Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.862
Поени од реакции
23.179
Монтоливо и Де Јонг стануваат машини, мајке ми бате :icon_lol:

Едниов играч на натпреварот, другиов маме и еба на Андреа, као и што реков некоја страна понапред....

Манчестер Сити го бара Де Шиљо, според утрешниот Кориере :icon_lol:

И се моли констант да ги испразни џебојте да го провери полиција, Исла, Падоин, и Кваљарела се водат као исчезнати, последен пат видени на левата страна на Милан...


И да, ЈУВЕ ПУШИ ми го КУРОВ, !!!
--- надополнето: 25 ноември 2012 во 22:46 ---
пс. некоја почиста и поголема слика од кореографијата, шо побрзо би ве молел :love:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Прв пат по незнам колку време гледам Милан како си нема мака по тие странични позиции, напротив, најсигурен бев додека топката се наоѓаше во нозете на Де Шиљо и Констант. Асамоах лајна да јајт, не претна.
Значит одбраната одлична, средината добра, Ночерино можеби најдобар натпревар сезонава, и мислам тој го изнуди пеналот, Боатенг ваљда беше по пеан од Алегри дека не треба при секој допир на топката да шутнит, но пак ни беше најслаб, не мојт да играт на онаа позиција нека праат чаре.
Во прво полувреме се изнервирав кога видов дека Робињо ги менвит страните, и со тоа го принудува на Ел Шарави и тој да ги мења, а по деснава страна дупе е Ел Шарави. Во второ не се сменаа ни еднаш, ваљда му укажа Алегри дека не мојт така.
3 бода, 3 златни бода против зебриве, 8мо место, ќе бидит тешко до крај.
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Фала за искрените честитки !

Иначе констант , де шиљо зверови конечно најдобри бекови да имамеееееее !! МОНТОЛИВО прав капитен , боатенг полека се средува мексес не им даде да претнат на бркото и на кваљарела!

АЛЕЕЕЕЕЕЕ АЛЕЕЕЕЕЕ МИЛАН АЛЕЕЕЕЕЕЕ !
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
Алегри на прес си казал поговорка за него:,, На ќорото пиле и господ му прајт гнездо,,:facepalm::facepalm::facepalm: Фламини го ставаш на дерби :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm: срека Јуве беше дупка...ФОРЦА МИЛАН
 

Kajgana Shop

На врв Bottom