Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
http://ekipa.mk/News.aspx?newsId=12391
Кога би се бирало меѓу овие двајца,јас би сигурно Мијајловиќ
На Цедевита и иде тапа, на Влатко му иде тапа...зошто не би пробале пак да го договориме?
По мене и двајцата би требало да идат, за сега Игор може да преживее заради асистенциите али ако не се подобри само ќе си го чека денот кога ќе му најдат замена ( Јануари најкасно ).

Патем Владо ќе бара најмалку 200К годишно,а не би ме чудело ни да зима 300К во Цедевита.Во секој случај и да му дадат отказ од Цедевита Владо ќе иде во некој друг клуб во Италија или Шпанија каде 300К не им значи ништоза МЗТ се фантазија.

Најдобра шанса за МЗТ е да се земе некој Американец кој за малку не влегол во НБА и сега најверојатно би играл каде било само да игра.Али тоа е во секоја смисла на зборот лотарија дека на секој Американец кој ќе дојде во Европа и ќе испадне добар играч доаѓаат 10 кој си немаат поима.

А и на радио слушнав во кола ( не знам на која станица беше сменив после спортските вести ) дека и на Станко му припремале исписница што по мене е доста нереално.


.
 

Cuore |nter

inter4life
Член од
14 јануари 2010
Мислења
504
Поени од реакции
140
Двајцата да си идат е најнелочно нешто иако некои тоа го сакаат,нема да имаме плејови за тренинг да држиме а камоли двајца во јануари да бараме

По мене влатко лапа бар 500,во турција лани како што пишуваа зимаше околу милионче.не е поентата дали може да најде ангажман во италија, шпанија или слично,знаеме дека човекот игра во загреб од фамилијарни причини, загреб љубљана му е <100км.се надевам дека ќе се премисли пошто на цедевита со толкави пари фрлени никако не и иде,има изјавено дека би играл за мзт, а и два пати дневно има лет до љубљана,за саат време е таму

Стварно ми е криво што вуд после една утакмица го избркаа, а двајцава срби од 108те изгубени топки до сега,имаат барем по 30 секој
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Двајцата да си идат е најнелочно нешто иако некои тоа го сакаат,нема да имаме плејови за тренинг да држиме а камоли двајца во јануари да бараме

По мене влатко лапа бар 500,во турција лани како што пишуваа зимаше околу милионче.не е поентата дали може да најде ангажман во италија, шпанија или слично,знаеме дека човекот игра во загреб од фамилијарни причини, загреб љубљана му е <100км.се надевам дека ќе се премисли пошто на цедевита со толкави пари фрлени никако не и иде,има изјавено дека би играл за мзт, а и два пати дневно има лет до љубљана,за саат време е таму

Стварно ми е криво што вуд после една утакмица го избркаа, а двајцава срби од 108те изгубени топки до сега,имаат барем по 30 секој
Абе и Антич еднаш знам изјави дека би сакал на крај на кариера да игра во МЗТ али вистината е дека чим му заврши договор со Олимпијакос ако нема подобра понуда и Црвена Ѕвезда има пари веднаш ќе потпише за нив.

На такво прашање "Дали би сакале да потпишете за МЗТ/ кој било македонски тим" нема друг одговор освен ДА само што никој не го кажува другиот дел од ДА`то а тоа е "Ако ми дадат пари колку што ми даваат во Европа".

Единствено Војдан имаше храброст да каже дека не би сакал да игра во Македонски тим зошто сака да напредува во кариерата.На Владо не му прави никаква разлика од Италија до Словенија и од Македонија во Словенија посебно кога разликата во плата е х4-х5.

Си имаат таму скаути нека најдат сега плеј али ако е некој од просторите на ех-Ју има огромна шанса да биде Бакич 2.Се надевам дека ќе донесат некој плеј што не успеал на драфт,или од било која земја или регион што игра НБА тип на кошарка дека ми се смачи од плејовиве кои не знаат да нападнат кош.


.
 

НЕНАСИТЕН!!!

СУМ ПО ТЕБЕ
Член од
8 мај 2012
Мислења
263
Поени од реакции
157
Абе и Антич еднаш знам изјави дека би сакал на крај на кариера да игра во МЗТ али вистината е дека чим му заврши договор со Олимпијакос ако нема подобра понуда и Црвена Ѕвезда има пари веднаш ќе потпише за нив.

На такво прашање "Дали би сакале да потпишете за МЗТ/ кој било македонски тим" нема друг одговор освен ДА само што никој не го кажува другиот дел од ДА`то а тоа е "Ако ми дадат пари колку што ми даваат во Европа".

Единствено Војдан имаше храброст да каже дека не би сакал да игра во Македонски тим зошто сака да напредува во кариерата.На Владо не му прави никаква разлика од Италија до Словенија и од Македонија во Словенија посебно кога разликата во плата е х4-х5.

Си имаат таму скаути нека најдат сега плеј али ако е некој од просторите на ех-Ју има огромна шанса да биде Бакич 2.Се надевам дека ќе донесат некој плеј што не успеал на драфт,или од било која земја или регион што игра НБА тип на кошарка дека ми се смачи од плејовиве кои не знаат да нападнат кош.


.
Антиќ никој не го праша дали ќе игра за МЗТ Скопје. Он сам изјави дека кариерата ќе ја заврши во МЗТ Скопје на прашање од типот кај се гледаш у иднина и тн.
 

Cuore |nter

inter4life
Член од
14 јануари 2010
Мислења
504
Поени од реакции
140
Не ни треба плеј што ќе дава 15+ на утакмуца,ни треба некој што ќе знаеш дека за 30+минути на паркет ке диктира темпо,ќе дава согурност,ќе кажува што и како ќе се игра,ќе дере со пик енд рол со центро и ќе отвара шутеви за дамјан и кејд...СФ..а? :)
 

sveznajko

Random nobody
Член од
17 август 2006
Мислења
522
Поени од реакции
101
dA ME EBAM MAJKATA CELO LETO GO IMAA, CEKAA DA IM IZNAKUPAT SITE IGRACI ZA DA DONESAT GLUPOSTI.....
 
M

MrzaRules

Гостин
Неблагодарни се изјавите што ги слушнав денеска на некоја телевизија дека можно било и Ноа Далман да го набркаат, бидејќи не покажал ништо. А кога да покаже кога ниту една минута нема изиграно?!
 
A

Aruna_Kone

Гостин
Далман и Бакич 99% ќе го напуштат тимот на Мзт до крајот на наредната недела. Оправдано или не одлуката е веќе донесена!
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.103
Поени од реакции
5.760
Далман и Бакич 99% ќе го напуштат тимот на Мзт до крајот на наредната недела. Оправдано или не одлуката е веќе донесена!
Ако донесат висок играч што знае да игра под кош ондак парите од Далман би биле добро искористени.

Иначе стварно штета за дечкото. Толку интелигентен играч што со таа негова висина им фаќаше офанзивни топки на 2 глави повисоки од него ретко се гледа.
 
Член од
25 април 2012
Мислења
443
Поени од реакции
580
Тој што ги бирал играчите на МЗТ нема поима од баскет. Ги гледав сите утакмици во АБА лига и едино Дејвис има осет, другово све камења, може Гечевски е добар ама излеа му дојде време за пензија.
Според мене нај тарабуки се Бакич, Николич, Чеховски, Дамјан и брат му исто се губат, Гечевски неможе да издржи голема минутажа, Николовски делува незаинтересирано, Далман е низок за оваа лига и така, другите не ги знам добро, за нив не сакам да коментирам.
 

НЕНАСИТЕН!!!

СУМ ПО ТЕБЕ
Член од
8 мај 2012
Мислења
263
Поени од реакции
157
Тој што ги бирал играчите на МЗТ нема поима од баскет. Ги гледав сите утакмици во АБА лига и едино Дејвис има осет, другово све камења, може Гечевски е добар ама излеа му дојде време за пензија.
Според мене нај тарабуки се Бакич, Николич, Чеховски, Дамјан и брат му исто се губат, Гечевски неможе да издржи голема минутажа, Николовски делува незаинтересирано, Далман е низок за оваа лига и така, другите не ги знам добро, за нив не сакам да коментирам.
Колку пари толку музика...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.688
И он и Ацо се класични лузери, одма после мал бран на слаби резултати си отидоа и го оставија тимот, тимот со кој лани ја освоија двојната круна, тимот со кој на 02.05.2012 станаа за прв пат прваци на оваа земја и ја донесоа најголемата радост на Аеродром.
Ама така идат работите во Македонија, сега и двајцата ќе живеат на стара слава, Ацо ќе си биде во МЗТ како спортски директор и ќе си лапа пари а притоа ќе си го прчи курот и ништо, ама баш ништо нема да допринесува за клубот, а Босилков си го заврши неговото, веќе си лапна пари он. :)

Али веќе кога ги нема, нема назад, сега да изберат добар претседател и конечно да направат асални трансфери. Тренерот мислам дека е добар, бар до сега што сум слушал за Пипан и би требало да застанеме на нозе со него, само да не му се мешаат во работата и да му ги донесат правите играчи.
 
A

Aruna_Kone

Гостин
Иначе стварно штета за дечкото. Толку интелигентен играч што со таа негова висина им фаќаше офанзивни топки на 2 глави повисоки од него ретко се гледа.
Нема навивач или симпатизер на Мзт што не го дели истото мислење за Далман. Дечкото на Јадранов не доби никаква шанса, a поради неговиот карактер, скромноста, борвеноста, заслужува да оди да игра некаде од колку да грее клупа кај нас и да не му се дава никаква минутажа.
Само многу ќе се напнам ако го лапне некој од нашиве конкуренти во лигава....
--- надополнето: 2 ноември 2012 во 14:11 ---
Тој што ги бирал играчите на МЗТ нема поима од баскет. Ги гледав сите утакмици во АБА лига и едино Дејвис има осет, другово све камења, може Гечевски е добар ама излеа му дојде време за пензија.
Според мене нај тарабуки се Бакич, Николич, Чеховски, Дамјан и брат му исто се губат, Гечевски неможе да издржи голема минутажа, Николовски делува незаинтересирано, Далман е низок за оваа лига и така, другите не ги знам добро, за нив не сакам да коментирам.
Пријателе МЗТ ги зема најдобрите играчи што можеше од Македонија кои беа на располагање.(освен по мене Караџовски). Имаме неколку репрезентативци, млади играчи кои треба да бидат иднина на македонската кошарка.
Не знам сите што сте се фатиле за Чековски, кога дечкото игра страшна одбрана. Да не е он, ќе примаме по 100 коша на утакмица. Доста гледате само напад и поени.Во нападот не ни треба да биде користен, нека има по 5 шута на утакмица и толку.

Не знам само какви се овие муабети, сите да се избркаат ајде.. Па момци тоа е ростерот. Тие се играчите, мора да им се даде максимална подршка. Од странците никој не е задоволен и странците ќе се мењаваат, али да се плука по Дамјан, Киро и остали ми е стварно несфатливо. Да, не пружаат константни партии, се слагаме, али одма со констатации дека треба да се бркаат е малку претерано..

Поздрав
 
Член од
25 април 2012
Мислења
443
Поени од реакции
580
Пријателе МЗТ ги зема најдобрите играчи што можеше од Македонија кои беа на располагање.(освен по мене Караџовски). Имаме неколку репрезентативци, млади играчи кои треба да бидат иднина на македонската кошарка.
Не знам сите што сте се фатиле за Чековски, кога дечкото игра страшна одбрана. Да не е он, ќе примаме по 100 коша на утакмица. Доста гледате само напад и поени.Во нападот не ни треба да биде користен, нека има по 5 шута на утакмица и толку.

Не знам само какви се овие муабети, сите да се избркаат ајде.. Па момци тоа е ростерот. Тие се играчите, мора да им се даде максимална подршка. Од странците никој не е задоволен и странците ќе се мењаваат, али да се плука по Дамјан, Киро и остали ми е стварно несфатливо. Да, не пружаат константни партии, се слагаме, али одма со констатации дека треба да се бркаат е малку претерано..

Поздрав[/quote]

Не викам дека сите треба да се избркаат, делеку од тоа. Сигурно дека има квалитет во тие играчи, ама недозволиво е на еден натпревар од АБА лига да се прават толку многу грешки. Им испаѓа топка од раце, центрите место под кош маваат тројки, тие што треба да ја размрдаат играта стојат под кош, и да не набројувам уште...Треба еднаш да добијат по уши и да сфатат некои работи. Јас не сум некој експерт по кошарка ама се нервирам кога гледам што праат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom