Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Ima problem nes forumot i duri sega go vidov postot.Riste Stefanov igrase za Tikves godina po raspadot(ne smetam kako pad vo ponizok rank nego kako celosen kolaps) na Orka.Dve sezoni odkako Tikves prestana da posoi toj zamina vo Mzt.Todor Gecevski bese kapiten na Orka i godinata po nejziniot raspad ja pomina so skrsena raka i posle premina vo Rabotnicki.Vrba nikogas ne igrael vo kavadarecki tim.Sega za sega ne smetam nikoj za predavnik bidejki site se profesionalci i zarabotuvaat od kosarkata i normalno e dokolku ima nekoja drasticno pogolema ponuda deka bi ja prifatile taaa.Site igrale za Mzt i Rabotnicki vo period koga vo Kavadarci nemalo kosarka so isklucok naVrba.E sega koga vo Makedonija finansiiski vladee Feni a nekoj odniv se resi da se vrati vo Makedonija i vo nekoj drug tim toa za mene bi bilo predavstvo...
Викаш сите се професионалци и заработуваат од кошарка и доколку има некоја поповолна понуда ќе се преселат во тој клуб кој што нуди повеќе. е па ај сега кажи ми ти мене од кај знаеш дека Работнички не понудил повеќе од МЗТ па Грне пошо како што викаш ти, затоа што живее од кошарка ја прифатил поголемата сума. И кога викаш сите играле за МЗТ и Работнички, освен Врба. Кој сите бе тројца се од Кавадарци.
П.С. не знам кај да проверам дали Гечевски играше прво за Работнички како што викаш ти, јас мислам дека играше за Никол Ферт, па во 2000-та на полусезона дојде во МЗТ, па замина во Работнички.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Todor Gecevski bese kapiten na Orka i godinata po nejziniot raspad ja pomina so skrsena raka i posle premina vo Rabotnicki.Vrba nikogas ne igrael vo kavadarecki tim.
П.С. не знам кај да проверам дали Гечевски играше прво за Работнички како што викаш ти, јас мислам дека играше за Никол Ферт, па во 2000-та на полусезона дојде во МЗТ, па замина во Работнички.
Немора да проверуваш, јас со глава гарантирам дека е така

Vrba nikogas ne igrael vo kavadarecki tim.
И тоа е точно. Е сега, ако е ова вака, многу ме интересира причината, зашто го кажувате Врбица како играч кој е излезен од Кавадаречката кошаркарска школа (несакам да навлагам да се расправам, да ми кажувате приказни, поради тоа што гледам дека незнаете ни за Гечевски што беше пред 8 години а не па за Врбица пред 20 години) затоа сакам само одоговор, поради што го сметате и се расправате дека Врбица Стефанов потекнува од Кавадаречката кошаркарска школа, притоа знаејќи дека е земен во Скопје од како е виден како игра рекреативно кошарка во школскиот двор, како дете кое тренира фудбал во ФК Тиквеш?
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Викаш сите се професионалци и заработуваат од кошарка и доколку има некоја поповолна понуда ќе се преселат во тој клуб кој што нуди повеќе. е па ај сега кажи ми ти мене од кај знаеш дека Работнички не понудил повеќе од МЗТ па Грне пошо како што викаш ти, затоа што живее од кошарка ја прифатил поголемата сума. И кога викаш сите играле за МЗТ и Работнички, освен Врба. Кој сите бе тројца се од Кавадарци.
П.С. не знам кај да проверам дали Гечевски играше прво за Работнички како што викаш ти, јас мислам дека играше за Никол Ферт, па во 2000-та на полусезона дојде во МЗТ, па замина во Работнички.
Pa pod toa site mislev za niv trojca.A toa koga mislev poveke pari da ponudi mislev deka togas Orka se raspadna i prestana da postoi i mozese da ponudi 0 evra.A fersped i da ponudil pogolema plata za grncarov taa sigurno ne e pogolema so ilijadnici evra od taa na Mzt.Kolku bi vredel Grncarov?Nisto poveke od 1500 evra.A koga nekoj kosarkar vo srce go nosi nekoj tim kako vo slucajot na grncarov so mzt nemoze da premine vo najgolemiot rival za edna prosta brojka od 100-200 evra.Vprocem nekoj od vas spomna deka grne potpisal za fersped onaka da si go ladi demek imal mnogu pari od dedu mu i nego ova mu bilo relaksacija a ne zarabotuvacka.Ako e taka pak se nametnuva prasanjeto zosto ne dojde vo MZt?
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Немора да проверуваш, јас со глава гарантирам дека е така



И тоа е точно. Е сега, ако е ова вака, многу ме интересира причината, зашто го кажувате Врбица како играч кој е излезен од Кавадаречката кошаркарска школа (несакам да навлагам да се расправам, да ми кажувате приказни, поради тоа што гледам дека незнаете ни за Гечевски што беше пред 8 години а не па за Врбица пред 20 години) затоа сакам само одоговор, поради што го сметате и се расправате дека Врбица Стефанов потекнува од Кавадаречката кошаркарска школа, притоа знаејќи дека е земен во Скопје од како е виден како игра рекреативно кошарка во школскиот двор, како дете кое тренира фудбал во ФК Тиквеш?
Tвоја констатација за Врбица е сосема точна тој својата кошарска афирмација ја достигна во Мзт во Кавадарци тој имаше многу малку години на играње на кошарка можеби две точно е дека бил и фудбалер во Фк Бор или Фк Победа денешна е не во Тиквеш грешка си разбрал.Друго нешто Врба Стефанов не е воопшто локал патриот јас лично ви кажувам пошто Фени од оваа сезона му понуди да се врати дома и да ја заврши кариерата а тој побарал 15 000 и тригодишен договор или во спротивно ќе потпишел за Фершпед Работнички јас многу го ценам како играч но не како Тошо,Ристе па и Чемата човекот е копија Диме Тасовски лаком за пари само нека оде кај сака не ми е проблем тоа но повеќе ќе нема лице да се врати во својот роден град пошто сите ќе плукат по него и ќе покажуваат со прст на него.:salut:
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Pa pod toa site mislev za niv trojca.A toa koga mislev poveke pari da ponudi mislev deka togas Orka se raspadna i prestana da postoi i mozese da ponudi 0 evra.A fersped i da ponudil pogolema plata za grncarov taa sigurno ne e pogolema so ilijadnici evra od taa na Mzt.Kolku bi vredel Grncarov?Nisto poveke od 1500 evra.A koga nekoj kosarkar vo srce go nosi nekoj tim kako vo slucajot na grncarov so mzt nemoze da premine vo najgolemiot rival za edna prosta brojka od 100-200 evra.Vprocem nekoj od vas spomna deka grne potpisal za fersped onaka da si go ladi demek imal mnogu pari od dedu mu i nego ova mu bilo relaksacija a ne zarabotuvacka.Ako e taka pak se nametnuva prasanjeto zosto ne dojde vo MZТ?
Чекај сега или не сваќаш некои работи или со сила се правиш луд. Не знам како да ти објаснам дека Грне сакаше да игра за МЗТ, значи беше се договорено... ти кажав погоре зашто не испадна ништо од неговиот трансфер. Нормално дека после неговото заминување во Работнички нема да биде се како порано. Види има разлика од играч до играч, со ова што сакам да ти кажам, многу играчи низ овие 16 години преминале од МЗТ во Работнички и обратно. И почитувањето према секого од нив е различно. Зашто на пример ниту еден кој навива за МЗТ не може да го смисли Тони Симиќ, а пак кога се дозна дека Перо Блажевски потпишал сите тоа го прифатија со задоволство.
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Vprocem nekoj od vas spomna deka grne potpisal za fersped onaka da si go ladi demek imal mnogu pari od dedu mu i nego ova mu bilo relaksacija a ne zarabotuvacka.Ako e taka pak se nametnuva prasanjeto zosto ne dojde vo MZt?
Немој да измислуваш и додаваш зборови!!!Еве што точно напишав.

Ме заболе мене ако не дошол грне во МЗТ.Ќе игра баскет колку да не седи дома сезонава а ја ќе го жалам.Ти пишаа зошто не дојде и тоа е тоа.И муабетот за него заврши од дамна затоа не замарај.
И уште сметам дека е така!!!

А тебе интелегенцијо незнам уште колку пати треба да ти се напише дека за грне не беа проблем парите!Да не сакаш да ти нацрта некој?
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Друго нешто Врба Стефанов не е воопшто локал патриот јас лично ви кажувам пошто Фени од оваа сезона му понуди да се врати дома и да ја заврши кариерата а тој побарал 15 000 и тригодишен договор или во спротивно ќе потпишел за Фершпед Работнички јас многу го ценам како играч но не како Тошо,Ристе па и Чемата човекот е копија Диме Тасовски лаком за пари само нека оде кај сака не ми е проблем тоа но повеќе ќе нема лице да се врати во својот роден град пошто сите ќе плукат по него и ќе покажуваат со прст на него.:salut:
Што зборуваш бе? Зема 600.000 евра по сезона во Менорка кје дојде за 150.000 во Фени. И еве Фени не му понуди договор, значи ке игра во Работнички???? Глупости. Сфатете Врбица не се враќа во МКД, не си правете бајрам со умот!
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Немој да измислуваш и додаваш зборови!!!Еве што точно напишав.



И уште сметам дека е така!!!

А тебе интелегенцијо незнам уште колку пати треба да ти се напише дека за грне не беа проблем парите!Да не сакаш да ти нацрта некој?
Dobro be drugar so se pravis daaa?
Neli gledas nikoj ne te ebe dva posto na forumot.Vide li nekade ja da repliciram na tvoj post?Vide li nekade ja da go spomnuvam tvoeto ime?Te prasav li nes tebe za ti da mi odgovaras?Ubavo si razgovaram so fa997 ti kako prle pred magarica se ubacuvas!I vred e toa,ali koga ke vidis deka nekoj ne te udara od gas povleci se i ne zamaraj...JASNO TIE ILI KAKO SO VIKAS TI TREBA DA TI SE NACRTA!!!A mene ako treba da mi se nacrta ke mi nacrta fa997 bidejki sonego diskutiram a ne ti be likoven umetniku eden!!!
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Чекај сега или не сваќаш некои работи или со сила се правиш луд. Не знам како да ти објаснам дека Грне сакаше да игра за МЗТ, значи беше се договорено... ти кажав погоре зашто не испадна ништо од неговиот трансфер. Нормално дека после неговото заминување во Работнички нема да биде се како порано. Види има разлика од играч до играч, со ова што сакам да ти кажам, многу играчи низ овие 16 години преминале од МЗТ во Работнички и обратно. И почитувањето према секого од нив е различно. Зашто на пример ниту еден кој навива за МЗТ не може да го смисли Тони Симиќ, а пак кога се дозна дека Перо Блажевски потпишал сите тоа го прифатија со задоволство.
Epa toa be drugar sakam da ti go kazam.Ne se razbirame vaka zatoa so nemois da me svanis so sakam ja da ti kazam.Sakam da recam deka nikoj nemoze da rece deka nekoj igrac(slucajno toa vo slucajot bese Grncarov)vo srce go nosi nekoj tim.Takvite igraci se retki skoro i ne postojat vo Makedonija.I toa me izrevoltira so vikavte deka Grne go sakal tolku mnogu Mzt.Ako go sakal tolku ke dosol i za minimalno poniska plata kaj vas.Ne vikam nis oti znam deka eve vo Feni igra Samardziev i e kavadarcanec i e kapiten no dokolku nekoj tim makar toa bilo najlutiot rival ponudi zanego poveke pari toj ke zamine tamu...
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Epa toa be drugar sakam da ti go kazam.Ne se razbirame vaka zatoa so nemois da me svanis so sakam ja da ti kazam.Sakam da recam deka nikoj nemoze da rece deka nekoj igrac(slucajno toa vo slucajot bese Grncarov)vo srce go nosi nekoj tim.Takvite igraci se retki skoro i ne postojat vo Makedonija.I toa me izrevoltira so vikavte deka Grne go sakal tolku mnogu Mzt.Ako go sakal tolku ke dosol i za minimalno poniska plata kaj vas.Ne vikam nis oti znam deka eve vo Feni igra Samardziev i e kavadarcanec i e kapiten no dokolku nekoj tim makar toa bilo najlutiot rival ponudi zanego poveke pari toj ke zamine tamu...
Ај да ти нацртам јас ако не... Грнчаров не дојде во Мзт, затоа што Мзт ангажираше тренер кој рече дека грнчаров не му е потребен во екипата. Што е тука нејасно???
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Ај да ти нацртам јас ако не... Грнчаров не дојде во Мзт, затоа што Мзт ангажираше тренер кој рече дека грнчаров не му е потребен во екипата. Што е тука нејасно???
е па од ова појасно мислам дека не може да биде!!!

П.С. атанасе не го вреѓај Критичар, убаво ти кажа дека 100 пати ти кажавме зошто Грне не дошол во МЗТ
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Dobro be drugar so se pravis daaa?
Neli gledas nikoj ne te ebe dva posto na forumot.Vide li nekade ja da repliciram na tvoj post?Vide li nekade ja da go spomnuvam tvoeto ime?Te prasav li nes tebe za ti da mi odgovaras?Ubavo si razgovaram so fa997 ti kako prle pred magarica se ubacuvas!I vred e toa,ali koga ke vidis deka nekoj ne te udara od gas povleci se i ne zamaraj...JASNO TIE ILI KAKO SO VIKAS TI TREBA DA TI SE NACRTA!!!A mene ako treba da mi se nacrta ke mi nacrta fa997 bidejki sonego diskutiram a ne ti be likoven umetniku eden!!!

Не си крив ти!Толку ти држи мозокот!Толку сваќаш.
Не сум педер па да ме е...Ти ако си немора да значи дека се и другите.

За разлика од тебе не сум на форумов само да тресам глупости.Кога треба пишувам.Не го спомна моето име директно ама го направи тоа само ти толку знаеш.

Некој друг треба од тука да се повлече.не примети дека заради тебе се испишаа 3 страници за грне и за неговата "љубов" кон МЗТ?Три дена замараш за грне.Грне ќе игра во работнички кај нас не дојде затоа што не го сакаа.Не бе апроблем парите!Еве ти по 50 пат да ти напишам а ти во следниот пост напиши пак : pak se nametnuva prasanjeto zosto ne dojde vo MZt? Ај сега на лозје ова не е за тебе.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Ај да ти нацртам јас ако не... Грнчаров не дојде во Мзт, затоа што Мзт ангажираше тренер кој рече дека грнчаров не му е потребен во екипата. Што е тука нејасно???
Petrovik javno go rece toa ili toa se pak nekoi vasi muabeti kakvi sto pravevte i so grne?????NEEEE.Nego aj da smenime tema da ne se vregame za gabe.Da odam da spiam pa utre da mu go napravam kejfot na ovaa legendata vasa,globalniot kriticar pa da otidam na lozje malku...xexexe:smir:
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
585
Поени од реакции
1
праев муабет со грне и ми кажа дека се било договорено да дојде во мзт и ацо кога дојде на тренерска позиција и он рекол дека не му треба таков играч за тие пари шо ке го плателе грне ке земат некој подобар играч.....ете тоа ти е одговорот на твоето прашанје
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
aman sega veke za grne site istoto go kazavte

a ti atanase ako ne razbiras doma za domasna 10 pati napisi GRNE OTIDE VO RABOTNICI ZATOA STO ACO PETROVIC NE GO SAKASE I DEKA ZA TIE PARI KE NAJDE PODOBAR IGRAC i kraj nema da se raspravate veke
 

Kajgana Shop

На врв Bottom