Фан клуб: МЗТ Скопје

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
itar pejo напиша:
Од каде ви се тие приказни за Перо Блажевски и Киро лигавиот ??:toe: и ако може некој од вас да ми го каже тој форумот пошто го забораив како беше??
forumot go imas na hi5 napisano ako ne go najdes pisi mi ke ti go kazam!!!
p.s. pero ako ako vardar vleze vo mzt (a ke vleze 99,9 i 102 %) mora da potpise tamu posto dogovorot e sekade kaj sto e sponzor vardar on da igra posto zena mu ja vrabotija

a za kiro neznam iskreno
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
И самите знаете дека во моментов не е само МЗТ Скопје без тренер. Има два, па можеби и три клуба кои се во потрага по тренерско решение. И не треба на ова да се гледа како 'готова работа' и да бидам поврзуван на еден таков начин. Отворен сум за понуди, во секое време и за секој кој ќе покаже интерес за услугите на Марјан Лазовски"- дополнува Лазовски.
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Џабе најави за спонзори, џабе најави за играчи, сВе џабе. Кој и да биде тренер со овој клуб и тие играчи што останаа тешко дека некаде ќе стигне. Може само да тоне надоле или тотално да се распадне цел клуб.
 
П

Паспарту

Гостин
нови играчи на мзт се караџовски и кралевски. јане потпиша нов договор што значи останува во мзт и следната сезона, потоа донесен е и еден црнец кој игра на позицијата 4 (2,05) и еден србин кој ќе игра центар. наредниве денови треба да пристигнат уште 2-3 странци :) имате поздрав од аеродромка и радикал
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.588
Поени од реакции
48.383
DoolroX напиша:
нови играчи на мзт се караџовски и кралевски. јане потпиша нов договор што значи останува во мзт и следната сезона, потоа донесен е и еден црнец кој игра на позицијата 4 (2,05) и еден србин кој ќе игра центар. наредниве денови треба да пристигнат уште 2-3 странци :) имате поздрав од аеродромка и радикал
Слушнав за ова ама поради тоа што ги нема Аеродромка и Рдикал нема со кој да си помуабетам за ова иначе по толкави години лажење од тој клуб не ми се верува ништо.....ке видиме ако е виситина ке ПУКА наредна сезона.
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
Нов играч е и Бојан Николовски кој бил во USA.Претходно играл за центар пред оди за USA...
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Кралевски барал 2000 Евра еееееееј, мисли КЕвин Гарнет е. А за Караџовски да потпишел, требало да му исплатат прво парите што му ги должат




:ban?::ban?::ban?:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.588
Поени од реакции
48.383
Кралевски барал 2000 Евра еееееееј, мисли КЕвин Гарнет е. А за Караџовски да потпишел, требало да му исплатат прво парите што му ги должат



Зачи ке го дрвиме курот со ''шо дал господ'' играчи и оваа сезонаsd
+ нигерот што никој не го знае ни го виделsd Кралевски 2 000 ако сака и вујна му у пакет може му ебам тоа волот a Караџоски ако тие пари ке ги види кога мртов ке прдне
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Мислам дека е можно да го исплатата Караџовски. А нигерот го гледале на касета, бил ѕвер. Куцал како луд, имал шутче добро, а и потпишал за нас.



:ban?::ban?::ban?:
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
278
Поени од реакции
1
Мислам дека е можно да го исплатата Караџовски. А нигерот го гледале на касета, бил ѕвер. Куцал како луд, имал шутче добро, а и потпишал за нас.



:ban?::ban?::ban?:
Џабе црнец ... МЗТ нема екипа
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Абе пишуваше оти Врбица сакал да освои Титула со МЗТ или како играч или како тренер
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Е кај пишува бе и тоа да видиме....
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Е кај пишува бе и тоа да видиме....
Неостварена желба на Стефанов останува МЗТ Скопје со кого не успеа да освои титула.

- Се надевам дека еден ден ќе се вратам во салата „Јане Сандански“ и ако не како играч, барем како тренер да ја освојам титулата со МЗТ како благодарност за она што го направија за мене - вели Стефанов.

По заминувањето од МЗТ во 1999, Стефанов налутен на тогашната управа на „штрковите“, даде изјава дека веќе никогаш не би играл за овој клуб, но оти жал му е за навивачите што уште не се израдувале на титулата.
http://dnevnik.com.mk/?itemID=D466818DAA2E4842A07EC2DF2645F67D&arc=1
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
аха фала.Шо е до мене повише би сакал како играч да го видам во МЗТ ако може одма мада нема шанси:nenene:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom