Фан клуб: МЗТ Скопје

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Kako pomina strumica vo skopje vo sredata ? Pobedi 76-70 a imalo i strumi4ki naviva4i pa atmosverata e bila dobra :D :D
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Aко се тоа навивачи што дојдоа од Струмица.... Јас и уште двајца можеме посилно да навиваме а богами и со таков репертоар на песни дојдоа, чиста катастрофа беа. Ова најискрено и без предрасуди е кажано
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
26
Ne sum za MZT a nit pak za Rabotnicki (CPB:pos:) ma da ziveam vo Karpos 1....ama zborot mi e slednoto....kako moze nepismeniot otvarac na temava da pise AJrodrom? :pos: :pos: aj fEmily se prostuva...ne na sekoj mu odat stranski jazici...ama aJrodrom e kraj:pos:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.345
А зошто едноставно не разберете дека Струмица всушност, нема навивачка група? Имаше на времето Ајдуци, ама од нив ништо не остана...
Ако некои деца под тоа име настапуваат и се претставуваат...врска нема!
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
ВМРО напиша:
Ne sum za MZT a nit pak za Rabotnicki (CPB:pos:) ma da ziveam vo Karpos 1....ama zborot mi e slednoto....kako moze nepismeniot otvarac na temava da pise AJrodrom? :pos: :pos: aj fEmily se prostuva...ne na sekoj mu odat stranski jazici...ama aJrodrom e kraj:pos:
:tapp: И јас истото го помислив
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Strumica dojde vo MZT so naviva4ka grupa a vie ke dojdete li vo sr :vozbud:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
iLe напиша:
Strumica dojde vo MZT so naviva4ka grupa a vie ke dojdete li vo sr :vozbud:
Нема да дојдеме, страв ни е да не не истепаат осмооделенците што навиваат за Струмица. :pos2:

Како што е познато, Aerodrom Family е најпроблематичната навивачка група во македноската кошарка (ако не и во остантите спортови) и не поминува ниедна утакмица без инцидент. Дури и клубот да имаше пари како Струмица да не носи на гостовање (што ни е најголема желба) полиција не стопира уште на првата патарина и не враќа назад. Не сме ние како Струмичките деца кои дошле да викнат „Струмица„ ние имаме специјализирани единици за инциденти и ако одиме било каде, стално има проблеми. Знам дека си дете и незнаеш, ама распрашај некој постар сигурно ги знае гостовањата на Мзт во Велес, Гостивар и Куманово. Нека отидат овие Струмички нежни момци во овие три града кога имаат јаки екипи и полни сали, па да видам како ке поминат, а не кога дојдоа кај нас 50 луѓе, ги чуваа 200 специјалци. Па така да ме чуваат и во Ирак ке одам, не во Струмица
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Radical Boy напиша:
Нема да дојдеме, страв ни е да не не истепаат осмооделенците што навиваат за Струмица. :pos2:

Како што е познато, Aerodrom Family е најпроблематичната навивачка група во македноската кошарка (ако не и во остантите спортови) и не поминува ниедна утакмица без инцидент. Дури и клубот да имаше пари како Струмица да не носи на гостовање (што ни е најголема желба) полиција не стопира уште на првата патарина и не враќа назад. Не сме ние како Струмичките деца кои дошле да викнат „Струмица„ ние имаме специјализирани единици за инциденти и ако одиме било каде, стално има проблеми. Знам дека си дете и незнаеш, ама распрашај некој постар сигурно ги знае гостовањата на Мзт во Велес, Гостивар и Куманово. Нека отидат овие Струмички нежни момци во овие три града кога имаат јаки екипи и полни сали, па да видам како ке поминат, а не кога дојдоа кај нас 50 луѓе, ги чуваа 200 специјалци. Па така да ме чуваат и во Ирак ке одам, не во Струмица
Jaс колку што знам Радикал бој е потполно во право навивачите на Мзт им се познати на полицијата знаат дека понекогаш навивачите на Мзт прават проблеми па некогаш се случува и да не ги пуштат во салите :helou:
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Radical Boy напиша:
Нема да дојдеме, страв ни е да не не истепаат осмооделенците што навиваат за Струмица. :pos2:

Како што е познато, Aerodrom Family е најпроблематичната навивачка група во македноската кошарка (ако не и во остантите спортови) и не поминува ниедна утакмица без инцидент. Дури и клубот да имаше пари како Струмица да не носи на гостовање (што ни е најголема желба) полиција не стопира уште на првата патарина и не враќа назад. Не сме ние како Струмичките деца кои дошле да викнат „Струмица„ ние имаме специјализирани единици за инциденти и ако одиме било каде, стално има проблеми. Знам дека си дете и незнаеш, ама распрашај некој постар сигурно ги знае гостовањата на Мзт во Велес, Гостивар и Куманово. Нека отидат овие Струмички нежни момци во овие три града кога имаат јаки екипи и полни сали, па да видам како ке поминат, а не кога дојдоа кај нас 50 луѓе, ги чуваа 200 специјалци. Па така да ме чуваат и во Ирак ке одам, не во Струмица
Koga dojdovme prv pat vo MZT prvata polu sezona pred da se kaceme na avtobusite jas prasuvam edno dete sto igra kosarka vo mladincita na strumica imat dobri naviva4e ? i mi odgovare od tuka ako ostaname zivi sekade ke ostaname zivi :D :D i otidovme za sk vo mzt i tepa strumica na krajta 24 sec ostana pola od naviva4ite na mzt site vonka otidoa da cekat i potoa policajcite gi soprea polovinata i mirno si otidovme :D :D
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Јас се сеќавам пред 2 години коа глеав снимка Мзт-Реал Мадрид е тој натпревар се виде кој има најдобра публика во Македонија нема везе дали било пред 30 години или пред 5 традицијата останува to e to
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Помина времето на Мак баскетот... кога Работнички-МЗТ беше повеќе од дерби... сега имаме очајно слаба лига, монотонија, нема таков ентузијазам и не се живее за кошарка... се сменија работите ама МЗТ не освои титула

Иначе Family секад биле во голем број, али за кореографии, транспаренти, пароли.. нема шанси да се споредуваат со CPB :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom