Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.694
По кој пат се засилија со овој, секоја неделан пишува дека поптишува за МЗТ :pos:
Или досега само на проба бил :icon_mrgr:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.161
Поени од реакции
107.613
Младински репрезентативец на Србија... Оф мори мајко, дечково до 15 години живеел во Македонија, а мислам дека и тука има почнато да игра кошарка. Исто, долго време нема играно за србите, мислам дека си ја сјеба кариерата со тоа што замина во Белгија, иако сеуште е рано истото да се каже.
Да, тука играше до 12 или 13 години па замина за Србија, мислам дека во ФМП отиде, иначе во Работнички играше.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
Од каде можам да земам карти за вечер?
На врата ќе има ли, на други места каде се продаваат?
 

НЕНАСИТЕН!!!

СУМ ПО ТЕБЕ
Член од
8 мај 2012
Мислења
263
Поени од реакции
157
Од каде можам да земам карти за вечер?
На врата ќе има ли, на други места каде се продаваат?
Сала Борис Трајковски(од 12:00 до 20:00ч), Сала Јане Сандански(од 12:00 до 20:00ч), Кафе Круг (Аеродром), Цвеќара Розе (веро2), Камарад (рамстор), Југотон Рекордс ГТЦ 1 кат, Мезе Бар(Скопјанка).
 
В

Ваздух

Гостин
Ја не чув такво нешто, се викаше УАА. И преку кур од тој наводен расизам. Сеа за све и свашта, расизам. Му рекол Евра на Суарез јеби се, овој вика расизам. Море ај у курац.

Разочаран од Фемили сум јас, мислам од бројката. Меч во АБА лига, едвај 300 души што се вика имаше. Беа гласни, но сепак... со Работнички појше има, него на утакмица во Јадранска лига.
Излеа тие што глумат навивачи отишле во Колосеум, па не можат еден викенд да не излезат, за омилениот клуб.
Секоја чест за тие што беа, дефинитивно беа најверните, пееја до крај. Браво.

А копилето од арбитар, со што беше погоден?
 
Q

qazwsxedc

Гостин
сега се враќам од сала,бевме премногу малку али тие што беа у сала навиваа од прва до последна минута,играта катастрофална:)
а на судиите да ми ебам се најмило,копилиња педерски,ја упропастија утакмицата:mad:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.694
Разочаран од Фемили сум јас, мислам од бројката. Меч во АБА лига, едвај 300 души што се вика имаше. Беа гласни, но сепак... со Работнички појше има, него на утакмица во Јадранска лига.
Излеа тие што глумат навивачи отишле во Колосеум, па не можат еден викенд да не излезат, за омилениот клуб.
Секоја чест за тие што беа, дефинитивно беа најверните, пееја до крај. Браво.

А копилето од арбитар, со што беше погоден?
Кога зборев јас каква е разликата кога салата/стадионот ти е во маало, и каква е кога треба цел град да го вртиш сите се смеат :)
Допрва ќе ги видат последиците во бројката.
Но тоа си нема везе со навивањето, одлично навивање бар од тоа што можев да видам на ТВ.

Слабо изиграна утакмица, јас незнам зошто воопшто играат во Борис Трајковски, што не запнат ФА да се игра во Јане, тамошниот пекол ретко кој би го преживеал...
 
В

Ваздух

Гостин
Кога зборев јас каква е разликата кога салата/стадионот ти е во маало, и каква е кога треба цел град да го вртиш сите се смеат :)
Допрва ќе ги видат последиците во бројката.
Но тоа си нема везе со навивањето, одлично навивање бар од тоа што можев да видам на ТВ.

Слабо изиграна утакмица, јас незнам зошто воопшто играат во Борис Трајковски, што не запнат ФА да се игра во Јане, тамошниот пекол ретко кој би го преживеал...
Помала сала, поголема звучност, поголем пекол. Така е :) Бројноста беше мала. Очигледно е дека постојат навивачи на МЗТ само тогаш кога треба да бидат видени. Најверните ги следат секогаш, секоја им чест на тие што беа денеска во Борис. Не престанаа со пеење, и беа доволно гласни со оглед на тоа колку бројчано присуствуваа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom