Фан клуб: Куманово

  • Креатор на темата Кумани Куманово
  • Време на започнување
Член од
17 јануари 2014
Мислења
500
Поени од реакции
159
Моронијада... али и што да се очекуе у овакву лигу, још па кд гостуеш у Скопје, град на клубови заштитени сс закон у Македонију... не очекујте казне за Работнички, Куманово највише ќе га еде стап. И не дека наши играчи не су се тепале, и они треба да се казнив, али ќе гу видите разлику у казне на двата клуба од КФМ и онога шарлатана Димевскога. Среќа ќе биде за останати два натпревара да смо комплетни...
а сега, немој на таа карта, ние ќе го папаме они не. за сите исто е
 
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
а сега, немој на таа карта, ние ќе го папаме они не. за сите исто е
Ај да видиме. Од претходни искуство знам дека Куманово си јаде поголеми казни, иако искрено ти викам, и двата клуба треба да си јадат казни.
 
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Јебеш плејоф ако Луковиќ фемили ги нема против Кожув. Ебате. Иначе да, да беше Лирија знам како ќе беше казна, противникот нивен ќе плаќаше, сме го виделе тоа порано :D Фак ит, нек си плаќаат ко се тепаат.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.122
Поени од реакции
5.029
pa vide se koj e zastiten onj brckov trebase 5 utakmice da dobie a nema ga nigde kude nas i trener koj ni e najgolem motivator i najbolji kosarkar kazneti...
 
Член од
6 јануари 2009
Мислења
509
Поени од реакции
72
pa vide se koj e zastiten onj brckov trebase 5 utakmice da dobie a nema ga nigde kude nas i trener koj ni e najgolem motivator i najbolji kosarkar kazneti...
Незнам што се буниш сите си ја заслужија казната,Соколов доби 3 утакмици казна,па така да Работнички го изедоа поголемиот дел
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.122
Поени од реакции
5.029
Незнам што се буниш сите си ја заслужија казната,Соколов доби 3 утакмици казна,па така да Работнички го изедоа поголемиот дел
a brckov kude e koj gi napravi najgolemi problemi, sve pocna od njega
 
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Брчков и Симоновски још у Куманово едесва трице, клошари су. Бш ми е чудно што Соколов доби 3 меча а овија ништо.
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Не плачете бе, лукович ја почна тепачката па уште закана со напуштање лига:facepalm: слободно напуштете
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.122
Поени од реакции
5.029
ocigledno vrsku nemas cim vikas deka lukovic gu zapocnaja tepacku... onj pa kolman pickica ceka igrac da padne dole da udari nekoju klocu
 
Член од
20 август 2012
Мислења
1.426
Поени од реакции
448
Големаааааааа и важна победа.Драго ми е због Димчевскога,клошар глуп,куде позади гледа сам си е крив за повреду,можда е и пијан играја зашто е изгубен,па Станимировиќ е покорисан од њега.За да идемо у плеј оф потребна ни е наша победа у Струмицу и да га Работнички добие Кожува дома.Искрено жал ке ми е што Кожув ке испадне,а ке останев Лирија и Работнички.
 
Член од
6 јули 2012
Мислења
18
Поени од реакции
5
Момци гледа ли се меѓусебан дуел или кош разлика .. незнам дали бш идемо ако изгуби кожув .. сг имамо исто поени и сас раб ... па и раб кда би изгубија а ми гу тепамо струмицу идемо... ?
 
Член од
23 април 2012
Мислења
75
Поени од реакции
16
Kozuv najverojatno ke ispadne spored kosh-razlikata, si go platija cehot so igranje play off bez trener
 
Q

qazwsxedc

Гостин
Ке испадне само доколку изгуби од педерите..
Вие најверојатно ке идете понаката.. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom