Фан клуб: Куманово

  • Креатор на темата Кумани Куманово
  • Време на започнување

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.116
Поени од реакции
4.996
Па добро не губив много ама не знам зашто Тасевски ги га нема у тим да ги е и он још боље, ама ипак они падав у заѓну кд се овија старци уморив. 3 турновера правив на крај и примав лсни поени тој е неискуство
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Врањанац им даде 12 поена

Изедначисва на 50-50 пред крај на полувреме сс серију од 7-0 ама до крај па дозволисва 6-0 серију, затој што направисва 4 turnovers, 2 Мираковски и по едну Врањанац и Ефремовски, да смалив грешке и имав шансу за победу. :)
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555






Силово си Струмицу, Ненадееее, Ненадее!
 
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Следеќу сезону нека му дадев 4000 евра само да ги изигра тија 4 утакмице против Струмицу и да си седи на клупу! Има га рецепт против Струмицу дечко! :D
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.116
Поени од реакции
4.996
Толко од Раднички како и увек плус без Димчета и тој ги е много . А Ненад начека село без кучиња и удри
 
Член од
20 август 2012
Мислења
1.426
Поени од реакции
448
Од куде сака нека су,само сумњам дека Албанци ке ги пуштив сас нас.

ПС. Стварно ли га е шоќ земаја базен под концесију?
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.116
Поени од реакции
4.996
Малко не ракометни дрва нервирав па и овија сакав на живци да ни идев :D
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.152
Поени од реакции
5.293
Од куде сака нека су,само сумњам дека Албанци ке ги пуштив сас нас.

ПС. Стварно ли га е шоќ земаја базен под концесију?
Циц кажаја дека или Водовод или Чистота ќе га земев базен под концесију

Sent from my HTC Desire 610 using Tapatalk
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.116
Поени од реакции
4.996
Абе ми од добар шутерски тим биднасмо катастрофалан хах
 
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Добар е бе шут, 53% днска, али за три бог да чува :D Очекувана победа, мада ја мислеше дека 20-на ќе тепав, они 10.
 
Член од
1 јуни 2008
Мислења
1.167
Поени од реакции
375
Според резултат и според минутажу на играчи, овој у Струмицу на све личело освен на лсну утакницу :D специјалци смо ти ми, али добро ај битна е победа :P

Maндало доста солидан у послеѓно време да не га урочу :D
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.152
Поени од реакции
5.293
Според резултат и според минутажу на играчи, овој у Струмицу на све личело освен на лсну утакницу :D специјалци смо ти ми, али добро ај битна е победа :P

Maндало доста солидан у послеѓно време да не га урочу :D
Смрди ми овој дека ке игра сг малце од малце да искористи после шансу да га минира тренера
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
450
Поени од реакции
212
Некој спомна задржување на Симоновскога за наредну сезону (после упрпување од прес на Раднички), тој би било голема грешка. Добро беше анализиран и пред да дојде, верују дека сви очекуесмо много повише. За 33 минуте на терен и Ѓорѓи би га имаја сличан ефект, плус би застанаја на ебану линију за слободни. Не поднасам бесконтактни играчи, с дефинирани сетапи коишто не успее да ги реализира. Повише од добро е платен - солидан Амер на туј позицију би га уништија. Мандиќ покажуе дека покрај године има и солидан баскетбал IQ.
Струмицу не гу гледасмо, против врапци поново се врати безидејност и индивидуалност. Караџовски поново с 10+ секунде тапкање у напад. Ограничуе гу минутажу на Караколевога, а има добар потенцијал да пробива, брз е на контре и солидну одбрану.
Колко и да е одземен на моменти, Мишановиќ треба да има поголему минутажу. Сасвим добро га користесва на пик против Струмицу дома, пред да га намавав. Искористи му гу висину у движење, кд веќ позиционо е неутрализиран.
И за крај наши тројкаши - Костовски 2/8 - Трајковски 2/8 - Симоновски 0/3 - Мандиќ 2/6.
Друго место доступно само под услов да све победимо и се надамо на победу у гости на Фени против Врапци и пораз на Фени од МЗТ у наредно коло. Последно коло МЗТ наступуе с Мекиќа, Марковскога и Љубомира против Врапци и гу пушта ако има потреба.

фацк, имало и бетер - Дамјан 0/8 - Дреновац 1/7 - Љубичиќ 0/4 - Протиќ 0/4
 
Последно уредено:

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.004
Поени од реакции
7.044
Нашиве направија некоја екипа за борба за опстанок против Бест, и со МЗТ беше едвај 15, втора работа и вашите не играа нешто многу озбилно, под кош Трајковски изгуби многу скока.И денес само Кумановци бевте у сала, од Струмица немаше никој,Одлична атмосфера напревена од Кумани, супер утакмица.
ПЛАВО БЕЛА ДОМИНАЦИЈА, КУМАНОВО ДОВАЃА ТИТУЛА

п.с.http://strumicanet.com/index.php/strumica/item/2721-80-70-za-kumanovci-vo-strumica
 

Kajgana Shop

На врв Bottom