Фан клуб: Милан

Саше?


  • Вкупно гласачи
    26
  • Гласањето е завршено на .
М

- Миланело -

Гостин
Официјално:

CATANIA: Carrizo, Motta, Legrottaglie, Spolli, Marchese, Izco, Lodi, Almiron, Gomez, Bergessio, Barrientos.
MILAN: Abbiati, Abate, Bonera, Mexes, Antonini, Aquilani, Ambrosini, Nocerino, Emanuelson, Ibrahimovic, Robinho.
 
Член од
16 октомври 2011
Мислења
371
Поени од реакции
408
Официјално:

CATANIA: Carrizo, Motta, Legrottaglie, Spolli, Marchese, Izco, Lodi, Almiron, Gomez, Bergessio, Barrientos.
MILAN: Abbiati, Abate, Bonera, Mexes, Antonini, Aquilani, Ambrosini, Nocerino, Emanuelson, Ibrahimovic, Robinho.
Значи нема шала . . тепаме сигурно (y)
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
OFICIJALNA FORMACIJA:Abbiati, Abate, Bonera, Mexes, Antonini, Aquilani, Ambrosini, Nocerino, Emanuelson, Ibrahimovic, Robinho.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
А превод нешто за обичните смртници? :icon_lol:
Како што успеав да разберам Берлускони се лутеше како е можно Милан да игра вака на домашен терен и зошто не притиска повеќе со страничните бекови. Додека Галијани се правдаше дека не може така лесно да се игра и притиска без Т. Силва и Абате во одбрана.
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
794
Поени од реакции
633
pa cim se sedmi na tabela neka im dadat mesto milan mesto u liga na sampioni...ipak 7 mesto se, i ne e deka Napoli ne e toa sto bese lani , i znam deka juve SAMO pobedi ke ima do kraj....imas pravo sto ima da se macime za liga na sampioni trebase da im ja pustime na barca prvata da ne tepaat 3-4 0 ...zaso da se cuvaat ...pusti go cel prv tim i tie so se povredeni so ima veze i da se dopovredat...sepak IGRAME SO KATANIJA!!!
Ок момак твојот состав е подобар за со Катанија овој Алегри е лудак, а Берлускони е слеп што не те земал за тренер! Ај шетлак сега.
 
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.008
Поени од реакции
917
Ок момак твојот состав е подобар за со Катанија овој Алегри е лудак, а Берлускони е слеп што не те земал за тренер! Ај шетлак сега.
ne se nerviraj gubis od lepota... ;) ipak KATANIJA e velesila... ;) te sfakam....
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.875
Добра клупа: Боатенг, Замброта, Ел Шарави, Гатузо, Јепес, Амелија, Макси.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.140
Ми интересира има ли женски фанови на Милан кај нас?
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.505
Поени од реакции
5.489
Алегри да го проба Еманулсон уште лев бек... друго чаре нема за ваков труп! Џабе игра бе, џабе! Он треба да ја води играта он е позади напаѓачите... неможе топка да фати не па пас да напрае, а за гол да не пишуем...
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Алегри да го проба Еманулсон уште лев бек... друго чаре нема за ваков труп! Џабе игра бе, џабе! Он треба да ја води играта он е позади напаѓачите... неможе топка да фати не па пас да напрае, а за гол да не пишуем...

Тапа е, најслаба алка во цел Милан ..едно време трчаше како коњ а сега ни тоа не го прави
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.875
Боатенг -> Eмануелсон
Очекувам уште еден гол да дадат инаку неизвесност ќе има до крај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom