Фан клуб: Куманово

  • Креатор на темата Кумани Куманово
  • Време на започнување
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Епа дечко фан на Работнички пиша дека има такви муабети за Костоскога у Скопје, ама никој нејќеше да веруе :D После овј прес днска, мене не ми мирише на арно, а пошто си гу знаемо управу, лоши одлуки су сигурно исто како што е сигурно дека нема да га мењав паркет следеќу сезону.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
1.131
Поени од реакции
489
Koga nema i bez njega se moze:). Vise nema ljubav u sport, pa makar e mizerija kako nas makedonski. Ako soberev pare ondak i ce gi zadrziv igraci. Mada toj tesko ce se desi. Sponzori sigurno ce otkazev za narednu sezonu (vise nemav korist, zgrade si napravisva), novi nema da dojdev jer vlast nema da se smeni.

Icera i igor mihajlovski bese na utakmicu !!!
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.109
Поени од реакции
4.964
Зависи има и нигери што се погодив на пример Паран и Инграм .
Не знам колко гу сериозно сфаќав работу ќе видимо преко лето што како ќе биде
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Аце у Македонију после туј епизоду у Мзт има кажано дека за никога нема да игра освен Куманово...
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.259
Аце у Македонију после туј епизоду у Мзт има кажано дека за никога нема да игра освен Куманово...
Да се надамо дека ке е такој, ама Докузовски га води Работнички такој да тој ми прави едину сумњу плус и девојка га остави сга не га вржуе ништо за овј град :P Ке идемо куде девојку му да гу натерамо да се врати да не заебава работу и она Мандиќ е крив :P хахахахаххаха
 
Член од
1 јуни 2008
Мислења
1.167
Поени од реакции
375
Михајловски могуќе е за следеќу сезону да му биде помошник на Србиновскога, важив за добри другари још од пред 10тина године :)

Много работе ќе зависив од тој Циц како ќе се постави у врску сс клуб за наредну сезону, ако каже он овија ќе давав паре ;)

А овија у центар посебно тј Жерновски смешна појава, неможе да му се веруе на све што ќе каже, демек салу ќе правија најголема глупост до сга што сам гу слушнаја, може да биде и како пред 2 сезоне ќе доведев некои играчи ќе видив дека нема да можев да искочив на крај сс МЗТ па ќе дигнев руке :)

За нас би било добро да га задржимо костур на тим Аце-Марче-Боки и около њима да се додадев још 3 наши играчи Караколев, Јаневски и Караџовски немам ништо против, битно ќе биде да најдев прави странски играчи ама според мене Младен нема такву способност, ете колко године е спортски директор све што доведе лично он се покажа како голем промашај :)
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
203
Поени од реакции
176
Марче Србиновски и Игор су добри пријатељи одамна, ја тренираше за Игора неколко године и знам некои работе около тој. Он му беше и помошник на Србиновскога на медитерански игре 2013-ту не се сеќам куде се играше, мислу у Турску кд пола од овија што су ни у А репрезентацију сг играсва тамо. Ако, ја сам за да биде такој мада од Игора освен тренинг, много корист нема да видимо ни ми навивачи ни клуб ни Србиновски. Ако успее да се наметне како авторитет што му успева у голему меру до сг, ке биде добро Игор да се врати како асистент затој што исти лудаци и фанатици су, профил на Том Тибодо у НБА, само што овија имале малко среќу па се реализирале колко-толко и у живот, не само у кошарку, за разлику од њега :D
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.109
Поени од реакции
4.964
Aбе и Урош викаше нема да игра за МЗТ па отиде да игра...
Што знам мене ми се свиѓа тандем овија двоица за трењери ама кд би се задржале тија играчи што ги зборимо много е битно странци да се доведев добри што моментално не е случај а и од куде Младен се па разира па да најде што е добро....
 
Член од
20 август 2012
Мислења
1.426
Поени од реакции
448
Драго ми е за Марина и Работнички,без квалитетни клубови нема јака лига.

Гази мој Работнички,секогаш со тебе тука заедно Единствени!:oeoeoe:
 
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Еј тој би било врв на сезону, 2-2 против Струмицу :D

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2008
Мислења
1.167
Поени од реакции
375
Тј пораз сс Струмицу може много лсно да не кошта 2 место, ама сга не би требало да изгубимо :)

Капетане нешто мрсиш туј гледам те и се чуду, па тија Работнички 15 године играсва у првенство без никакву конкуренцију, па дали тга некој се пожали дека му е криво што Куманово или МЗТ не су јаки да има квалитетна лига?!
 
Член од
1 јуни 2008
Мислења
1.167
Поени од реакции
375
Још една тазе информација од Скопје, барем данска што гу слушна е дека МЗТ планира за следеќу сезону да га врати буџет од пред 2-3 године, па могуќе е да биде и поголем.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom