Фан клуб: МЗТ Скопје

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Некој од ФА ако има да постави повеке слики од денешново кортео...се надевам дека нема да згасне МЗТ...еден од столбовите на македонската кошарка,би било срамота !!!
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Си отиде ли Б.Талевски???го знам лично све да му еам што воопшто се нафати да го води Мзт коа неможе.Уште утре можно ли е да се заинтересира спонзор?
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Во кратки црти...досега невиден настан на нашите простори, уште ако го воскреснеме Мзт, мислам дека ќе отвориме нова страница во спортското навивање и воопшто во спортот.

Огромна забелешка до телевизиите кои ветија присуство на камери...дали треба да се направи инцидент за да додјат камерите? Дали мирољубивоста и огромната желба да се спаси саканиот клуб, клуб које еден од најголемите имиња на макеоднскиот спорт, не беше доволна атрактивна за нашите телевизии....а кога се степавме со СРВ направија како да било Багдад во Скопје...да им ебам се по список на сите телевизии до една!!!
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Во кратки црти...досега невиден настан на нашите простори, уште ако го воскреснеме Мзт, мислам дека ќе отвориме нова страница во спортското навивање и воопшто во спортот.

Огромна забелешка до телевизиите кои ветија присуство на камери...дали треба да се направи инцидент за да додјат камерите? Дали мирољубивоста и огромната желба да се спаси саканиот клуб, клуб које еден од најголемите имиња на макеоднскиот спорт, не беше доволна атрактивна за нашите телевизии....а кога се степавме со СРВ направија како да било Багдад во Скопје...да им ебам се по список на сите телевизии до една!!!



Секогаш ке биде така друже...телевизиите се само кога ке направиме нешто лошо,било која навивачка група да е тоа...а кога ке биде се ОК,како денеска со вас,ги нема никаде,демек се плашат дека ке бидат тепани и заплашувани поради низа текстови во кој плукаат по секој навивач во нашава држава !!!

Не знам навистина како немаше ниедна камера денеска да го снима протестот...сепак како што ми кажаа поминал во најдобар ред без ниту еден инцидент иако имало дечки и од ЦПБ...

Да ти ебам полициската држава и секоја телевизија во оваа набедирана и мила мајка Македонија !!!
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Се наежив од клипот и сликата со кортоето искрено. СЕ НАДЕВАМ НА СЕ НАЈДОБРО!!!!

А за медиумите нека не ве чуди. Да имало некој инцидент тука ке беа и веке ке имаше 100 стории како било што било. За вакви работи,увото не им слуша.:toe:


ПОЗДРАВ.
 
Член од
3 август 2008
Мислења
54
Поени од реакции
3
ke vidis kakvi sve klipovi i sliki ke ima...NAJJAKO BESE
UBAVO PISA MARKO MZT-Денес да си Аеродромец беше гордост и чест !!!
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
2.717
moram da vi kazam neso premnogu se forsirate so toa wow kolku bevme vikavme peevme,vo celata situacija treba da se izvlece korista a toa e SPAS NA MZT kako navivacka grupa nisto ne prezedovte dodeka pagavte idevte kon dnoto,mozevte mn da napraite za klubot,nekako mi deluvavte periodov neorganizirano bez da se prevzemen nekoaj akcija vo vid na finansiska injekcija za klubot primer prodazba na sezonski bileti po cena sto ke smetate deka bi bila dovolna za kolku tolku da se priberat sretstva za da moze da se prodolzi i ne samo toa mozevte da napraite novi salovi maici bluzoni koi bi se prodavale i parite sobrani isto da ide u fondot za spas na mzt,ednostavno me cudi zs toa ne go napraivte ko primerot na KOMITI so sezonskite bileti,vprocem zatoa KOMITI SE br.1 Navivacka grupa u mkd, ova denes sto se sluci e prv vakov nastan od strana na enkoja navivacka grupa, se nadevam deak prv i posleden ke bide od vakov tip na marsh, postov ne go svakajte kako provikacija ali realnosta e taa i ako gresam slobodno demantirajte me i koregirajte me(se nadevam na covecki odnos zs najmalku posakauvam da ve provociram vo ovoj moment koj e najtezok za vas) pozz
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
moram da vi kazam neso premnogu se forsirate so toa wow kolku bevme vikavme peevme,vo celata situacija treba da se izvlece korista a toa e SPAS NA MZT kako navivacka grupa nisto ne prezedovte dodeka pagavte idevte kon dnoto,mozevte mn da napraite za klubot,nekako mi deluvavte periodov neorganizirano bez da se prevzemen nekoaj akcija vo vid na finansiska injekcija za klubot primer prodazba na sezonski bileti po cena sto ke smetate deka bi bila dovolna za kolku tolku da se priberat sretstva za da moze da se prodolzi i ne samo toa mozevte da napraite novi salovi maici bluzoni koi bi se prodavale i parite sobrani isto da ide u fondot za spas na mzt,ednostavno me cudi zs toa ne go napraivte ko primerot na KOMITI so sezonskite bileti,vprocem zatoa KOMITI SE br.1 Navivacka grupa u mkd, ova denes sto se sluci e prv vakov nastan od strana na enkoja navivacka grupa, se nadevam deak prv i posleden ke bide od vakov tip na marsh, postov ne go svakajte kako provikacija ali realnosta e taa i ako gresam slobodno demantirajte me i koregirajte me(se nadevam na covecki odnos zs najmalku posakauvam da ve provociram vo ovoj moment koj e najtezok za vas) pozz
nemoj da mislis deka ne e nisto prevzemeno ,celo leto se raboti na toa!!! e sega eden ke ti veti i ke cekas od nego odgovor edno mesec dena i na kraj ke ti kaze toa e premnogu golem zalak za mene ili e mene kako ke mi se vratat tie pari itn itn da ne nabrojuvam sega!!!!

vo vrska so biletite kade da gi prodavame nas ni zavrsi sezonata vvo april.... nikoj ne se nadevase na vakvo nesto!!!
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
moram da vi kazam neso premnogu se forsirate so toa wow kolku bevme vikavme peevme,vo celata situacija treba da se izvlece korista a toa e SPAS NA MZT kako navivacka grupa nisto ne prezedovte dodeka pagavte idevte kon dnoto,mozevte mn da napraite za klubot,nekako mi deluvavte periodov neorganizirano bez da se prevzemen nekoaj akcija vo vid na finansiska injekcija za klubot primer prodazba na sezonski bileti po cena sto ke smetate deka bi bila dovolna za kolku tolku da se priberat sretstva za da moze da se prodolzi i ne samo toa mozevte da napraite novi salovi maici bluzoni koi bi se prodavale i parite sobrani isto da ide u fondot za spas na mzt,ednostavno me cudi zs toa ne go napraivte ko primerot na KOMITI so sezonskite bileti,vprocem zatoa KOMITI SE br.1 Navivacka grupa u mkd, ova denes sto se sluci e prv vakov nastan od strana na enkoja navivacka grupa, se nadevam deak prv i posleden ke bide od vakov tip na marsh, postov ne go svakajte kako provikacija ali realnosta e taa i ako gresam slobodno demantirajte me i koregirajte me(se nadevam na covecki odnos zs najmalku posakauvam da ve provociram vo ovoj moment koj e najtezok za vas) pozz
Значи исто ко тебе се избаци еден дечко на ултрас форумот и викаше дека не сме преземале ништо . Тоа е тешка заблуда во која само вие може да верувате .
До последен ден пред кој требаше да се достави листа со играчи ние чекавме одговор од Саша Димитриевиќ кој на крај поеба работа и испадна најголема пицајзла у свет (познат си е он како таков )...
Ние дечко немаме управа од мај, нема кој да отиде на состанок на Здружение на прволигаши и да каже 2,3 збора кои може да одат во наша корист , а таму сеа се некои нови фаци од екипи како Торус и Плејмејкер кои мислат дека можат нас да не избацат туку-така од лига . Епа господо, МАЛО СТЕ СЕ ЗАЈЕБАЛИ !!!

Збориш за продажба на сезонски билети , а притоа не знаеш дали екипата ќе игра воопшто ? :nesum:

ФА стори се што е во нејзина можност за да се спаси клубот и тоа не може никој да го оспори ...
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
2.717
vo tekot na mesec avgust i septemvri mozese da se sluci prodazbata na bileti i dr rekviziti,ke se otvori fino lepo zito smetka i kraj,dokolku ne se igra prva liga kako sto kazuvas(deka ne se znae) parite vo kraen slucaj ke se vratat na fanovite.Za toa deka cekate odgovor od drugi nemozete da go koristite kako opravdanje zs sami ako ne napraite neso drug sigurno nema da vi pomogne.So potegot za prodazba na sezonski bileti se ide cekor napred zakrepnuvanje od finansiskata kriza namaluvanje na trosoci itn, veruvajte deka ke pocne da ima interes od nekoj firmi poleka da vlozuvat u mzt
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
vo tekot na mesec avgust i septemvri mozese da se sluci prodazbata na bileti i dr rekviziti,ke se otvori fino lepo zito smetka i kraj,dokolku ne se igra prva liga kako sto kazuvas(deka ne se znae) parite vo kraen slucaj ke se vratat na fanovite.Za toa deka cekate odgovor od drugi nemozete da go koristite kako opravdanje zs sami ako ne napraite neso drug sigurno nema da vi pomogne.So potegot za prodazba na sezonski bileti se ide cekor napred zakrepnuvanje od finansiskata kriza namaluvanje na trosoci itn, veruvajte deka ke pocne da ima interes od nekoj firmi poleka da vlozuvat u mzt
sega ti pak za kartite , kako da podavame nesto imaginarno??? eve primer ti si lubitel na kosarkata i sakas da kupis sezonski bilet i jas ti kazuvam cena , lupam 1000 den , mnogu normalno me prasuvas sto dobivam jas so taa karta??? i jas ti vikam epa vidi vaka nema uprava, nemame sponzor, nema igraci ama ne e bitno ti kupija kartata !!!! :toe:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
vo tekot na mesec avgust i septemvri mozese da se sluci prodazbata na bileti i dr rekviziti,ke se otvori fino lepo zito smetka i kraj,dokolku ne se igra prva liga kako sto kazuvas(deka ne se znae) parite vo kraen slucaj ke se vratat na fanovite.Za toa deka cekate odgovor od drugi nemozete da go koristite kako opravdanje zs sami ako ne napraite neso drug sigurno nema da vi pomogne.So potegot za prodazba na sezonski bileti se ide cekor napred zakrepnuvanje od finansiskata kriza namaluvanje na trosoci itn, veruvajte deka ke pocne da ima interes od nekoj firmi poleka da vlozuvat u mzt
Ау извини дечко, денес ние ништо не напраивме ?

Ебате и сезонските билети, така е тоа . Сред одмори и чуда некој ќе ти искешира 50 евра за сезонска карта за клуб за кој не се знае дали уопште ќе игра ? Ало , не е Швајцарија ова . Комити колку сезонски билети продадоа ? Ќе им стигне ли тоа на нив и на клубот ?
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
SBEP CPB убаво ти кажуваат. Како да ги напраат тие сезонски билети кога незнаат дали воопшто ке имаат тим,кога немале управа и играчи? Кој ке ти ги купи,кога си на stand by,незнаеш шо ке се деси со тимот ?:toe:
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Prasanjeto e samo kolkavi se dolgovite ? Posto negde procitav deka bile 2 milioni denari ( 30 iljadi evra ) suma sto ne e i bas golem problem da se sobere ako se zapne .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom