Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
8 декември 2009
Мислења
702
Поени од реакции
528
Прв пат ми е мило што изгубивме. Да победевме со ваква мизерна игра, повторно ќе се криеше тренерот и цел тим под маска.
Освен првата утакмица со Олимпија (кои се на последно место сезоанава и незнаат кај тераат), и пожртвуваната игра со Партизан, МЗТ не покажа буквално ништо. Победите што ги имаат се све со катастрофална игра. Нема желба кај ниеден од играчите за победа, за докажување и натпревар.
Ланскиот тим на МЗТ е дупло појак од моменталниов. Иако главните играчи се исти, ова што го гледам сезонава не личи на кошарка.
Доста се вадиме со муабетите дека немаме среќа и губиме со последниот шут на повеќе натпревари. Да игравме барем малце подобро, немаше да се доведуваме во таква ситуација.
Незнам што им е на Дамјан и Дејвис. Од лидери на тимот, играчи кои треба да одлучат натпревар и да направат разлика, станаа играчи кои едвај чекаш некој да ги смени од клупа.
"МЗТ не бил комплетен" - Да не го чекате Кирил Николовски за да тргне работава ?
Дечкото од 6-7 години кариера, 4 години е повреден или забот го боли.

Послем натпреваров ќе има многу прашања, а се надевам и некој одговор.
Амин.
Постот си кажува се, а суштината е болдираното. Лани и на -20 човек имаше чувство дека може да се сврти (иако не испаѓаше секогаш), годинава и на +10 имаш чувство дека може да се сврти (иако и ова не испаѓа секогаш).
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.495
Поени од реакции
4.058
Одсекогаш било така, кога на тимот не му оди тренерот е крив, кога победува играчите се многу добри :)
 

F.A

Член од
3 октомври 2010
Мислења
238
Поени од реакции
54
Sezonava ke bide kasa! ke mora da se navikneme a spored mene i domasnoto prvenstvo e pod znak prasalnik!
 

F.A

Член од
3 октомври 2010
Мислења
238
Поени од реакции
54
Sezonava ke bide kasa! ke mora da se navikneme a spored mene i domasnoto prvenstvo e pod znak prasalnik!
 

F.A

Член од
3 октомври 2010
Мислења
238
Поени од реакции
54
znaci umrenici teskiii ste MZTTTTTTTTTTTT
--- надополнето: 20 ноември 2013 во 19:06 ---
znaci umrenici teskiii ste MZTTTTTTTTTTTT
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.307
Леле тоа македонското што ги тера на можност за 2 поени и израмнување/водство после серија да земат од неизградена позиција да шутнат за 3 :mad:
--- надополнето: 20 ноември 2013 во 19:38 ---
Е па добро, толку беше сезонава во натпреварувањево,барем искуство ќе стекнат сеознава на играње среда-сабота, до крај може и да се штедат играчите за купов па ако стигнеме до уште една победа добро, ако не па добро.
 

No9

Член од
18 ноември 2013
Мислења
621
Поени од реакции
906
Не гледам друго решение освен отказ за тренерот.
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Овој тренер нема авторитет, на крај на тајм аут Чековски повтараше се што кажа тренерот во смисла дека тропа глупости....
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951
Искрено денес си мислев ќе тепа МЗТ, ја гледав утакмицата и во Рига и ми оставија добар впечаток иако на крај изгубија со 9 разлика каде на крај се одалечи Рига и победи, а цело време беше тесно се играше кош за кош.
Незнам колку е крив Вукојевиќ за овај пораз, ептен фалеше Оташевиќ на плеј, тука Синовец беше тотално изгубен...
Секоја чест денес за Дајман, одлична игра, ама сам неможеше ништо повеќе да направи, добар беше и Костовски од натпревар во натпревар е се подобар (y)

Впрочен и незнам какви беа очекувањата на МЗТ во Еврокупот?
Реално гледано МЗТ имаше тешка група, значи падна со силни противници пред се тука се Уникс Казан кои се одлична екипа и се знаше дека ќе бидат 1 место во групата, тука се израелците Макаби Хаифа кои играт добра кошарка и Банвит.
Шансата кај МЗТ за победа треба да ја бара само со Калев (со кој веќе има 1 победа), се мислев и со Рига ќе тепат една ама 2 порази добија, а со првите 3 екипи се знаше дека ќе имат 6 порази!

Плус и заморот е голем среда/сабота утакмици Еврокуп/АБА лига...
 

F.A

Член од
3 октомври 2010
Мислења
238
Поени од реакции
54
Znaci nesakav da komentiram, vikam ke pocekam da vidam kako ke se odviva tribinata...ama ova sto se desava so Family e uzas edvaj 150- 200 dusi pa i 300 neka se vo evrokup i aba liga SRAMOTA!! edvaj cekavme vakov presvrt vo klubot za da edvaj se soberat 300 luge, i ako planirate so novata sala nemojte zaso klise e veke muabetot TREBASE BORIS DA SE POLNI! za novata znaeme deka ke ja polnime
 
Q

qazwsxedc

Гостин
Дечко само на 1 утакмица имаше под 300 души,се другото е 350-400 и тоа е ок со оглед на тоа дека играме со непознати противници,против игокеа задутре,а и против Казан и Банвит во Еврокупот верувам дека ке има поголема бројност:)
 
З

Забавата е во Кругот

Гостин
Znaci nesakav da komentiram, vikam ke pocekam da vidam kako ke se odviva tribinata...ama ova sto se desava so Family e uzas edvaj 150- 200 dusi pa i 300 neka se vo evrokup i aba liga SRAMOTA!! edvaj cekavme vakov presvrt vo klubot za da edvaj se soberat 300 luge, i ako planirate so novata sala nemojte zaso klise e veke muabetot TREBASE BORIS DA SE POLNI! za novata znaeme deka ke ja polnime

Така ти изгледа, гледај клипови и во Јане ќе видиш дека просек е 300 луѓе. Башка Борис ни доаѓа како гостинска сала и треба да бидеме задоволни со бројкава. Секако може и подобро и побројно, но за тоа треба резултати, ултрас менталитет и атрактивни противници/битни утакмици.

Идеме јако сега во Сабота против Игокеа, должници ни се од лани.
19:00 сите во сала, не бидете ќофтари.

За тимов и прикажаните игри до сега немам коментар............. :confused:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.692
Така ти изгледа, гледај клипови и во Јане ќе видиш дека просек е 300 луѓе. Башка Борис ни доаѓа како гостинска сала и треба да бидеме задоволни со бројкава. Секако може и подобро и побројно, но за тоа треба резултати, ултрас менталитет и атрактивни противници/битни утакмици.
Аааааа не викавте вака во минатото :icon_mrgr: А јас кога ви зборев колку е различно да играш подалеку од 5 метра од пред врата вие се смеевте :icon_mrgr:

Уште нешто сум приметил што во глобала ми изгледа смешно. Намерно се распоредувате околу влезот на трибината за да изгледате како повеќе :icon_mrgr:
Нема потреба од такви промашени обиди, распоредете си се во празниот блок без столици а не околу влезот па да изгледа дека во средина има луѓе, кога и онака сами признавте дека бројката ви е жива мизерија во последно време.

Уште еднаш се потврдува заклучокот дека ФА и Комити имаат околу 250 навивачи, ЦПБ веројатно малку помалце, а пак се најбројни во државава. Тоа најдобро објаснува каква е тифо сцената во МК :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom