Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
12 декември 2007
Мислења
572
Поени од реакции
20
Ауууууууууу Љубо...ова контра е али нема везе...ко бегал...кој сите не тепале...јас сум забораил кога имало фрка со вас а вас да ве има...сме бојкотирале без везе???/ тоа може вие и вашата навивачка група само си замислувате...а за кој воџа збориш тоа незнам...ние моментално неаме воџа...а да уствари вие сите песни ги измисливте...а ние копираме аууууууууу е ова брат не ми се веруваше дека ке го прочитам од тебе

Kire Kire mlado momce od madzir maalo...Frki : u aerodrom napagame 40 na 200,vas toa nikad nema da vi se desi,zaso nemate hrabrost.Ne precekuvate na most pa rusite rekord na sto metri,asafa pauel gomna da jade.Pred toa u aerodrom jadete kutek ko magarinja ima klip na youtube.Nie vi doagame u park so sokoli si se setame niz centar niz karpos niz madzir maalo so nasi obelezja vas nigde ve nema.Aj da vidam koj e toj mangup od kaj vas sto ke dojde so cpb maica u aerodrom:S:S:S
Bojkot : Ne li bese taka deka doagavte samo protiv mzt ili sakas dokaz???Igravme so vas dali dojdovme t.e. dali vie dojdovte u Aerodrom:S:S:S
Pesni : Mislam deka nemora da se komenira na temava zaso ke se zadrzam malce pojse.
Vernost : 20 godini ni titula ni butur pa tribinata ni e puna,a vie pocnavte da placete samo poradi sto ne ste vlegle u jadranska ( barem taka mislite ) :D

I vie ste prva navivacka grupa sto imase strav od INVAZIJA
i znaes sto... PEAM JAS NA GLAS SEGA NA CEL GLAS VIE STE PICKI CITY PARK BOYS-i

Само едно ке кажам на другарите од аеродром за тоа копирање......
за вашите ремек дела....мислам уникати

Auuuuu ti ne si normalen be,za linii na zastava se fati...Pa znaes li kolku vakvi zastavi ima,znaes li samo kolku zastavi so krst ima...Ti si budala kire:S
 

Kista

ADP *10*!!!!!!!!!!
Член од
7 април 2008
Мислења
988
Поени од реакции
32
знам али цел живот навиваш за педерите т.е. работнички и порано идеше на уткмици со цпб и тоа знам јас и сега не се прај дека не е така :helou:
3 утакмици и тоа во сезоната 99/00.и тоа настрана од сити парк бојс.онака од чист интерес зашо тогаш уше имаше баскет,сеа ракомет едвај по 50 коша даваат.:smir:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Nasata parola e pred nivnata,a mentalitet transparent so nivniot nema nikakva dodirna tocka osven sodrzinata a mentalitet ke go najdes uste na 1000 transparenti ako sakas pomos da pobaras kazi...i barem ne sme pravele transparenti so plavi bukvi kako vie SERWICE CREW so crveni....:smir:
Консултирај архива или постари членови и кажи ако знаеш од која година ви е паролата....
 

miki-MZT

F.A.
Член од
27 март 2008
Мислења
252
Поени од реакции
1
3 утакмици и тоа во сезоната 99/00.и тоа настрана од сити парк бојс.онака од чист интерес зашо тогаш уше имаше баскет,сеа ракомет едвај по 50 коша даваат.:smir:
али идеше на уткмици навиваше со cpg и не се прави дека си неуталец кажи си навивам за работнички т.е за педерите !
 

Kista

ADP *10*!!!!!!!!!!
Член од
7 април 2008
Мислења
988
Поени од реакции
32
али идеше на уткмици навиваше со cpg и не се прави дека си неуталец кажи си навивам за работнички т.е за педерите !
на потписот мој се глеа за кој навивам јас.и дали баскет ме интересира.:smir:
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
572
Поени од реакции
20
Aj be ne ti e prv post ovde protiv family se glea deka si crveno belo oboen,i cim si za rabotnicki decko tebe ama ic ne ti e mesto u aerodrom,i cim ne te interesira basket i mzt a ova e mzt fan klub ti se molam napusti ako nemas niso pametno da kazes ;)
 
Z

ziko bt

Гостин
поздрав од аеродромци до киста со песната шпиуни су меџу нама:toe:
 

Kista

ADP *10*!!!!!!!!!!
Член од
7 април 2008
Мислења
988
Поени од реакции
32
Aj be ne ti e prv post ovde protiv family se glea deka si crveno belo oboen,i cim si za rabotnicki decko tebe ama ic ne ti e mesto u aerodrom,i cim ne te interesira basket i mzt a ova e mzt fan klub ti se molam napusti ako nemas niso pametno da kazes ;)
јас си кажав мислење.тоа шо вас не ви се допага моето мислење ама ич кур не ме боли мене.и тоа шо не сакате да се помирите со фактите и доказите и за тоа ме заболе.и онака не знаете нишо освен "мрш,гитла,губи се.....".
такви навивачи као вас никој не сака.чао:smir::helou:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
јас си кажав мислење.тоа шо вас не ви се допага моето мислење ама ич кур не ме боли мене.и тоа шо не сакате да се помирите со фактите и доказите и за тоа ме заболе.и онака не знаете нишо освен "мрш,гитла,губи се.....".
такви навивачи као вас никој не сака.чао:smir::helou:
Kомшо, полека бе, кај си зацепал ? :)
Нареден пат погоди го местото кај што ќе го кажеш твоето ''мислење''...

Останати, не се палете на него, му праел некој од ФА рекет кога бил мал па сеа решил да тера контра страна...Сегде има такви, одметник еден...:)
 

miki-MZT

F.A.
Член од
27 март 2008
Мислења
252
Поени од реакции
1
Многу луѓе сакале ама се заебале јас од мал сум научен аеродром е единствен никој не не сака знам ама кур ме заболе јас за него навивам свето име е МЗТ:toe:
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
572
Поени од реакции
20
јас си кажав мислење.тоа шо вас не ви се допага моето мислење ама ич кур не ме боли мене.и тоа шо не сакате да се помирите со фактите и доказите и за тоа ме заболе.и онака не знаете нишо освен "мрш,гитла,губи се.....".
такви навивачи као вас никој не сака.чао:smir::helou:
Kaza miki se sto trebase da kaze ;) ;)

a od mene samo edno
3.........
2........
1.........
auuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
знаеш кај живеам и знаеш дека не глеам баскет затоа не збори многу.
живеам у стар аеродром така да види дали сум тоа шо рече.:helou:
Живеам у Центар навивам за МЗТ.Така да ова што го кажа немаше врска.
 

Kista

ADP *10*!!!!!!!!!!
Член од
7 април 2008
Мислења
988
Поени од реакции
32
Kомшо, полека бе, кај си зацепал ? :)
Нареден пат погоди го местото кај што ќе го кажеш твоето ''мислење''...

Останати, не се палете на него, му праел некој од ФА рекет кога бил мал па сеа решил да тера контра страна...Сегде има такви, одметник еден...:)

ја коа бев мал не постоевте вие МАЛЕЧОК.иди порасни уше малце.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
ја коа бев мал не постоевте вие МАЛЕЧОК.иди порасни уше малце.
Aj aj, година дена си постар од мене, уживај си и иди ''навијај'' за старата дама...
 

Kista

ADP *10*!!!!!!!!!!
Член од
7 април 2008
Мислења
988
Поени од реакции
32
Kaza miki se sto trebase da kaze ;) ;)

a od mene samo edno
3.........
2........
1.........
auuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
кажа мики да да кажа.да кажам јас за него нешо,али ептен нема смисла братучед ми е.ај баталете нигде не води ова.:helou:

Aj aj, година дена си постар од мене, уживај си и иди ''навијај'' за старата дама...
а ти за штрковите навијај и надевај се дека некад ке бидат барем приближно као шо се Јувентус во италија,така они да бидат во македонија.:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom