Фан клуб: Куманово

  • Креатор на темата Кумани Куманово
  • Време на започнување
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Да, а Циц и градски фирме на Цица не давав карте гратис да се пуни сала. Пола сала у Куманово иде по партиску директиву с’с гратис карте освен тија будале мал процент што плаќав и се изгорив на врата.

Да, тачно е тој дека МЗТ е партиски проект на Вмро и свака будала га знае е тој, ама ти се понашаш како Куманово да не е партиски проект на општину. Од прв до послеѓан у клуб су партиски људи блиски до Цица и сви спонзори су фирме блиски до Сдсм. Затоа у салу нема ни 5% гласачи на Вмро и Циц им трзаше тија стари знамиња на навивачи тамо како “вмровски“.

Не мора да се служимо с’с ниски страсти к’д не гледамо у свој двор. Спорт у Македонију е строго партизиран и која партија или градоначалник е на власт т’ј га финансира клуб. Па како би врбувале гласачи они и би се промовирале. Све док не си дојдев приватни газде и спонзори не бива спорт у Македонију. Овој не е љубав спрема спорт и клубови, него веќ собирање партиски поени од сви партије.
Ја нигде не кажа дека ми не смо проект на општину Куманово,само сакаше да му кажу како стоив работе за гратиси.Циц сака да си собирав поени преко кошарку,па текнуе ми сг кд изгуби у прв круг на овија избори,по социјални мреже Сдсм пишуеше како Куманово ке игра АБА-лигу ако тепав.Па партиски људи су ама сви су људи што су се некад бавиле сс кошарку,Страшко,Димитриевиќ...добро има и некој што не су погледнале баскет у живот.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Татко ми работи во Макстил и има сезонска за цела сезона во ЛШ и маички еден куп дома. Ама со сељаци од Куманово никогаш нема на крај да испаднеш.....
Сељаци што плаќаат карта по 30 денари или ич не ни плаќаат.
МЗТ кога се бореше за опстанок имаше полна сала, али вие тоа може да го сонувате. Исто може да го сонувате и тоа што ФА го има достигнато изминативе години. Ајт у пм сега.
До кога со комплексите за село...
 
H

HoT IcE

Гостин
Па поголеми сељаци од Скопјани нема, бар ми знаемо кои смо и од куде смо дошле. Они још не знаев од куде су се доселиле у СК и од коју дупку искочиле. Ама битно живив у Аеродром, КВ и остали најбедес населбе кои у споредбу сас Куманово су како грчко село сас Париз.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Па поголеми сељаци од Скопјани нема, бар ми знаемо кои смо и од куде смо дошле. Они још не знаев од куде су се доселиле у СК и од коју дупку искочиле. Ама битно живив у Аеродром, КВ и остали најбедес населбе кои у споредбу сас Куманово су како грчко село сас Париз.

Затоа вие сте поблиску до Белград,отколку до главниот град на државата во која живеете.
 
З

Забавата е во Кругот

Гостин
Па поголеми сељаци од Скопјани нема, бар ми знаемо кои смо и од куде смо дошле. Они још не знаев од куде су се доселиле у СК и од коју дупку искочиле. Ама битно живив у Аеродром, КВ и остали најбедес населбе кои у споредбу сас Куманово су како грчко село сас Париз.

Дошљаците не навиваат за МЗТ. Да не мислиш некои студенти од Битола, Куманово и слично ќе навиваат за МЗТ ?
Знам јас кај сум роден, а и моите претходни корени. ;)
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
Дечко МЗТ недава на навивачите гратис карти а не па на фирми.. Немој да збориш глупости, не сме ние Металург, Мично дава по 2000-3000 сезонски на неговите работници.

Имам роднина работи во општината во Аеродром ми вика јави ми се и 50 карти ако сакаш ќе ти дадам ако ти требаат.Дај не зборете глупости не влегувале луѓево со гратиси.Алооооооооооооооооооо Македонија е ова секој гледа да се снајде и да се излиже за гратис.А па и овие Кумановци нашле да зборат :facepalm: Па и кај вас има со гратиси бе како и во секој клуб во Македонија.Едино машкиот ракометен тим на Вардар може да ја РАСПРОДАДЕ цела Борис против големиве екипи другите се гола вода.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Имам роднина работи во општината во Аеродром ми вика јави ми се и 50 карти ако сакаш ќе ти дадам ако ти требаат.Дај не зборете глупости не влегувале луѓево со гратиси.Алооооооооооооооооооо Македонија е ова секој гледа да се снајде и да се излиже за гратис.А па и овие Кумановци нашле да зборат :facepalm: Па и кај вас има со гратиси бе како и во секој клуб во Македонија.Едино машкиот ракометен тим на Вардар може да ја РАСПРОДАДЕ цела Борис против големиве екипи другите се гола вода.


Друже може вака,ја ќе ти даам 100 денари ти мене дај ми 50 карти за у среда.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Разменете си фејсбук или по пп се договарајте за карти не го тупите на темава.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Дошљаците не навиваат за МЗТ. Да не мислиш некои студенти од Битола, Куманово и слично ќе навиваат за МЗТ ?
Знам јас кај сум роден, а и моите претходни корени. ;)
Не се прави паметен во други теми коа не знаеш, колку пати сум бил на МЗТ, еве и јас тука се ставам, ќе видите баш во недела со Партизан пола сала ќе ви биде од провинција. А за членот подолу на мечот со Бате, со кој вие се фалите дека сте ја наполниле Арената Филип 2,таму пак 70% беа од провинција. И немој барем да негираш дека сте дошљаци, барем Аеродром знаеме како настанал...
 
З

Забавата е во Кругот

Гостин
Не се прави паметен во други теми коа не знаеш, колку пати сум бил на МЗТ, еве и јас тука се ставам, ќе видите баш во недела со Партизан пола сала ќе ви биде од провинција. А за членот подолу на мечот со Бате, со кој вие се фалите дека сте ја наполниле Арената Филип 2,таму пак 70% беа од провинција. И немој барем да негираш дека сте дошљаци, барем Аеродром знаеме како настанал...

Мајсторче дедо ми живеел во Тавталиџе, па потоа му дале стан во Аеродром. Во Аеродром пола ти се воени лица од бивша Југославија. И они ли се сељаци ?
Да збориш за Ново Лисиче, ајде да те разберам, али за Аеродром :tapp:
--- надополнето: 20 октомври 2013 во 01:33 ---
Имам роднина работи во општината во Аеродром ми вика јави ми се и 50 карти ако сакаш ќе ти дадам ако ти требаат.Дај не зборете глупости не влегувале луѓево со гратиси.Алооооооооооооооооооо Македонија е ова секој гледа да се снајде и да се излиже за гратис.А па и овие Кумановци нашле да зборат :facepalm: Па и кај вас има со гратиси бе како и во секој клуб во Македонија.Едино машкиот ракометен тим на Вардар може да ја РАСПРОДАДЕ цела Борис против големиве екипи другите се гола вода.

Дај жити све среди ми 10 карти за со Партизан, имаш ручек од мене. Ама најискрено.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Абе следна им е со Партизан,кај ке најдеш вишок карта,ке врие од дерби навивачи. :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom