Фан клуб: МЗТ Скопје

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
od damna se zbori za nego , trebase uste lani da potpise ama barase mnogu pari , sega neznam kako e situacijava ama i mene mi kazaa vcera da kao definitivno bilo
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
овој угриновски имач преддоговор со торус за сезонава,ама не започнал да игра поради повреда... така пишуваше а исто така пише и дека бил перспективен играч
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
od kaj e igracot od makedonija ili????

Ја како што знам како мал има почнато у Бравопички за на 14,15 години да отиде во Хрватска..Таму играше за вториот тим на Цибона и понекогаш го ставаа и во првиот тим...Се мислеа дали да му понудат хрватско државјанство и не знам што испадна со тоа...После тоа мислам дека отиде негде по Америка да се проба али очигледно не успеал ...Последен пат го глеав на припремна утакмица со Торус пред 3,4 месеци и можам да кажам дека изигра солидно,има шут за 3,добра кондиција и солидни отварања за шут...

Сепак, играње тренинг утакмица и вистинска утакмица не е исто...Ако е ко Смрадуле со неговите тренинг изданија тогаш боље да не доаѓа...
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
ne si vo pravo...dva dobri igraci novi...ovie starive da se razbudat i se ke e podrugo,malku inercija i euforija povtorno,,back in bussines,,,ama aj najdi gi tie dva dobri igraci u ovaa besparica
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
A be kakvi dva dobri igraci.... Treba da ima skroz nova petork, a ako ostanuvaat veke Radule i Pejanovik da bidat na klupa.
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Ја како што знам како мал има почнато у Бравопички за на 14,15 години да отиде во Хрватска..Таму играше за вториот тим на Цибона и понекогаш го ставаа и во првиот тим...Се мислеа дали да му понудат хрватско државјанство и не знам што испадна со тоа...После тоа мислам дека отиде негде по Америка да се проба али очигледно не успеал ...Последен пат го глеав на припремна утакмица со Торус пред 3,4 месеци и можам да кажам дека изигра солидно,има шут за 3,добра кондиција и солидни отварања за шут...

Сепак, играње тренинг утакмица и вистинска утакмица не е исто...Ако е ко Смрадуле со неговите тренинг изданија тогаш боље да не доаѓа...

daden mu e hr. pasos i ima igrano za maladinska reprezentacija za hrvatska
 
Член од
10 мај 2008
Мислења
29
Поени од реакции
0
Alek bese staven vo najgolemi 10 talenti vo evropa za generacija 87 a inace e 86 so falsifikat e.Samo sto otide vo Cibona mu dadoa pasos a so toa stana i reprezentativec bese megu podobrite ali na evropsko prvenstvo za mladi slabo izigra.Za Cibona ima i igrano na nekolku utakmici vo evroliga ama so mala minutaza mi teknuva so Partizan deka vleze.Posle toa mn stagnirase pa bese praten vo avstrija ama i tamu slabo igral.Dodeka bese vo najdobra forma poznat bese po dobrata tehnika i igrata 1 na 1 ama imase los sut,ali za mzt mislam deka ne e los...on i zivce se generacija edniot za Srbija drugiot za Hrvatska igrase ama so toa mislele deka stanale najdobri igrac-zvezdi i i zatoa sega tuka ke igraat so drugive neznalici
 

Kajgana Shop

На врв Bottom