Фан клуб: МЗТ Скопје

Г

Грејвдигер

Гостин
Сала „Парк„ Струмица, капацитет 4000 места.
----
Сала „Јане Сандански„ капацитет 1200 места

Мзт - Работнички гледачи: 2000 - 167% од капацитетот (уште толку вратени)
Мзт - Работнички гледачи: 2200 - 183% од капацитетот (којзнае колку вратени)
Мзт - Реал Мадрид: гледачи , верувале или не над 2500 - преку 208% од капацитетот (сега ке мрчиш, ама да знаеш што беше во сала тогаш, ке си преќутиш) и преку 3000 вратени луѓе.

А вие еднаш сте ја наполниле до врв салата и палите муда. А предходните бе сезони, која посетеност ја имавте?!?

Поло Трејд - работнички - ФИНАЛЕ 300 гледачи

ШТО ЗНАЧАТ БРОРЈКИТЕ, А КОЉО?
Мала поправка, салата собира околу 3200 - 3500
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Чија сала е 3200-3500...?
Салата "Парк" официјално има 2300 места за седење, а пријавени се и 700 места за стоење...какви 3000-4000 гледачи...чија е таа проценка....оти постојат две на организаторот и полициска...ама онаа од гледачка перспектива не се брои..
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Салата ако се стават столчиња ке собира максимум 2500 а така со стоење рекордот е на мечот во одбојка Југославија-Франција изброени со сигурнос 5300 имало и столчиња на паркетот
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Да бе да, победата е заслуга на дечките на трибина не заебави. Сигурно дечките не изгинаа долу на теренот.
А за ради кого изгинаа? Заради паролата „За вас навива трибина луда, а вие „јунаци„ играте без МУДА„ и кога ја извадивме сите играчи застанаа и ја читаа со тажни фаци. И на крај дојде Тачи и покажа накај паролата, рече ова не важи и покажа дека мудата му се до паркет
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Ova pravev Quote na Radical ama po greska ne ispadna ko sto trebase
2. Кој се има спријателено со Јунајтед Форс?

3. Па вие хомосексуалчињата сме имале смисла и за хумор бе


2. Vas clen na internet se falese kako ste uspeale da se sprijatele so U.F. Demek toa bilo postignuvane :tapp:

3. Aj vidi si go delot od postot kojsto go boldirav i ke ti stane jasno koi se pederi pa sam si kazuvas deka ste :pos2: .
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.491
Поени од реакции
47.576
Ova pravev Quote na Radical ama po greska ne ispadna ko sto trebase
2. Кој се има спријателено со Јунајтед Форс?

3. Па вие хомосексуалчињата сме имале смисла и за хумор бе


2. Vas clen na internet se falese kako ste uspeale da se sprijatele so U.F. Demek toa bilo postignuvane :tapp:

3. Aj vidi si go delot od postot kojsto go boldirav i ke ti stane jasno koi se pederi pa sam si kazuvas deka ste :pos2: .

Каков мисир си ти синко на се што ти изнакажаа не успеа да вратиш и се фати за печатна грешка:bilokojzbot::bilokojzbot:
И после да ве мрази човек вас не иде вие сте само за жалење
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Ајде изгубивме и од Вардар... бевме и ги бодревме и таму, навивавме и џабе, да се собереме 12 души од Фемили боље ќе играме од нив.
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Каков мисир си ти синко на се што ти изнакажаа не успеа да вратиш и се фати за печатна грешка:bilokojzbot::bilokojzbot:
И после да ве мрази човек вас не иде вие сте само за жалење
Vie ste tie so se zalenje vie ste pateticnite. Se fativ za pecatnata greska ko sto se fativte i vie za taa na Micule koga po greska kaza mojata vodza , taka da tise tamo
 
Член од
18 јули 2007
Мислења
71
Поени од реакции
0
sekoj neka si pisuva na svoj dijalekt nim jas da fatum da pisuvum na mojo juznacki dijalekt nema da razberite nisto
 

Kajgana Shop

На врв Bottom