Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Не знам кого ги викаат сељаци..:tapp:него стварно ми се допадна видеово не знам зошто на една мала провокација се напаливте.Ви споманв Гробари дека ЦПБ ве провоцира со нив за клипов.Стварно е добар.Ама тоа е ни шала не знаат да прифатат ,,граѓаните,,.
 
Член од
13 август 2011
Мислења
82
Поени од реакции
7
Многу луѓе сакале
ама се заебале
јас од мал сум научен
АЕРОДРОМ е единствен
Никој не ме сака знам
ама к*р ме заболе
Јас за него навива
свето име
МЗТ !
--- надополнето: Aug 13, 2011 11:33 AM ---
Аеродромско дете
Сите ке ве ебе
секогаш ке пуши
вашиот работнички --- надополнето: Aug 13, 2011 11:35 AM ---
Kога заспивам за тебе сонувам
Кога станувам за тебе живеам
Мој МЗТ победи за нас
Мој МЗТ ајде сите на глас !!!
--- надополнето: Aug 13, 2011 11:36 AM ---
Црвено Белите
денес ние ке ги е*еме
пееме пееме
само напред МЗТ
--- надополнето: Aug 13, 2011 11:37 AM ---
ОО МЗТ ТЕ САКАМЕ
РОДЕН СУМ ЈАС
ЦЕЛ ПЛАВО БЕЛ
ТИ СИ МОЈОТ СВЕТ

И НИКОГАШ НЕМА ДА СИ САМ
И ДА ЗАМИНАМ
јАС СРЦЕВО ТИ ГО ОСТАВААМ !!!!!!!
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
МЗТ СО "ПОТВРДЕН" СТРУЧЕН ШТАБ
Александар Тодоров како шеф на стручниот штаб ќе ја има поддршката од неговите помошници Бугаринот Божидар Ѓорев и Илија Боцевски, додека тимот го комплетираат докторот Слободан Николиќ и физиотерапевтот Ненад Попоски
Непосредно пред МЗТ Скопје да го означи почетокот на подготовките за новата натпреварувачка сезона, најавен за во понеделник, "металците" го "потврдија" изгледот на стручниот штаб.
Она што шефот на стручниот штаб, Александар Тодор, го најави сега добива и официјална "заверка", дека тој покрај себе на клупата ќе ја има поддршката од Бугаринот Божидар Ѓорев, кој беше и негов помошник во редовите на Рилски Спортист, како и на Боцевски, чија улога исто така ќе биде помошник тренер, а комплетната слика на стручниот штаб ја комплетираат долгогодишниот доктор на клубот, Слободан Николиќ, како и репрезентативниот физиотерапевт Ненад Попоски. Единствено што ќе недостасува на оваа целина е кондициски тренер.
 
Член од
21 ноември 2010
Мислења
127
Поени од реакции
23
debeliov bese ednas u mzt i nisto ne napravi taka da ne ocekuvajte mnogu mnogu ovaa godina zs e glup kolku sto e debel, mesto da gi zadrzi starite igraci( zivce kire i jane) i da kupi uste 2-3ca, on cela petorka ja smeni, epa taka titula ne se osvojuva..... za mzt samo bobi mitev nikoj drug !!!!!!
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
debeliov bese ednas u mzt i nisto ne napravi taka da ne ocekuvajte mnogu mnogu ovaa godina zs e glup kolku sto e debel, mesto da gi zadrzi starite igraci( zivce kire i jane) i da kupi uste 2-3ca, on cela petorka ja smeni, epa taka titula ne se osvojuva..... za mzt samo bobi mitev nikoj drug !!!!!!
Не можеш со сила да ги задржиш,Зивчевич си доби понуда од странство,Кире не сакал да остане,Јане не беше ништо посебно,сеа ќе видиме кој центар ќе донесат,ни треба некој што ќе биде подобар од Кире,ете Тодоров рече пробал неколку репрезентативци да донесе али не е така едноставно,Војдан си отиде во странство,за Гечевски не се знае али и он течко да дојде,така да мора да се бараат други решенија.За американциве ќе треба да видиме што ќе покажат па после ќе судиме.
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
debeliov bese ednas u mzt i nisto ne napravi taka da ne ocekuvajte mnogu mnogu ovaa godina zs e glup kolku sto e debel, mesto da gi zadrzi starite igraci( zivce kire i jane) i da kupi uste 2-3ca, on cela petorka ja smeni, epa taka titula ne se osvojuva..... za mzt samo bobi mitev nikoj drug !!!!!!
Беше тренер на МЗТ во времето кога немавме ни еден асален играч. Треба да му се даде сега шанса бидејки сите играчи се донесени по негова желба и мора да почекаме да видиме како ќе се покажат.
Што се однесува за Боби Митев мислам дека нема ниту еден фан на МЗТ што не го посакува. :)
 

Aerodrom News

Магдонос
Член од
19 август 2010
Мислења
119
Поени од реакции
31
Денеска има прв тренинг во Јане Сандански кој почнува од 18:30 часот..

Тренингот ќе биде отворен,поканети сте сите...


Од 17 до 29 Август,екипата ќе биде на припреми во Маврово...


Исто така да напоменам дека во новата сезона капитен на екипата ќе биде Тони Грнчаров....


За пофалба е пуштањето на новиот паркет во Јане Сандански...





Видео запис од денешната прес-конференција ќе има во текот на утрешниот ден.....





Напред МЗТ-Скопје

 

Aerodrom News

Магдонос
Член од
19 август 2010
Мислења
119
Поени од реакции
31
Најверојатно утре треба да искочат официјалните слики и видео материјалот....
Едно големо БРАВО,све друго би било премалце...
 

Aerodrom News

Магдонос
Член од
19 август 2010
Мислења
119
Поени од реакции
31
Волку луѓе НА ТРЕНИНГ?!?!?! :eek:
Да...... и дури не се сите фатени.. ке има официјални слики и видео материјал......:D

Иначе интересно е да се напомене дека немаше некоја си голема организација,чаталење на интернет...
Скоро никој да не знаеше.. Но сепак денеска во "Јане Сандански" беше пуно.....
Не очекува бурна сезона како на навивачки план така и на натпреварувачки.....Поздрав
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Уште еден доказ дека АЕРОДРОМ ЖИВЕЕ за МЗТ, иако нема на кого веќе да се докажува истово. :cuc::cuc::cuc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom