Фан клуб: МЗТ Скопје

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
па вие го постирате клипот и очекувам од вас РЕАЛНАТА слика да ја прикажете,а не да го постирате клипот како Family vs Kumani...(кога и самите знаете дека поголемиот дел не беше од ФА).....немам намера да објаснувам што како било,но ДЕФИНИТИВНО НЕ БИЛЕ САМО ФА
п.с. а ти РОДЕН беше тогаш:smir:
Mногу јак бе ти?Седи мирен не се БЛАМИРАЈ.На толку нерешени работи и проблеми во група и клуб што ги имате ти се замараш со клипови....А уствари и кузнае со кој си пишувам јас...
 
Член од
17 ноември 2009
Мислења
28
Поени од реакции
1
па вие го постирате клипот и очекувам од вас РЕАЛНАТА слика да ја прикажете,а не да го постирате клипот како Family vs Kumani...(кога и самите знаете дека поголемиот дел не беше од ФА).....немам намера да објаснувам што како било,но ДЕФИНИТИВНО НЕ БИЛЕ САМО ФА
п.с. а ти РОДЕН беше тогаш:smir:
DEDO, ako ne ti se svigja odgovorot, podnesi tuzba protiv nas, i ke se vidime na sud... sega ostaj ne da si ucime history :wink:
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
Mногу јак бе ти?Седи мирен не се БЛАМИРАЈ.На толку нерешени работи и проблеми во група и клуб што ги имате ти се замараш со клипови....А уствари и кузнае со кој си пишувам јас...
подразмисли кој се бламира со клипов т.е. ја презема заслугата на своја страна(бугарски синдром):kesa:
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
подразмисли кој се бламира со клипов т.е. ја презема заслугата на своја страна(бугарски синдром):kesa:
Абе дечко кај вас тие што се најголеми "патриоти" возат коли со БУГАРСКИ ТАБЛИЦИ, а јас колку што знам за такво нешто мораш да имаш и БУГАРСКИ ПАСОШ а дечките ги знам заедно имаме растено во Скопје имам и гостовања со нив ама...Не е ни чудо што моментално сте на ова ниво паднати кога на оние кој стварно вредат не им дадовте шанса да дојдат до израз.Слично на ситуацијата Пандев-Лотито.Ама ајде реков јас кузнае со кој си имам работа.
 

Clint Eastwood

I'm watching you!
Член од
13 декември 2009
Мислења
622
Поени од реакции
211
Dobrovecer!...gledam i za praznici se vodi nekoja debata.Ako,ubavo e toa za da ne zamrzne makedonskata"zeska"tifo scena! Pocnaa masala klipovi da se vadat od pred 10 godini,za da ne potseti nekoj kako toa bilo nekogas....kumani...neznam koj faktor se tie sto nekoj im pridava na znacenje! tie isti kumani imaa apstinencija od navivanje isto kolku sto imaat i godini aktivno navivanje! vo sostojba se da navivaat za deca vo mal fudbal samo kolku da pokazat ,demek eve i nie postoime!grupa so srpski obelezja kaj koi neznaes dali gi gledas cigani i grobari istovremeno!tipicni provincijalci i po izgled i po odnesuvanje! e sega za klipot ne bi komentiral nisto specijalno poshto nekoj ke rece ne sum strucen i kompetenten,samo neznam koja e poentata na prikazuvanjeto POSLE 10 GODINI? edni vikaat nie gi napadnavme,drugi vikaat ...i nie bevme ,treti vikaat site zaedno bevme!krajot nemoze da se fati! na kraj kraevi kako i da bilo,shto imate sega posle tolku godini od toj nastan?...prazni muabeti.
Golema kriza go zafakja sportov,vo neizvesna sostojba se fk vardar,kk mzt,kk rabotnicki,ete citam i kk pelister e vo kriza,ama pusto bilo vazno e da se prikazuvaat klipovi od minatoto i do besvest da se objasnuva koj ,shto ,kako!
Kako trgnala rabotava so finansiskava kriza ,izgleda ke dojde vreme samo da evocirame spomeni od minatoto...
PS/ ...gledav nekoi stari materijali od komiti(za da bidam vo trend neli),i primetiv vo ranite '90ti na zapadna tribina golem CRVENO-CRN TRANSPARENT KUMANOVO!
Epa ajde sega neka se javat seznajkovcite i neka objasnuvaat koi bile tie,shto,kako,so kogo,zosto...
PPS/ ...KOMITI-ZAPAD...KUMANI-ZAPAD..."ima neka tajna veza"...:xmas1:
vozi miskooo!:motor:
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Dobrovecer!...gledam i za praznici se vodi nekoja debata.Ako,ubavo e toa za da ne zamrzne makedonskata"zeska"tifo scena! Pocnaa masala klipovi da se vadat od pred 10 godini,za da ne potseti nekoj kako toa bilo nekogas....kumani...neznam koj faktor se tie sto nekoj im pridava na znacenje! tie isti kumani imaa apstinencija od navivanje isto kolku sto imaat i godini aktivno navivanje! vo sostojba se da navivaat za deca vo mal fudbal samo kolku da pokazat ,demek eve i nie postoime!grupa so srpski obelezja kaj koi neznaes dali gi gledas cigani i grobari istovremeno!tipicni provincijalci i po izgled i po odnesuvanje! e sega za klipot ne bi komentiral nisto specijalno poshto nekoj ke rece ne sum strucen i kompetenten,samo neznam koja e poentata na prikazuvanjeto? edni vikaat nie gi napadnavme,drugi vikaat ...i nie bevme ,treti vikaat site zaedno bevme!krajot nemoze da se fati! na kraj kraevi kako i da bilo,shto imate sega posle tolku godini od toj nastan?...prazni muabeti.
Golema kriza go zafakja sportov,vo neizvesna sostojba se fk vardar,kk mzt,kk rabotnicki,ete citam i kk pelister e vo kriza,ama pusto bilo vazno e da se prikazuvaat klipovi od minatoto i do besvest da se objasnuva koj ,shto ,kako!
Kako trgnala rabotava so finansiskava kriza ,izgleda ke dojde vreme samo da evocirame spomeni od minatoto...
PS/ ...gledav nekoi stari materijali od komiti(za da bidam vo trend neli),i primetiv vo ranite '90ti na zapadna tribina golem CRVENO-CRN TRANSPARENT KUMANOVO!
Epa ajde sega neka se javat seznajkovcite i neka objasnuvaat koi bile tie,shto,kako,so kogo,zosto...
PPS/ ...KOMITI-ZAPAD...KUMANI-ZAPAD..."ima neka tajna veza"...:xmas1:
vozi miskooo!:motor:

Многу сакам вакви како тебе "НЕУТРАЛНИ".

Касетата е сега најдена со овој клип се е префрлено на двд и зошто да не се стави на јутуб.Ќе има и други ретро клипови.Тебе ако ти смета нешто незнам што да ти кажам.Тие што знаат кој учествуваа во цела акција се им е јасно.И кој беше во станица цела вечер и кој организираше и кој нападна и зошто се деси ова...Друга работа што ги вреѓаш Кумани?Од штета да не е што се реактивираа.Само напред можда ќе се издигнат на повисоко ниво а баш би сакал.
Мзт е во криза да.Ама ти од кај знаеш што се дешава во позадина и што се правиме ние за да го извадиме од криза?

Викаш која е целта на клипот?Ти пишав и погоре, а која е бе дечко твојата цел на форумов и на постов?Неутрален аналитичар на тифо сцената во Мк?Гледам и си доста загрижен околу кризата во најголемите клубови во Мк.Па што не превземеш нешто?
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
545
Поени од реакции
110
Koj ne znael(citam dosta tipci ne znaat)da gi prosvetlam deka povozrasnite/povlijatelnite luge vo FA,CPB,Komiti i tako dajle se privatno drugari se gledaat,komuniciraat...nekoi se vo penzija nekoi uste se na tribina...i normalno e koga ima frka nekoja da se soberat,ne se debili oni kako nekoi tuka,da se prepukavaat megu sebe kako dusmani najgolemi zosto ne navivaat za isti klub i da opravaat krivi drini tuka..ovoj bil,onoj bil...e ne toj bil....koga oni navivale mnogu od tuka ni vo tatini muda ne bile pa taka da ne objasnuvame i filozofi da se pravime zosto onoj i ovoj bile na toj natprevar.

Викаш која е целта на клипот?Ти пишав и погоре, а која е бе дечко твојата цел на форумов и на постов?Неутрален аналитичар на тифо сцената во Мк?Гледам и си доста загрижен околу кризата во најголемите клубови во Мк.Па што не превземеш нешто?
A koja e tvojata uloga na forumot ??!! Seriozen opredelen a pred se iskusen analiticar koj ima zadaca da gi brka site od forumov koi sto ne se opredeleni za nekoj klub...??!!
sto se ne ke procitas tuka.....:tapp:
 

Clint Eastwood

I'm watching you!
Член од
13 декември 2009
Мислења
622
Поени од реакции
211
Многу сакам вакви како тебе "НЕУТРАЛНИ".

Касетата е сега најдена со овој клип се е префрлено на двд и зошто да не се стави на јутуб.Ќе има и други ретро клипови.Тебе ако ти смета нешто незнам што да ти кажам.Тие што знаат кој учествуваа во цела акција се им е јасно.И кој беше во станица цела вечер и кој организираше и кој нападна и зошто се деси ова...Друга работа што ги вреѓаш Кумани?Од штета да не е што се реактивираа.Само напред можда ќе се издигнат на повисоко ниво а баш би сакал.
Мзт е во криза да.Ама ти од кај знаеш што се дешава во позадина и што се правиме ние за да го извадиме од криза?

Викаш која е целта на клипот?Ти пишав и погоре, а која е бе дечко твојата цел на форумов и на постов?Неутрален аналитичар на тифо сцената во Мк?Гледам и си доста загрижен околу кризата во најголемите клубови во Мк.Па што не превземеш нешто?
bas mi e drago sto sakas da debatiras so mene,na civiliziran nacin!
0.mnogu ste samobendisani! ok vie SAMI ste gi tepale kumani(mada i sam znaes deka ne e taka).
1.jas nemozam da vi zabranam da stavate retro klipovi,toa e vasa rabota.
ottuka neznam zosto mislis deka mi smeta?samo napred! dajte uste!samo nemojte vise od so real madrid epten nostalgija me fakja!
2.mnogu dobro znam zasto e napadot vrz"kumani"...:wink:
3.moja rabota e kakvo mislenje imam jas za niv(kumani).
4.na tie sto si gi tepal,im posakuvas progres??? malku nelogicno...(u stvari sakas da se iskacat vo nekoj rang pogore za da mozete PAK da gi tepate...ovoj pat sami)
5.kamo srekja vie da uspeete da go "opraite" mzt.
6.zagrizen sum za sostojbata ,zosto poteknuvam od sportsko semejstvo i (in)direktno sum povrzan so sportot.
7.jas za tebe(vas femili) neznam,ama ti od kaj znaes deka ne rabotam na slucajot da mu pomognam na nekoj od klubovite sto se vo kriza!?...mozebi tvojot e vo prasanje!?
8.izvini ako ne ti se dopagja mojot stav na razmisluvanje,ama nemozeme site isto da razmisluvame...zatoa i postojat razliki...
:xmas1:
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Koj ne znael(citam dosta tipci ne znaat)da gi prosvetlam deka povozrasnite/povlijatelnite luge vo FA,CPB,Komiti i tako dajle se privatno drugari se gledaat,komuniciraat...nekoi se vo penzija nekoi uste se na tribina...i normalno e koga ima frka nekoja da se soberat,ne se debili oni kako nekoi tuka,da se prepukavaat megu sebe kako dusmani najgolemi zosto ne navivaat za isti klub i da opravaat krivi drini tuka..ovoj bil,onoj bil...e ne toj bil....koga oni navivale mnogu od tuka ni vo tatini muda ne bile pa taka da ne objasnuvame i filozofi da se pravime zosto onoj i ovoj bile na toj natprevar.


A koja e tvojata uloga na forumot ??!! Seriozen opredelen a pred se iskusen analiticar koj ima zadaca da gi brka site od forumov koi sto ne se opredeleni za nekoj klub...??!!
sto se ne ke procitas tuka.....:tapp:


Како прво полека малце на речникот.Не за друго гледаш и сам надвор замрзнато е се лизга многу лесно...Пу пу недај боже.

Кој рече дека не се знаат?Се знаат многу добро ја незнам кај виде нешто спротивно да напишам.Не за џабе тие од после железничка последниве недели трошат картички од оние по 500 ден кредит на т-мобаил...

Него ја знаеш онаа линија што ја има во сите банки пред шалтер?Е јас пред нејзе сум моментално и да ја поминам стварно нема смисла.Пред се од КУЛТУРА!!! тука завршив со вас СЕЗНАЈКОВЦИ!


Clint Eastwood ако сакаш нешто да си поприкажеме слободно пиши приватна порака! ;)
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
КИ......поентата е следна за клипов:имало дечки од Комити/ЛФ во врска со инцидентот но дел од нив навивале И ЗА МЗТ и ЗА Работнички но сепак за фудбал навивале за ФК Вардар.......но по се изгледа НА НЕКОЈ НЕ МУ СЕ ДОПАЃА ОВА,па мора да изврти дека во инцидентот учествувале само ФА и членови на ЛФ кои освен за ФК Вардар навивале и за МЗТ(дел од ЛФ кои навивал и за фубал и за баскет):kesa:........глупости невидени,не барам ја заслуги зашто Комити/ЛФ не се потенцирани,но да си препишува некој клинац,дечко,господин заслуги САМО ЗА СВОЈАТА ГРУПА..ЈОК.и на крај краева ТИЕ што знаат нешто за МК тифо сцената и скопските групи ќе ја знаат реалноста за клипов.........
е сега за тие скопски групи и тоа толку фамозно двд за Комити во 90-тите....кога ќе го видат младите попалени дечки од ФА,Лавови,Пирати,ЦПБ..ќе ја согледаат реалност.....а се дотогаш нека се јачаат дека САМО ФА/ЦПБ/Пирати/Лавови/Кумани/Лозари/Ајдуци па чак и едно време Чкембари и Шверцери.......ПРАВЕЛЕ САМОСТОЈНИ ИНЦИДЕТНИ и такви срања.
п.с. сите овие групи до 91 а некои и до 94 се ПАЛЕЛЕ/ДРКАЛЕ/НАВИВАЛЕ(како сакате наречете го тоа)- за ФК Вардар........а додека нивните деГенерации(родени 1989/90) плукаат по се живо и диво со името Вардар и Комити(секоја им чест на тие што имаат навивачка свест,сакање на својот клуб и респектирање на другата група/клуб):kesa:
а поентата за бугарскиот синдром ми беше,присвојувањето...............но по се изгледа пак не го разбра или НЕ СИ сакал да го разбереш
толку од мене и :helou:
 
Член од
17 ноември 2009
Мислења
28
Поени од реакции
1
КИ......поентата е следна за клипов:имало дечки од Комити/ЛФ во врска со инцидентот но дел од нив навивале И ЗА МЗТ и ЗА Работнички но сепак за фудбал навивале за ФК Вардар.......но по се изгледа НА НЕКОЈ НЕ МУ СЕ ДОПАЃА ОВА,па мора да изврти дека во инцидентот учествувале само ФА и членови на ЛФ кои освен за ФК Вардар навивале и за МЗТ(дел од ЛФ кои навивал и за фубал и за баскет):kesa:........глупости невидени,не барам ја заслуги зашто Комити/ЛФ не се потенцирани,но да си препишува некој клинац,дечко,господин заслуги САМО ЗА СВОЈАТА ГРУПА..ЈОК.и на крај краева ТИЕ што знаат нешто за МК тифо сцената и скопските групи ќе ја знаат реалноста за клипов.........
е сега за тие скопски групи и тоа толку фамозно двд за Комити во 90-тите....кога ќе го видат младите попалени дечки од ФА,Лавови,Пирати,ЦПБ..ќе ја согледаат реалност.....а се дотогаш нека се јачаат дека САМО ФА/ЦПБ/Пирати/Лавови/Кумани/Лозари/Ајдуци па чак и едно време Чкембари и Шверцери.......ПРАВЕЛЕ САМОСТОЈНИ ИНЦИДЕТНИ и такви срања.
п.с. сите овие групи до 91 а некои и до 94 се ПАЛЕЛЕ/ДРКАЛЕ/НАВИВАЛЕ(како сакате наречете го тоа)- за ФК Вардар........а додека нивните деГенерации(родени 1989/90) плукаат по се живо и диво со името Вардар и Комити(секоја им чест на тие што имаат навивачка свест,сакање на својот клуб и респектирање на другата група/клуб):kesa:
а поентата за бугарскиот синдром ми беше,присвојувањето...............но по се изгледа пак не го разбра или НЕ СИ сакал да го разбереш
толку од мене и :helou:
abe ZAMORANO prekini vekje da kazuvas ti koj bil koj ne bil. Ne zamaraj povekje tuka.. A poso gledam celo vreme Vardar i Komiti spomnuvas, nikoj ne ti e kriv za vasata sostojba. Nikoj tuka nikogas ne kazal loso ili odzemal neso na Komiti.. Sakal ti ili nekjel FA postoi i ke postoi i si ima svoja istorija.. A toa DVD ako dojde do mene ke odi vo solja poso me zabole za drugi grupi, klubovi..
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
90
Поени од реакции
70
САМО ПАЗИ ЈАС ТЕБЕ ДА НЕ ТЕ НАБУТАМ У ШОЉА АКО ТЕ ДОЗНААМ КОЈ СИ МРСУЛ ЕДЕН.
ПРИПАЗИ МАЛКУ ШТО ПИШУВАШ И ЗА КОГО ПИШУВАШ. ТОА ДЕКА ЌЕ ФРЛИШ НЕШТО У ШОЉА ОДИ ДА ИМ КАЖЕШ НА ЦРВЕН, ЗЕЛЕН И КОМПАНИЈА, НА МАЦ, И НА УШТЕ НЕКОЛКУ ДРУГИ ЧЛЕНОВИ ОД ПРВА ЕКИПА НА ТВОЈАТА ГРУПА, ПОШТО СИ КОПИЉ И НЕ СИ ЈА ЗНАЕШ ИСТОРИЈАТА НА ТВОЈАТА ГРУПА.
УШТЕ ЕДЕН ВАКОВ ПОСТ И МНОГУ ЛЕСНО МОЖЕ ДА ТИ СЕ СЛУЧИ ДА ТИ ИЗВАДАМ НОВА ЛИЧНА КАРТА.

ДО СИТЕ КОМИТИ ШТО СЕ ЧЛЕНОВИ НА ФОРУМОВ:
ОД УПРАВА !
ВЕЌЕ НИКОЈ ДА НЕ ПИШАЛ ВО ОВАА ТЕМА !!!
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
545
Поени од реакции
110
Како прво полека малце на речникот.Не за друго гледаш и сам надвор замрзнато е се лизга многу лесно...Пу пу недај боже.

Него ја знаеш онаа линија што ја има во сите банки пред шалтер?Е јас пред нејзе сум моментално и да ја поминам стварно нема смисла....


Kade be so ovie postovi nafuran !!! Inace imam mnogu jaka definicija za ovie pubertetlii sto pustaat zakani po forumi ama aj.....sramota e,ke se uvredis epten....nego gledaj na dobrata strana vo celava situacija,ke ti pomine ova pubertetot i ova zakanive tvoi,samo eden period od zivotot e,tek posle ke vlezes u normala :smir:
ps.izlezi malce,prosetaj,eve mozes do banka:)vozbud:) malce da iskuliras i vrati se posle i pisi tuka zs vaka me teras so sila "epiteti" da ti davam....
 
Член од
17 ноември 2009
Мислења
28
Поени од реакции
1
САМО ПАЗИ ЈАС ТЕБЕ ДА НЕ ТЕ НАБУТАМ У ШОЉА АКО ТЕ ДОЗНААМ КОЈ СИ МРСУЛ ЕДЕН.
ПРИПАЗИ МАЛКУ ШТО ПИШУВАШ И ЗА КОГО ПИШУВАШ. ТОА ДЕКА ЌЕ ФРЛИШ НЕШТО У ШОЉА ОДИ ДА ИМ КАЖЕШ НА ЦРВЕН, ЗЕЛЕН И КОМПАНИЈА, НА МАЦ, И НА УШТЕ НЕКОЛКУ ДРУГИ ЧЛЕНОВИ ОД ПРВА ЕКИПА НА ТВОЈАТА ГРУПА, ПОШТО СИ КОПИЉ И НЕ СИ ЈА ЗНАЕШ ИСТОРИЈАТА НА ТВОЈАТА ГРУПА.
УШТЕ ЕДЕН ВАКОВ ПОСТ И МНОГУ ЛЕСНО МОЖЕ ДА ТИ СЕ СЛУЧИ ДА ТИ ИЗВАДАМ НОВА ЛИЧНА КАРТА.

ДО СИТЕ КОМИТИ ШТО СЕ ЧЛЕНОВИ НА ФОРУМОВ:
ОД УПРАВА !
ВЕЌЕ НИКОЈ ДА НЕ ПИШАЛ ВО ОВАА ТЕМА !!!
'


Znaci, kako sto gledam gore nigde ne vregjam ni tebe ni tvojata grupa samo kazuvam deka toa vase DVD nema niso da smeni kaj nas, kako sto napisal toj prethodno od kaj tebe. Sega ti kako si go protolkuval toa e druga rabota. Ja nema ni da go poglednam.
A toa mrsul, kopilj, ke te nabutam vo solja... te molam...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom