Фан клуб: МЗТ Скопје

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Живковиќ нов "металец"

(23,199) е новиот играч кој ќе настапува за нас....

Изминатава година бекот на репрезентацијата на Србија која настапуваше на Универзијадата во Кина....играше..за српски Ергоном,и имаше просек од 10,5 поени по меч...
Прв клуб му бил Партизан,а исто така има настапувано и за сите репрезентации на Србија...

Ајт ЧЕСТИТО!:)
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
МЗТ е лудница денес донеле уште некој Србин на проба демек ако не чини може ке го избацеле ко демек некој не им исплни критериуми годинава све живо прибраа од страна доволно е да е странец и да е над 1.85sd а овој последниов нигер бил права уметност ментиш со тапија(не Лозар) ко од гето изваден.
Како и да е 600 нови играчи дур ги уигра овој ке не фати.....јуни и нова сува сезона:bil:
Ретко во Македонија може да дојде црнец со добри кошаркарски квалитети..агенциите кои работат на овие простори воглавно ни бутаат шкарт играчи...кои играле во некои банана аматерска лига...каде успех е да не ти бега топката од рацете..а за тоа што пола од нив се ко невакцинирани и мислат само на забивање..без мозок за тимска акција..кажува се..се надевам дека МЗТ не донеле некои од горе наведените...како Фуелен во Струмица...
Досега се покажале само Дин и црнецот од Кочани не се секавам на името Упшоу аконе беше..другите воглавно се промашување барем за мене...
Од тоа колку се квалитетни зависи и за коклу време ќе се уиграте..ако им работи бојлерот ќе ве биде брзо..ако не ќе сте како Амак СП...street basket..во сала...
 
Член од
8 декември 2007
Мислења
469
Поени од реакции
0
Ретко во Македонија може да дојде црнец со добри кошаркарски квалитети..агенциите кои работат на овие простори воглавно ни бутаат шкарт играчи...кои играле во некои банана аматерска лига...каде успех е да не ти бега топката од рацете..а за тоа што пола од нив се ко невакцинирани и мислат само на забивање..без мозок за тимска акција..кажува се..се надевам дека МЗТ не донеле некои од горе наведените...како Фуелен во Струмица...
Досега се покажале само Дин и црнецот од Кочани не се секавам на името Упшоу аконе беше..другите воглавно се промашување барем за мене...
Од тоа колку се квалитетни зависи и за коклу време ќе се уиграте..ако им работи бојлерот ќе ве биде брзо..ако не ќе сте како Амак СП...street basket..во сала...
hill e skoluvan igrac so mnogu kvaliteti,deckoto ne srlja so topka i dava pasovi koi sto nasive momci retko mozat da gi procitaat.ima golem procent na realizacija na sut od pole i slobodni,no za zal ne mozam istoto da go kazam za rice.deckoto barem po najavite trebase da bide dzver,ama za zal seuste ne e oporaven kako sto treba,se plasi da vleze vo duel i mislam deka denovive ke bide vraten nazad vo usa,bidejki i taka vo tekot navcerasniot den pristigna nov srbin na proba,koj kakov i da e mislam deka ke bide mnogu podobar od rice.smit e dobar,iako odi na zabivanje na sekoja topka,mi se dopagja toa sto e odlicen skokac i sto ne bega na sut,t.e. ne trosi topki.agoc e odlicen krilen centar so visok prosek na ufrleni kosevi ,kvaliteten vo odbrana i mislam deka sega koga i smit e dojden na centarskata pozicija od agoc moze da ocekuvame samo podobruvanje vo igrata.

vremeto ke pokaze dali sum vo pravo,no spored mene mislam deka mzt ke ima ovaa polu sezona konkurentna ekipa
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
За некој кој бил супер ѕвезда во средно...прекарот showtime мора да го заслужил..но некаде читав дека имал проблем со однесувањето демек бил недисциплиниран..ама ќе дојдете на 2-ти па ќе видиме што вреди...
 
Член од
8 декември 2007
Мислења
469
Поени од реакции
0
За некој кој бил супер ѕвезда во средно...прекарот showtime мора да го заслужил..но некаде читав дека имал проблем со однесувањето демек бил недисциплиниран..ама ќе дојдете на 2-ти па ќе видиме што вреди...
pobaraj negovi klipovi na youtube i ke svatis od kade mu e prekarot,sto se odnesuva do disiplinata,sledejki gi treninzite dosega nu sum primetil nikakvi znaci na nedisciplina,naprotiv toj e onoj kaj ja poddiga atmosferata,gi tera ostanatite da igraat poagresivno vo odbranata,so eden zbor kazano vistinski lider
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
pobaraj negovi klipovi na youtube i ke svatis od kade mu e prekarot,sto se odnesuva do disiplinata,sledejki gi treninzite dosega nu sum primetil nikakvi znaci na nedisciplina,naprotiv toj e onoj kaj ja poddiga atmosferata,gi tera ostanatite da igraat poagresivno vo odbranata,so eden zbor kazano vistinski lider
Мислев на недисциплина во играта..не бил играч кој би можел да биде лидер...не дека не е, туку претерувал...
Но тоа се однесува на времето кога бил во St. John’s ..македонската кошарка не е исто...различен стил на игра...
Го видов клипот...ѕверче е...добар приказ за црнец кој не е себичен во игра..се надевам...оти многу од нив не се прилагодиле на нашиве услови...
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
5.124
Поени од реакции
35
АЕРОДРОМСКИ КУРВИ, АЕРОДРОМСКИ ПИЧКИ, СИТЕ ЌЕ ВЕ ЕБЕ, НАШИОТ РАБОТНИЧКИ !!

Поздрав. :)
 
Член од
8 декември 2007
Мислења
469
Поени од реакции
0
Научив. Се јавувам. :baeh:
hmmmmmm brzo ucis a?ist si kako majka ti
hahahahahahahahahahahahhaha:pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2:
:pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha:pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2:
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
5.124
Поени од реакции
35
hmmmmmm brzo ucis a?ist si kako majka ti
hahahahahahahahahahahahhaha:pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2:
:pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha:pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2:

Знам бе дека мајка ти се ебе со црнци, не мора да ми кажуваш тоа.

Затоа коа ја онадев ја, пи*ката и беше распарчена ... :uvo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom