Фан клуб: МЗТ Скопје

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.957
Поени од реакции
7.460
Кој се пали бе, се прашува ли таква глупост...како може да праша дали ФА навивале за Балкан Стил...
Ја знаеш рекламата скопско и се е можно мислам за групите во ск каде кој за кој навива и тоа беше мала шала што прашав:smir:
и стварно не ми беше јасно како се одиграла кај вас утакмицата оти не ја знам историјата на тој тим балкан стил односно не сум знаел дека игарле кај вас :toe:па за тоа прашав што е и како дошло до средбата си куманвоци :salut:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Епа друг пат не се шали со такви ствари за да не мораш после да молиш да бидеш одбаниран од фан-клубот и за да не бараш објаснувања зашто ти е забранет пристапот до темата. :wink:
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Ја знаеш рекламата скопско и се е можно мислам за групите во ск каде кој за кој навива и тоа беше мала шала што прашав:smir:
и стварно не ми беше јасно како се одиграла кај вас утакмицата оти не ја знам историјата на тој тим балкан стил односно не сум знаел дека игарле кај вас :toe:па за тоа прашав што е и како дошло до средбата си куманвоци :salut:
Па прашај зошто играле Балкан Стил во Јане Сандански, а не дали е ФА навивале за Балкан Стил...Тоа се сосема две различни работи.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Да,да, има тука и од Лавови,Шверцери,Пирати и Романтичари.
 

110%ЗеленоБел

Слобода за навивачите!
Член од
26 декември 2009
Мислења
638
Поени од реакции
33
Да,да, има тука и од Лавови,Шверцери,Пирати и Романтичари.
Немој да лажиш дека нема !
Имало Комити и тоа појќе од фемили...

Кога се случи овој инцидент ние бевме на ракомет во кале играше Вардар не ми текнува со кој и ни беше јавено дека во салата Јане Сандански се присутни Кумани и веднаш се упативме таму имаше момци и од ф.а но повеќето бевме од Комити да не претерам ама може околу 70 % беа Комити.Бевме приближно колку Кумани можеби за неколку души помалку и да напоменам дека не нападнаа сите од Комити имаше доста наши членови кои стоеја настрана зашто уште тие да нападнаа незнам што ќе беше со Кумани сепак на крајот Кумани беа набутани во еден ќош и се удираше на нив како да беа вреќи за боксирање.А за A.C.A.B дали имаше едвај 5 души незнаеја кој на каде да трча.
П.С Повторувам бев присутен на овој инцидент и кажувам како што беше поздрав.

:smir:
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Немој да лажиш дека нема !
Имало Комити и тоа појќе од фемили...
:smir:
Што се правите будали не ми е јасно со сила...се знае порано како стоеле работите и кој со кого идел да навива за кошарка и фудбал...така да...Стискај PLAY и уживај си...
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Family Aerodrom vs Kumani ??????? ili Komiti , CPB , FA vs Kumani Zapad....mislam deka e vtoroto !!!

Види што ти прави информираност од тој ултрас форум.Нема што кој од кој се сите таму све знаат.Сега ќе испадне дека пола форум бил на случкава.Од цпб беше присутен само к... на овој напад и тоа не маваше седеше горе кај вецињата.Од комити имаше присутни повеќе членови кој дојдоа од ракомет.Сите беа наши добри другари и луѓе блиски до првата тогашна екипа на Ф.А.Мнозинството го сочинувавме ние Ф.А.Место да читаш глупости и веруваш на сешто земи зачлени се на некој други покорисни ултра форуми кај што можеш да научиш нешто.Нас сигурно не ни е целта да презентираме невистини.Не ни личи и на нас а и на тие кој го работат делот маркетинг и презентација на група на разни начини.Сигурно не би бил насловот фемили вс кумани да не е така биди сигурен.
Иначе ова на клипот е реакција на нешто друго.Кој знае знае кој не немора.Што има цел живот да ве полниме со информации.

п.с другпат пред да излезеш со вакви информации со цел да се направиш голем познавач на тифо сценава кај нас РАЗМИСЛИ.Не за друго на крај испаѓаш само смешен.

Немој да лажиш дека нема !
Имало Комити и тоа појќе од фемили...




:smir:
Абе добар овој форумов у пичку матер.Какви се информации можеш да најдеш.Па па па.Уште малце ќе излезе дека и на максимир од страна на ббб и делије имало комиити и ц.п.б.Цццц.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Немој да лажиш дека нема !
Имало Комити и тоа појќе од фемили...

:smir:

Јас немам потреба да лажам по форуми. За разлика од тебе кој се информира преку доушници (подобро речено дочитници) и т.н. познавачи на состојбите пред 10 години кои и сега се присутни секаде (а уствари нигде не се присутни), јас пред да изградам мислење за некоја работа, гледам да ја проучам од сите аспекти т.е. да се информирам од појше извори и личности.
Ти ликовите кои биле таму во животот нит си ги видел, нит ги знаеш кои се и од каде се, нит па ќе дознаеш нешто за нив што е битно за ситуацијата. Затоа, не ме набедувај мене дека јас лажам.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.550
Поени од реакции
69.524
Убаво клипче:vozbud:
Ај едно прашање кое нема многу врска со инцидентов. Ова ли беше сезоната кога МЗТ беше прв на полусезона:toe: а загуби од Балкан Стил:toe: или тотално сум ги измешал сезоните:vozbud:
Сум бил порано на меч Балкан Стил-Мзт и мзт изгуби, ако не се лажам овие имаа солиден тим со Ристе Дуганов како лидер :toe:
Ај и едно прашање околу инцидентов да не бидам до крај оф топик. Кај заврши знамево на Кумани:vozbud: Многу пати сум слушал дека КОМИТИ им имаме земено знаме на Кумани. Дали станува збор за овој инцидент или имало и некој друг :toe:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Мислам и ја дека тоа е таа сезона 2000/2001. За Балкан Стил играа Дуганов,Грне,Кафеџис,Боцевски а за нас Џоле,Дениелс,Носот,Африка,Синиша Аврамовски,Димче ...

Знамето мислам дека не е земено т.е. е спасено од член на Кумани
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.550
Поени од реакции
69.524
Мислам и ја дека тоа е таа сезона 2000/2001. За Балкан Стил играа Дуганов,Грне,Кафеџис,Боцевски а за нас Џоле,Дениелс,Носот,Африка,Синиша Аврамовски,Димче ...
Така нешто беше :):) Само мислам дека Дениелс играше кога МЗТ беше бајаги слаб. Тоа беше тој канаѓанецот нискиот?? А како го викаа тој еден црнец што куцаше цело време. Еден огромен. А и Аврамовски течко да играл тогаш. Јас него го памтам некаде од 2003/04. Знам бев на гостување во Градски парк, кога имаше тепачка (т.е. каменување кај езерце ресторанот) и мислам дека тоа му беше една од првите негови сезони :toe:
Тогаш МЗТ изгуби по еден голем прекин предизвикан од ЦПБ кои го погодија Димче (Лепото:vozbud:) со паричка на незгодно место :):) Па големата предност на МЗТ ја стопија и на крај тепаа со 3 разлика (Војновиќ даде тројка од пола во последната секунда и намaли на 3 ) :):)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom