Фан клуб: Куманово

  • Креатор на темата Кумани Куманово
  • Време на започнување

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.155
Поени од реакции
5.113
много е лсно за нас што не се занимавамо сс кошарку да кажемо дека треба странци да ги зимав паре па после зашто млади не сакале да тренирав кошарку не можев сви да играв у странство и да биднев врхунски играчи , што повише млади гледав просперитет и повише су шансе да искочи некој талент а овакој едноставно не ги давамо шансу
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
1.131
Поени од реакции
489
Нема логика да ги ограничуемо играчи само од Мк или само 4 странца, ако терамо по туј логику ондак да ги ограничимо само у родан град да смеев да играв кошарку. Само квалитетна лига може да создаде квалитетни млади кошаркари и да гу врати публику у сале и на стадиони. Ако имамо квалитетну прву лигу ондак и друга и треќа ќе бидев поквалитетни, а тија лиге са место куде што деца од 15-16 године ќе можев да се докажев и ако са прави таленти и да се калив, а не како куде нас таленат сас 22 године и грее клупу у МЗТ. Ќе може тга свак клуб кој има могуќности да си доведе кога сака, а тога талента од 22 године да га прати у треќу лигу да игра, ако евентуално некој сака да га земе. А што беше кажаја некој тија што вредив веќ са по европу. Просто е, ако те бива играш и зимаш паре, ако не те бива ќе си тражиш другу професију.
 

Wiche

шегобиец
Член од
22 декември 2009
Мислења
204
Поени од реакции
120
много е лсно за нас што не се занимавамо сс кошарку да кажемо дека треба странци да ги зимав паре па после зашто млади не сакале да тренирав кошарку не можев сви да играв у странство и да биднев врхунски играчи , што повише млади гледав просперитет и повише су шансе да искочи некој талент а овакој едноставно не ги давамо шансу
Е што прво треба да почнев паре да зимав па да научив кошарку да играв.. Удари математику имаш играча како Стојановскога у МЗТ што зима 5-6 илјаде евра минимун плату и годишна плата му искочи 50-60 илјаде евра и па нема никакв прогрес. Или паре што ги зима Димчевски за да му падав астали на ноге по кафане и процент на шут 0,2 посто. А кд би се имало по 6 странца много појака конкуренција па тга нека размислив тија ол стар играчи македонци дали ке играв кошарку или ке вртив лопату...
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.155
Поени од реакции
5.113
брат ја се тотално согласи сс тој ако си читаја дека квалитет на лигу ќе се зголеми:)
 
Член од
20 август 2012
Мислења
1.426
Поени од реакции
448
Плеј-Оф за нас у овј момент е научна фантастика.Па ми дома одвај гу победуемо Струмицу,а камо ли некога на страну да изненадимо.Само у случај последно коло да ни треба победа,може само да ни пушти Струмица,иначе не можемо да тепамо на страну никога.
 
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
И да не тепамо на страну (освен Струмицу у задњо коло), а дома да добиемо, по мои проценке могуќе е плеј-оф да играмо. Сс 5-5 скор на крај. Не забрављајте дека лани останамо 5 сс 4-6 како и тј што заврши четврти. Значи ако може сс 4-6, може и сс 5-5. Само да падне Лирија дома у суботу, Кожув да ги тепамо дома, и Струмица у гости. МЗТ и Работнички на страну ги губимо, иако ако се стегнев и мотивирав може и да га тепамо Работнички у гости, онда 99% идемо у плеј-оф. Е што тамо губимо сс чисти 3-0 тој е друг муабет :D
 
Член од
20 август 2012
Мислења
1.426
Поени од реакции
448
Абе не е битно да ли ке изгубимо 3-0 у плеј оф,важно е да се пласирамо,против МЗТ би највероватно играле,поново пуна сала,спектакл,ау,и да идемо коначно корак напред,а не сваку сезону у супер лигу завршимо на 5-то место и не играмо плеј-оф.Да осетимо и ми малко што е плеј оф.Само Лирија или Работнички може да извисив,Кожув игра одлично и ке биде 2 ја мислу.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Izgledni su shanse da zavrshimo 3,i da igramo ss Kozuv u seriju,za toj ni treba svi pobede na Mzt do kraj , a mi da gi tepamo Liriju i Kozuv doma i Strumicu na gosti,koja ako smo u shansu za play off u zadnjo kolo ke ne pushti,pa da vidimo

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.155
Поени од реакции
5.113
Nikad ne smo imale po manekenski tim (svaka cast za izuzetci) kako moze protiv mzt da odigrav takoj zverski motivirano a protiv drugi kako nekoi pickice ...[DOUBLEPOST=1398339846][/DOUBLEPOST]inace utakmica e smenta za u vtornik , celo kolo zaradi izbori... gledam nekoj pisaja mesto rabotnicki trazi sansu za u playoff sto e ne moguce rabotnicki ili kako 2 ili kako 3 ide u playoff
 
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Како и да е, имамо шансе за плеј-оф, важно да се улегне и да се знае барем дека овј тим има квалитет за да стигне до тамо. Барем такој ваљда ќе им текне да га градив тим сс некоју основу од некои кошаркари, а не сваку годину нови играчи на сви позицие. Ја мислу дека 4-ти ќе завршимо, значи МЗТ, Кожув, Работнички па Куманово на 4-то место. Плус и да играмо сс МЗТ мислу дека едну дома ќе ги тепамо, атмосфера и публика ќе ги понесе наши играчи, да им покажемо зуби до крај, не како до сга ситно да губимо.
 

Yeezus

Господин Ѕверка
Член од
25 јануари 2014
Мислења
149
Поени од реакции
251
Значи дечки, ичера беше што беше...Наши играсва како што треба...ама малце ги потценисва Струмицу па морасва да мавав. Све на све, е океј екипа, како и сезона што проваѓа. Екипа е створена за 3-4 место...Мада немасмо и среќу у некои моменти. Плеј-оф може да се игра само сс победе дома, и една у гости сс Струмицу. Ако на пр. губимо од Работнички у гости да не изгубимо од 10 повише, и Кожува да га тепамо повише од 4, чисто заради разлику која може да одлучуе на крај. Ама и све ме стра дека МЗТ ке изгуби сга од Работнички, и ке се помрсив наши сметке. Ама што биде нека биде. Треба да се надамо за најбоље. Поздрав
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Симоновиќ не ли ви личи малце на Станимира? :D
 

fr0zen

Kirigaya Kazuto
Член од
26 септември 2011
Мислења
1.348
Поени од реакции
503
абе утепаниве судии повеќе грешки направија од дуелот мзт скопје - работнички. :tapp:

два пати не ни дозволија да се одлепиме :cool: али што е важно победимо ги со се' судие.
 
H

HoT IcE

Гостин
Ја ичера беше првпут овуј сезону да ги гледам, некои играчи и првпут ги гледам дек су кошаркари како тога Мандиќа, Врањеш и и остали, и само да кажу дека немамо никакв прогрес, још си тлеемо у едно место, сс исту игру, Луковиќ е подобар за нијансу оној друго све тапа. Тј Мандиќ тешко говедо, себичњак, треба да се намава све му ебу, ичера што га гледа, 3 пут ме изнервира да му улету у терен да му пуцам у колено колко е себично говедо и глуми ѕвезду а две чисти нема.
Онј Мишковиќ е добар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom