Фан клуб: МЗТ Скопје

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Едвај... Ова денес беше мачење...

Овој Пејановиќ страшно е уфуран...Цело време топката кај него, јест да даде 30 коша денес ама тоа не значи дека топката е негова...А и Ацо му дозволува, не го вади да го олади малце па и овој е свесен дека нема замена и праи што сака..,..За црвените патики да не зборам, тоа мора да го регулира до дерби...

Срки, неам зборови...Подобро да не доаѓа на утакмица...Зашо да се мачи да стане од кревет и да дојде со кола до сала...Што е најтрагично, цела сезона ќе биде вака со него...Кога игра Кралевски играме многу подобро...И во одбрана а и во напад...Ако му се отвори простор а е блиску до кош одма иде на куцање,...Тука нема промашај, или ќе ја закуца или ќе го фаулираат па ќе пуца слободни, или па у најдобар случај фаул+кош...

Ај ваљда со Перо и Хелд ќе биде подобро....
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Највише го поштуем Јане Петровски од вашиот тим :zver: е човекот :vozbud:ја не сум стрикно за никој клуб во македонсакта прва лига ама ги поштуем тимојте што играа добро како и МЗТ.
 
S

SSS-Stolica

Гостин
[zEUs];1839361 напиша:
Највише го поштуем Јане Петровски од вашиот тим :zver: е човекот :vozbud:ја не сум стрикно за никој клуб во македонсакта прва лига ама ги поштуем тимојте што играа добро како и МЗТ.
не игра веќе во МЗТ
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Абе :zver: е човекот тој ви беше алфа и омега во тимот :vozbud: не сум гледал сезонава и затоа нз дека заминал :toe:
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
abe jane ne li igra u poslednoplasiranite u Ungarija?
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
aha ok ja se mislev u Ungarija
ama gi puni tamu epten
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
како што може вашата тема да функционира како што треба без труење така сакам и нашата дека ако продолжите ке барам помош од админите и модераторите...како што ние не мешаме глупости во вашата тема ...така и вие кулирајте си и не мешајте се у наши работи темата ви е слободно отворена за секакви дискусии со клубот...али не и со навивачите
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
како што може вашата тема да функционира како што треба без труење така сакам и нашата дека ако продолжите ке барам помош од админите и модераторите...како што ние не мешаме глупости во вашата тема ...така и вие кулирајте си и не мешајте се у наши работи темата ви е слободно отворена за секакви дискусии со клубот...али не и со навивачите

ужифкич :pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
МЗТ Скопје се сака и има навивачи и во Ресен !

Поздрав до браќата од аеродром..одвај чекам да дојдам на нареден натпревар...
А и среќа некако носам..досега на сите натпревари на кои сум дошол сме победиле..(освем на еден...но поразите не се бројат...љубовта не се ограничува на победи и порази...МЗТ Е ЕДЕН::::::нека пукнат душманите - ние сме најдобрите)
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
МЗТ Скопје се сака и има навивачи и во Ресен !

Поздрав до браќата од аеродром..одвај чекам да дојдам на нареден натпревар...
А и среќа некако носам..досега на сите натпревари на кои сум дошол сме победиле..(освем на еден...но поразите не се бројат...љубовта не се ограничува на победи и порази...МЗТ Е ЕДЕН::::::нека пукнат душманите - ние сме најдобрите)

:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
МЗТ Скопје се сака и има навивачи и во Ресен !

Поздрав до браќата од аеродром..одвај чекам да дојдам на нареден натпревар...
А и среќа некако носам..досега на сите натпревари на кои сум дошол сме победиле..(освем на еден...но поразите не се бројат...љубовта не се ограничува на победи и порази...МЗТ Е ЕДЕН::::::нека пукнат душманите - ние сме најдобрите)

:aplauz:

:eek:lee:

:bravo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom