Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Не знам зошто никој не спомна ама го освоивме Западот на 10 натпревари до крајот!



Тоа значи дека ќе имаме предност се до големото Финале! А може и таму ако кикснат Кавси!
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Не знам зошто никој не спомна ама го освоивме Западот на 10 натпревари до крајот!



Тоа значи дека ќе имаме предност се до големото Финале! А може и таму ако кикснат Кавси!
A што мислис, први дека ќе се кавси?
Играат со Бостон и Орландо и уште неколку тешки натпревари така да очекувам да сме целосно први:helou:
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Наредните два натпревари во Атланта и Шарлот ми се многу сумливи. Многу.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Со Шарлот да, ама Аталанта ја мачкаме сигурно :)
Aха, и Емполи смачкајте го...

Како што иде крајот на сезонава се појше се гледа дека на западот нема да има некоја премногу голема битка...Се знае дека Лејкерси идат у финале на запад , а прашањето е кој би можел таму да им се спротивстави...Доста изедначени се другите екипи али некако Денвер и Портланд ми се фаворити од сенка, а секако и копилињата од Сан Антонио како да се пронаоѓаат себеси и некако се закануваат...
Сепак мислам дека ЛА би требало да се прошета до финалето а таму веќе не се знае пошо од истокот има 3 екстра екипи ама сепак мислам дека Бостон пак ќе влезе у финале и ќе гледаме класико-финале...
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Aха, и Емполи смачкајте го...

Како што иде крајот на сезонава се појше се гледа дека на западот нема да има некоја премногу голема битка...Се знае дека Лејкерси идат у финале на запад , а прашањето е кој би можел таму да им се спротивстави...Доста изедначени се другите екипи али некако Денвер и Портланд ми се фаворити од сенка, а секако и копилињата од Сан Антонио како да се пронаоѓаат себеси и некако се закануваат...
Сепак мислам дека ЛА би требало да се прошета до финалето а таму веќе не се знае пошо од истокот има 3 екстра екипи ама сепак мислам дека Бостон пак ќе влезе у финале и ќе гледаме класико-финале...

Па искрено да се произнесам...бостон не се толку наивна екипа ,и мислам се единствено кои колку-толку можат да им парираат на езерџииве наши!

баш такво финале посакувам....да ги здрвиме за сите пари!!!
Едноставно лејкерси се враќаат во препознатлив стил ,последниве 2 години...а кога тоа се случува ..слаби (никакви) се шансите на другите екипи за трофеј !! :)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Не знам зошто никој не спомна ама го освоивме Западот на 10 натпревари до крајот!



Тоа значи дека ќе имаме предност се до големото Финале! А може и таму ако кикснат Кавси!
Тоа многу значи лани така стигна Бостон до финалето се 4:3 победуваше.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.541
Поени од реакции
22.287
Aха, и Емполи смачкајте го...

Како што иде крајот на сезонава се појше се гледа дека на западот нема да има некоја премногу голема битка...Се знае дека Лејкерси идат у финале на запад , а прашањето е кој би можел таму да им се спротивстави...Доста изедначени се другите екипи али некако Денвер и Портланд ми се фаворити од сенка, а секако и копилињата од Сан Антонио како да се пронаоѓаат себеси и некако се закануваат...
Сепак мислам дека ЛА би требало да се прошета до финалето а таму веќе не се знае пошо од истокот има 3 екстра екипи ама сепак мислам дека Бостон пак ќе влезе у финале и ќе гледаме класико-финале...


Искрено не ги изоставај Кливленд од борбата за финалето и мислам ако се сретнат Бостон и Кливленд мислам оти Кливленд ќе биде финалист..
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Пораз нагости нај Атланта, 86-76:tapp:

Aха, и Емполи смачкајте го...

Како што иде крајот на сезонава се појше се гледа дека на западот нема да има некоја премногу голема битка...Се знае дека Лејкерси идат у финале на запад , а прашањето е кој би можел таму да им се спротивстави...Доста изедначени се другите екипи али некако Денвер и Портланд ми се фаворити од сенка, а секако и копилињата од Сан Антонио како да се пронаоѓаат себеси и некако се закануваат...
Сепак мислам дека ЛА би требало да се прошета до финалето а таму веќе не се знае пошо од истокот има 3 екстра екипи ама сепак мислам дека Бостон пак ќе влезе у финале и ќе гледаме класико-финале...
Јута, Њу Орлеанс и Феникс:smir:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Пораз нагости нај Атланта, 86-76:tapp:


Јута, Њу Орлеанс и Феникс:smir:
Kaj бре Тимче Феникс го најде, место у плеј-оф не можат да изборат.

Инаку утакмицата не ја гледав поради преоблеми со пц-то, ама според статистиката клупата пак разочарала, Фармар 1 асс, 0 п, Саша 0 асс, 0 п...
Со 2 бека без подршка од клупа не се добива утакмица.

Први сме секако на западот, ама нема да биде лошо у евентуално финале да имаме предност.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Aха, и Емполи смачкајте го...

Како што иде крајот на сезонава се појше се гледа дека на западот нема да има некоја премногу голема битка...Се знае дека Лејкерси идат у финале на запад , а прашањето е кој би можел таму да им се спротивстави...Доста изедначени се другите екипи али некако Денвер и Портланд ми се фаворити од сенка, а секако и копилињата од Сан Антонио како да се пронаоѓаат себеси и некако се закануваат...
Сепак мислам дека ЛА би требало да се прошета до финалето а таму веќе не се знае пошо од истокот има 3 екстра екипи ама сепак мислам дека Бостон пак ќе влезе у финале и ќе гледаме класико-финале...
Бостон се најголеми фаворити од Истокот но да не ги заборавиме и Кливленд. Оваа година Бостон не се тоа што беа лани, па се надевам така и ќе остане. Посакувам финале со нив, имаме да им кажеме некои работи за минатата година...
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Не ги сакам Бостон, подобро Кливленд да ги измачкаме на леб.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Koj било нека е, само да победиме:back:
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Наредните два натпревари во Атланта и Шарлот ми се многу сумливи. Многу.
Еве една од сумливите утакмици...имаме уште една. Да се надеваме дека грешам за другата.
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Сношти как шо можех да видам ного слабо изиграјаа Коби и Пау а и клупата беше за нигде:tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom