Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
F.A. напиша:
Каков и да е, колку и да е неконкурентен, пак ќе одам на секој натпревар и сите што се како мене, а верувај ги има доста. :P
ne sum bil odamna na mzt aj koga ke igraat do godina moze ke otidam :)
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
aerodromka напиша:
aj da bide pointeresno da vi ja otkrieme tajnata so ja krievme so radikal za sponzori na MZT!!!
VARDAR OSIGURUVANJE
MAKEDONSKI TELEKOMUNIKACII
FON
GORSKA VODA
LINEA
I GORAN STOJKOV DONACIJA OD 100000 EVRA
Леле! Секоја чест...браво многу спонзори ке имаме ке се прави јака екипаjep...да се надеваме дека ке освоиме следнава година...:)

Го преместив мислењето дека нема смисла за офтопици тука ке збориме за ова:)
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Да ти казам повеке би сакал да биде МЗТ или било кој клуб отколку Фершпед..Досадни се веќе секоја година Фершпед Фершпед ми олесна оваа година кога победи Струмица 2005 .:baeh:
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
41
Поени од реакции
0
MZT ne bea konkurenti ovaa godina bidejki imaa mn mladi igraci a drugava godina mozebi ke bidat konkurenti kao zemat nekoj poiskusni i pojaki igraci,inaku ja sum od veles i navivam za KK Angeli ama tie se vo vtora liga...a od prvata liga moi favoriti se MZT
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
Аман нека се појачаат од в година, не можам да ги гледам овие Фершпед кај што се чаламат цело време, па време е да им одржат еднаш лекција
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
dali ke se zasilat do godina ili stara pesna???
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Покрај во шпекулации еве и овде...како што кажа Аеродромка Грнчаров потпишал за Мзт....ке се прави јака екипа за следната сезонаklabing
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Billa Bong напиша:
Покрај во шпекулации еве и овде...како што кажа Аеродромка Грнчаров потпишал за Мзт....ке се прави јака екипа за следната сезонаklabing
Ајде ајде, се надеваме и првата титула ќе ја земеме наредна година. :)
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Време е за славје Перо Блажевски и Кирил Павловски...потпишале за Мзт...
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Billa Bong напиша:
Време е за славје Перо Блажевски и Кирил Павловски...потпишале за Мзт...
lele uste li pero ke igra be ali aj mora titula da osvoime pa ke vidite sto se navivaci,abe mzt ima web strana???
 
П

Паспарту

Гостин
aerodromka напиша:
ima ali bolje da ja nema posto e mnogu losa www.family-aerodrom.cjb.net
скоро 3 години ништо ново не е напишано али сега го читам форумот и гледам дека има многу интересни работи, поготово она фемили што им го направиле на оние србоманите од куманово :zver:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.588
Поени од реакции
48.384
Од каде ви се тие приказни за Перо Блажевски и Киро лигавиот ??:toe: и ако може некој од вас да ми го каже тој форумот пошто го забораив како беше??
 
П

Паспарту

Гостин
itar pejo напиша:
Од каде ви се тие приказни за Перо Блажевски и Киро лигавиот ??:toe: и ако може некој од вас да ми го каже тој форумот пошто го забораив како беше??
незнам, за кој форум мислиш!? ако мислиш за оној ја што пишав иди на линкот што го даде аеродромка и на тој сајт имаш форум али тоа што е пишувано таму е многу одамна :) а ако мислиш на некој друг... :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom