Фан клуб: Куманово

  • Креатор на темата Кумани Куманово
  • Време на започнување

LP1519

ЧастиОбраз
Член од
2 февруари 2012
Мислења
405
Поени од реакции
298
@Aleksandarbe
Пола твој пост е све сјајно а пола збориш што фали и како би требало да бидне?
Прочитај још едн пут ја што напиша у прв пост, па напиши соодветан одговор на тој за да би ти реплицираја.
 
Член од
24 февруари 2015
Мислења
51
Поени од реакции
48
@LP1519 Не треба да си толко разочаран, толко ни е черга и според мене имамо ок састав за тија паре. Тој што викаш да почнемо све од нулу ми е...не знам.Догодине сигурно котизацију ќе гу намалив за учество у лигу и т'га би могале и тија што викаш кумановски играчи да имав квалитетне утакмице. Ја да сам, јоште сга би ги фрљија тија деца у оган, да играв против сви...имамо комоцију до почетак на суперлигу, нека се калив малко.Мене ми е безвезе само што ете поминава три кола, а туј на форум штама.Ипак имасва наши и добру серију на резултати, а никој ништо не коментира.Па да не е ов'ј форум, човек ништо не може да дознае за клуб.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.992
Eбите матер на управу, одувек су туја биле да крадев, а не да се трудив да га подигнев клуб на повисоко ниво или не дај Боже да инвестирав у омладинску школу па да не плаќамо скупи странци. Можда едина светла работа е тај што три године по ред имамо слабу екипу, а играчи играв борбено (Преклани пут га елиминирамо карпош соколи с'с свињицу матиќа, лани играмо финале на БИБЛ и полуфинале у лигу (кој знае што ке се десеше, ако ку**а даниела не не напушти, мада и за туј ги криву морони од управу и донегде свиње од федерацију). Што знам можда и лоши термини на утакмице од почетак на овуј полусезону резултирав с'с слабу посету, али овија играчи заслужуев најголему могуќу посету. И да и ја не сам оптимист дека догодине ке постоимо, а и ако постоимо можда ке бидемо нешто што су сга Струмица, Кожув итд.
 

LP1519

ЧастиОбраз
Член од
2 февруари 2012
Мислења
405
Поени од реакции
298
Овакој од срце да ви кажу.. според мене овија играчи можев да се напушив курац и претходна гарнитура посебно онј куртон костовски кд играше. Посету они заслужувале?! Људи што зборите бе?
Ви нели заслужуете да сте среќни кд игра ККК? С’с пуно срце да отидете да ги бодрите, да знаете за свакога играча, да су странци мањина а клупа да е сс наши (кумановци), играчи да су горди на дрес и да га гледав како светиња?
Да знаете дека јутре може и ваше дете да е дел од клуб, да имамо здраву и стабилну школу за млади кошаркари?
Да имате можност да купите дрес/маицу од клуб и среќни и горди да носите.
Да е празник у град кд игра клуб.. кд е гостовање увек да е караван кумановски на путишта.
Овој су само неколко од много прашања.. за кога уствари се игра кошарка? Едн е одговор а тој е за публику! Наш град га сака наш клуб тој тврду ама на много е омрзнат од политику унутра.. од управу највише. И за кој кур да идеш у салу, да незнаеш што се дешава у клуб? Играчи да бојкотирав тренера кумановца, зашто е миран човек а не џукела што се дере и пцуе? Едн пут да победив фаворита, а после мистериозно да изгубив у последњу четвртину а исти састав на играчи? збуњен га ебе лудака?
Здрав чист голем клуб како што смо биле, а тој у скоро време нема да га видимо.
ПС: Управа да се праша за историју на наш клуб, за легенде.. што мислите ке знаев ли нешто?
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
1.131
Поени од реакции
489
https://en.wikipedia.org/wiki/Branislav_Đekić

Још ги нема наши портали :) ЗНам дека беше у Словенију негде, не знам зашто е избегаја :) ОК засилување, требаше ни висок играч. Сга још едн животиња поентер и топ смо :D
Dobar e Djenka, amo od njega kako centra i nema mnogo korist, ako moze da ne se gura, trojce da si sutne ako moze...
 

LP1519

ЧастиОбраз
Член од
2 февруари 2012
Мислења
405
Поени од реакции
298
Едини странци кои су вредиле у наш клуб су Дарко Матиќ и Луковиќ.. Луковиќ од нулу и лузера сс поштовање и пожртвуваност у игру постепено се искачи доби и поштовање од сви трибине. За Матиќа немам зборови, дечко на место.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Едини странци кои су вредиле у наш клуб су Дарко Матиќ и Луковиќ.. Луковиќ од нулу и лузера сс поштовање и пожртвуваност у игру постепено се искачи доби и поштовање од сви трибине. За Матиќа немам зборови, дечко на место.
По професионалнога кошаркара не смо имале од Инграма.
 
Член од
19 септември 2014
Мислења
9
Поени од реакции
9
Куманово според играчки кадар не е тоа од пред 2-3 сезони, но никогаш Куманово немало подобра хемија меѓу играчите, никогаш немало подобри професионалци, не изгледало посимпатично и мислам дека никогаш момците не заслужувало поголема поддршка од сега. Оптимист сум, сега и со Ѓекиќ, дека и со малку среќа, повеќе публика, може да се повторат финалињата од пред некоја година.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom