу, му еба мајката на тимов, 3 сезони по ред сме тежок дебакл и ако не се смени нешто у брзо време, бетар од ливерпул ќе станеме. Жал ми е премногу пошто ептен си го сакам тимов, ама моментално немаат никаков респект кај мене како навивач, една светска величина ја претворија во тешка спрдња.
Некако ич немам надеж дека летово ќе се случи некоја драстична промена, ама ако веќе си ги кажуваме желбите, тогаш супер би било покрај саглам тренер, да се донесат 2-3ца квалитетни и докажани играчи од среден ред и еден квалитетен и докажан централен дефанзивец. И сето ова би било џабе, ако не се избркаат пола играчи од тим, на кои што не би им дозволил шал од Милан да купат, а камо ли дресот да го носат.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.464
Поени од реакции
5.435
Roma will buy El Shaarawy for €13 million! They had tried to include Dzeko in the deal to have a straight swap, but Milan refused this formula.


Ја разбирам да имаш подобри играчи па да го дадеш, ама туку таке да се откажеш и тоа за 13 милиони? За дрвоно Бертолачи лупнаа појќе пари бе.... ти ебем управата! И гледам двајца играчи на Џенова се поврзуаат со нас.... исти курац ќе биде летово ако не се продаде клубот!
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Roma will buy El Shaarawy for €13 million! They had tried to include Dzeko in the deal to have a straight swap, but Milan refused this formula.


Ја разбирам да имаш подобри играчи па да го дадеш, ама туку таке да се откажеш и тоа за 13 милиони? За дрвоно Бертолачи лупнаа појќе пари бе.... ти ебем управата! И гледам двајца играчи на Џенова се поврзуаат со нас.... исти курац ќе биде летово ако не се продаде клубот!
Мислам така им го дадоа позајмица со можност за откуп, така да после Монако веројатно мислеле дека и 13 милиони ќе бидат многу. Испадна дека се грешка, што многу често им се случува последниве неколку сезони.
 
C

Castiel

Гостин
The Chinese consortium's due diligence on Milan's accounts is almost over with the help of services firm Deloitte [Il Sole 24 Ore]

Скоро при крај се со чешлање на сметките на Милан. Се очекува важна делегација од Кина да пристигне за финале ЛШ и ќе бидат клучни 24 часа за евентаулната продажба.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.464
Поени од реакции
5.435
Сонуев вечер ќе тепамо :icon_lol: Штета што ќе неможем да гледам...
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.859
Поени од реакции
23.173
Dzek dnska maksimalno se trudi Poli da ne e najslab igrac na terenot. I mu uspeva do sega
 

Kajgana Shop

На врв Bottom