Фан клуб: Куманово

  • Креатор на темата Кумани Куманово
  • Време на започнување

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.108
Поени од реакции
4.962
Тоа што падна Работнички во последна четвртина, не треба да се генерализира. Оволку слаб МЗТ, видовме колку не доби. Епа да имавте двајца играчи плус, ќе не победевте... А што ако и ние имавме двајца играчи плус? :) Тоа се „ако имаше баба такво, дедо ќе беше" муабети. :D
Поентата е што вие имате играчи ние реално со отпадокот од македонските играчи од други тимови сме немаме странец некој платен јако што ќе ни ја подигне играта на друго ниво
 
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Работнички едино од умор ако паднев до крај на првенство и Суперлигу, иначе имав шампионски тим. Да е овој појака лига не би било такој, али моментално е таква работа и тој е тој. Ми сс квалитетну 3-ку и центра ќе бидемо топ, игра има, нема клупа и изморив се :) Ја сам задовољан, трењер супер, играчи жељни за игру, штета што више не гу пунимо и салу како претходно па да имав мотив плус.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Тоа што падна Работнички во последна четвртина, не треба да се генерализира. Оволку слаб МЗТ, видовме колку не доби. Епа да имавте двајца играчи плус, ќе не победевте... А што ако и ние имавме двајца играчи плус? :) Тоа се „ако имаше баба такво, дедо ќе беше" муабети. :D
Во бојкот сте со навивање? Или само против МЗТ се навива :)
И после некој ке пеее за комплекси.....
 
Член од
24 февруари 2015
Мислења
51
Поени од реакции
48
Поентата е што вие имате играчи ние реално со отпадокот од македонските играчи од други тимови сме немаме странец некој платен јако што ќе ни ја подигне играта на друго ниво
Не си 100 % у право. Од т'j отпад, четворица су репрезентативци, а сети се само како се носеше и таква кумановска екипа сас емзете и у финалиња и у куп. Имав овија дечки карактер и тренера за повише, само па ете у право си дека треба странац на тија позицие у рекет, Не заради друго, у наши лигу нас сви што су на центарски позицие су wannabe бекови - шутери.

Битно Кире Кариес ичера е начекаја село без кучиња и 6 офанивни скока е фатија... леле људи 6 комада, па он за репрезентацију још нема толко :)
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
500
Поени од реакции
159
Во бојкот сте со навивање? Или само против МЗТ се навива :)
И после некој ке пеее за комплекси.....
Ти сега увиде дека ЦПБ се дерби навивачи!? :) Шега на страна, вчера (по)малку публика имаше веројатно дека Македонија играше скоро во ист термин. И јас не бев во живо да гледам ради Македонија. А за комплекси не можеме со вас да се носиме. Мислам... црвена боја не сакате во салата "ваша". :P
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Ти сега увиде дека ЦПБ се дерби навивачи!? :) Шега на страна, вчера (по)малку публика имаше веројатно дека Македонија играше скоро во ист термин. И јас не бев во живо да гледам ради Македонија. А за комплекси не можеме со вас да се носиме. Мислам... црвена боја не сакате во салата "ваша". :P
Не само во нашата сала, да можев и крвта би ја направил плава, само таа педерска боја да ја нема :))
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.108
Поени од реакции
4.962
Па да си репрезентативац у овуј репрезентацију која губи од Косово и не значи дека си којзнае какв квалитет да бидемо искрени...
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
1.131
Поени од реакции
489
Тоа што падна Работнички во последна четвртина, не треба да се генерализира. Оволку слаб МЗТ, видовме колку не доби. Епа да имавте двајца играчи плус, ќе не победевте... А што ако и ние имавме двајца играчи плус? :) Тоа се „ако имаше баба такво, дедо ќе беше" муабети. :D
Другарче, разлика е што ви правите тим за првака, а ми правимо тим тек колко да се каже дека имамо екипу. Прву утакмцу у Куманово чисто на среќу гу добисте, и овуј не бесте нешто којзнае колко надмоќни, за екипу која има буџет Х 4 од наш, треба да не газите +40 разлика а не да се мучите да направите разлику.
А тој што сте га победиле МЗТ свака част, амо у овј момент МЗТ сас овј тим ве добива глатко сас +20.
 

LP1519

ЧастиОбраз
Член од
2 февруари 2012
Мислења
405
Поени од реакции
298
Тема изумира по’лка, ништо чудно сала е и такој празна. Б’ш днска га изедесмо од штркови 13 разлика мада мање битно. Уништен е дух на народ.. свака верба ќе бидне боље а бидне само курац.
Кој треба се налапа сс парке налапа се а на какви начини знаев људи од управу, кога боли кур за публику, за тој дека ККК е едн од ликови да не кажу симбол на старо Куманово (зашто днска е све само не град) и за тој мало гајле, битно клуб е под голем утицај на општину и знае се кој комада.. макар такој беше. Сг како капак на све е цицко што биднаја стручан да е претседател на КФМ ( https://sport1.mk/kosharka/domashno-prvenstvo/eks-gradonachalnikot-na-kumanovo-kje-se-tepa-so-ilievski-za-mestoto ) ако сам ја молер ја молер ке остану, неможу да иду и оп тренер сам од едн пут, знаење од куде?
Али тој е.. клуб сг постои да (ако може да се каже такој) плате малко каснив.. ама добиев ги свакако. Управа активна до нема куде.. клуб га гледав како извор на месечан приход.
Најдобро и најнормално нешто е да се угаси клуб да нема неколко године.. или да иде у шкљ лигу.. да има у управу некој кој ке се залага за нешто, кога ке га интересира за клуб, кој ке врати вербу на граѓани, дека тој е наш клуб, враќа се на стазу сс клупу и прву поставу Кумановци, што од увек смо га сакале.. а не џган од други градови или странци кои ги боли туки за дрес што носив.
Боли еј, уништисва ни га клуб смрдљиви политичари и партиски лижогзци.
С’г да неможеше да не собере сала на штркови, дома да е фешта кд игра клуб.. деца од мали да знаев што е наше да бранив и ценив, на свите прави кумановци да им е свет дрес...
Еби му матер, ваљда у некои нови времиња.
Само Куманово!
 
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Дух е тотално уништен да, управа га уби клуб сс незамарање после 2 финалиња и пропалу салу. Ја не очекују следеќу сезону да има клуб, освен ако кумановски бизнисмени не се сменив преко ноќ и почнев да давав паре без да добиев 20 плаца за зграде без паре за узврат. Други спонзори реално и немамо шансе да донесемо, особено не кд се знае каква е сала. Штета, кд ќе ми текне како беше пред 2 сезоне, финале пуна сала, и дома и у Скопје...good times! :)
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
1.131
Поени од реакции
489
Koja uprava, imamo li?
Moze za cica da zborimo, amo dok bese on i sala bese puna, a sga?
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
500
Поени од реакции
159
Дух е тотално уништен да, управа га уби клуб сс незамарање после 2 финалиња и пропалу салу. Ја не очекују следеќу сезону да има клуб, освен ако кумановски бизнисмени не се сменив преко ноќ и почнев да давав паре без да добиев 20 плаца за зграде без паре за узврат. Други спонзори реално и немамо шансе да донесемо, особено не кд се знае каква е сала. Штета, кд ќе ми текне како беше пред 2 сезоне, финале пуна сала, и дома и у Скопје...good times! :)
Не зафркавајте. Нема да се распаднете. После секој пораз, клуч на клубот му ставате. Куманово (засега) е просечен клуб во лигава. Супер лига ќе играте а се жалите ко да сте Струмица, Шкупи, Соколи. Екипата 2010/11 да не е подобра од сегашниов состав? :)[DOUBLEPOST=1518278348][/DOUBLEPOST]
Koja uprava, imamo li?
Moze za cica da zborimo, amo dok bese on i sala bese puna, a sga?
Кој и да бил, салата пак ќе била полна. Имало еуфорија за титула/финале. Кумановци знаат дека најакиот Куманово е пред две три години, а сега веќе не е тој состав. Финале да не игравте двапати, сега полна ќе беше салата.
 
Последно уредено:
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Не зафркавајте. Нема да се распаднете. После секој пораз, клуч на клубот му ставате. Куманово (засега) е просечен клуб во лигава. Супер лига ќе играте а се жалите ко да сте Струмица, Шкупи, Соколи. Екипата 2010/11 да не е подобра од сегашниов состав? :)[DOUBLEPOST=1518278348][/DOUBLEPOST]
Кој и да бил, салата пак ќе била полна. Имало еуфорија за титула/финале. Кумановци знаат дека најакиот Куманово е пред две три години, а сега веќе не е тој состав. Финале да не игравте двапати, сега полна ќе беше салата.
Пуно работи се уништени за да има еуфорија и полна сала друже :) Нема надеж за напред, све е склапање колку да се има, и јасно беше дека ќе биде така после последното финале. Нема управа да повлече спонзори, да среди први работи кои што се итни како салата, па да се гради добар тим, млад, да знаеш бе дека иде на негде :) Сеа е Суперлига и пријатно до следеќа сезона ако не има :D Плус, од следна година финансии за спорт се кратат максимално, за разлика од вас што ќе имате солиден буџет а и спонзори :)
 

LP1519

ЧастиОбраз
Член од
2 февруари 2012
Мислења
405
Поени од реакции
298
Koja uprava, imamo li?
Moze za cica da zborimo, amo dok bese on i sala bese puna, a sga?
Кој фактор е бија он да зависи цел град од њега? Ти да зависиш ако он даде паре за да гледаш кошарку, од његов ли џеб е даваја паре? Тој што они га присвоисва клуб е друго а кд почна да се освестуе народ, ако пратиш знаеш дека публика гу снема, зашто ли е тој?

Не зафркавајте. Нема да се распаднете. После секој пораз, клуч на клубот му ставате. Куманово (засега) е просечен клуб во лигава. Супер лига ќе играте а се жалите ко да сте Струмица, Шкупи, Соколи. Екипата 2010/11 да не е подобра од сегашниов состав? :)
Не си кумановац не гу гледаш ситуацију како и ми. Сала наша е била пуна и кд смо губиле по 20 разлика, навивање е имало трибина е грмела, може да поставу слике да видиш. Ми сакамо да се цени дрес, тија на терен да гинев за дрес, управа да работи не само да доваѓа на дн на утакмицу (како масони и да мислив дека су они заслужни за победу).
Младинску школу да имамо, да се работи интензивно, да вадимо добри играчи.. и још ред работе.
А овој сг....
 
Член од
24 февруари 2015
Мислења
51
Поени од реакции
48
Ја мислу дека од сви екипе на КК Куманово, овај с'га најмалко заслужуе да гу бојкотирав, пред све затој што има резултати, а играмо само сас 7 играча. Ипак овај екипа беше отскочна даска (да не кажу втора шанса) на много играчи: Курчо, Мачки, Ице кафана, на најглупога брата na Бранку Луковиќ :)backa:), Саша Аврамовиќ...Најголем дел од њима су благодарни за тој, па су одбивале и много подобри понуде од тија на КК Куманово. Ја поодамна пиша дека барем Циц би бија добар претседател на клуб затој што (ван политику и све), додржа га клуб толко године док њега лично га имасва на пик. А има закон, па кој краде, нека иде у затвор. Не викам с'га дека Младен е лош, него дека не е менаџер како што би бија Циц.
А за КК Куманово да биде франшиза, не е све до паре, малко е и у главу. Чисто за пример, веб страна на клуб е жив жал (да бе, стварно имамо веб страну), а за 20 евра месечно има куп фирме што би гу хостирале. Фејсбук страна на клуб се пали/гаси, пошто некој има комплекси и неќе да трпи негативни коментари, немој па случајно тој да е мерило за успех на клуб. После, ниедн играч не отиде да соблече дрес после победу и да га даде на некое детенце у публику, да га израдуе, да му биде херој....ваљда не смее, скуп е дрес од полиестер :(. А за т'j едн дрес јутре 100 деца ќе ги повлечев родители да дојдев у салу на утакмицу. Еднапут не се отиде да се поделив малко гратис карте у школе, него све у водовод, у општину, у подрум...И како да се популаризира клуб, к'д нема комај никакав додир сас кумановску јавност? Посебна трагедија е к'д ќе прочитам на екипа.мк или на некој друг портал: "од управата на КК Куманово изјавија..." Кој га тој изјави бе мајчини? Туше доктор? Баљо чистач? Мемиш економ? Или нема име? Како сас стап да су ги довеле тамо у управу.

На крај, едн скопски тамо погоре пиша дека после свак пораз гу закључуемо салу и у право е стварно...Него што па он тражи туј куде нас у topic, или и куде њима промаја и у сале и по форуми?
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
500
Поени од реакции
159
На крај, едн скопски тамо погоре пиша дека после свак пораз гу закључуемо салу и у право е стварно...Него што па он тражи туј куде нас у topic, или и куде њима промаја и у сале и по форуми?
Тоа што јас не сум пишал кај мој фан клуб, тоа е друга проблематика. А извини што сакам да кренам расположение кај вас или што не ви се ситам на порази. Па гледаш ли дека секаде промаја има по сали и фан клубови? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom