Фан клуб: Куманово

  • Креатор на темата Кумани Куманово
  • Време на започнување

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.153
Поени од реакции
5.093
Што се десило?Провоцирал?
Provociranje e mal zbor ,previshe mal zbor. Nema ss koga ne ulegna u konflikt , nash plejmejker ss 165 cm gu fati topku ovj ripna vrz njega kako nenormalan, celo vreme pod kosh gura gi centri , drzi ga Lukovica za ramo (koj i pokraj sve ovoj "stavi u dzeb" , ss Kosteskoga ke iskocese i tepacka. Pri pravenje na blok konstantno se dvizi i udara ss tija ruke na svi strane...
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
A zasto se skandirase Brckov peder pusi kur ole?Sto napravi?

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
 
Член од
20 август 2012
Мислења
1.426
Поени од реакции
448
Колко треба да сте идиоти и да навивате против тим од Македонију кој не представуе на Јадран и у Еврокуп?А,навивање за Партизан ми е дел од васпитање и од културу,а што се тиче Куманово увек сам реалан.
Ах,да и наша кумановска публика е превише искомплексирана,тој се однаса на меч сас МЗТ и песме против Аеродромци,док они ништо лошо не отпојасва за нас.
Што се однаса до победу против Работнички,мислу дека беше овој најзрела партија на овј тим у 2014-ту сезону,Мандиќ и Луковиќ одиграсва царски,Маце исто добар и Јанески не беше лош.
Не знам Луковиќ што види у слепца Димчевскога и педофила Врањеша?Па они двоица несу како Парана,врску немав.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Колко треба да сте идиоти и да навивате против тим од Македонију кој не представуе на Јадран и у Еврокуп?А,навивање за Партизан ми е дел од васпитање и од културу,а што се тиче Куманово увек сам реалан.
Ах,да и наша кумановска публика е превише искомплексирана,тој се однаса на меч сас МЗТ и песме против Аеродромци,док они ништо лошо не отпојасва за нас.
Што се однаса до победу против Работнички,мислу дека беше овој најзрела партија на овј тим у 2014-ту сезону,Мандиќ и Луковиќ одиграсва царски,Маце исто добар и Јанески не беше лош.
Не знам Луковиќ што види у слепца Димчевскога и педофила Врањеша?Па они двоица несу како Парана,врску немав.
Брат,никој не ти вика да не ти биде мило кд ке победи Мзт и ја иду на Мзт у Аба лигу и много ми е мило кд ке победив затој што гу претстављав Македонију,ама ти онј пут у фан клуб на Мзт дечко ти га спушти муабет,стављаш га Мзт у „НИЕ“.Димчевски е играч на Љубисава на његово инсисистирање дојде још у 1 мандат и сви знаемо колко добро играше,има гу сву довербу од страну на Љубивсава.

Ти сам прогнозираше пораз на Куманово днска,сг ми кажуеш кој изиграја царски кој не,Врањеш сасвим одличан беше днска немора да значи ако даја 5 поена дека е лошо изиграја,имаше фантастичну дефанзивну ролу на Соколовога,играч на кога Рајковиќ највише му веруе.
Што има тј Паран у његову игру?Добар пик и ништо више.Тотално недисциплиниран црнац,а и сам знаеш дека Љубисав амери не поштуе.

Иначе Маце мал е одиграја за 10ку одбрану днска,како е ГРИЗЕЈА свака му част,али Вуле одкако е Љубисав трењер е много друг човек...играч знае много кошарку и сс његово искуство увек имамо лсни фаули у нашу ползу.Него што е работа сс Мишка,нејќе ли Љубисав спори 4ке?Много мала минутажа и против Мзт и против Работнички днска,све у свему препороден тим и више да се надамо на Ф4.Само Куманово!
 
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Фантастична победа ичера, Вуле е стварно друг играч сс Луковиќа. Ичера партија на сви одлична, и Врањеш беше супер само још шут да му идеше. Браво за сви! Луковиќ нејќе амери очигледно, ама морам да кажу дека без њега играмо боље.
 
Член од
20 август 2012
Мислења
1.426
Поени од реакции
448
Можда е била и граматичка грешка,али подеднакво ми е мило и за Куманово и за МЗТ.Не сам дете па да пљукам по репрезентативци,без да размислу колко радости ни тј човек донесе пред све после ЕП у Литванију.
Димчевски е камен од играча,као прво нема конституцију,кд га погледнеш повише личи на свирача,граѓевинца,него ли на кошаркара.Улаз нема никакав,увек се забоде у противнички центри и тражи фаул.Шут му е крајно дискутабилан 1/5,1/6,1/7 за бек-шутера су смешне бројке.
За Врањеша исто имам мислење,само рецимо да се малко повише труди од Димчевскога у одбрану,а тој како е Соколов главан играч на Работнички нејчу да збору,па он колко е спор човека од улицу најди па ќе га чува.
Паран имаше утакмице сас по 4-5 постигнате тројке,добро врти пик игру,има разноврсну игру,иде на улаз,има добар флоутер,знае да изнуди фаул,па макар било и флоп.Само Паран е слаб у одбрану његове физикалије не му дозволуев да одигра боље.
Викаш нејќе Љубисав споре 4-ке,па зар не е Мачки поспор од Мишковиќа?За мене е Јанески увек покорисан,иако е жмурле и спор.Знае да извади некој потез да изнуди 2+1,за високога играча има и одличан шут за 3 поена.
Маце не разбира кошарку,али дечко е фантастично борбен,срчан играч,а тој е бш што фали на овј тим и треба сви играчи да се угледав на њега.
И ичера судење беше много добро,судија што даде техничку на Соколова или пак на некога другога не се бш сеќам,мислу дека до сг не сам га видуваја туј да ни суди тј,али одлично суди човек и ичера судење беше бш домаќинско,али тачно и тренер утича на тој.Победена е јака екипа и стварно не сам очекуваја победу.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.153
Поени од реакции
5.093
Mozda sudenje e bilo dobro ama onj Kolman pravese pomrdnuvanje u blok konstantno i provocirase...
 
Член од
20 февруари 2014
Мислења
13
Поени од реакции
3
Dimcevski e edn od najgolemi talenti na makedonsku kosarku.Ovuj sezonu ne samo ti nego svi ga imamo isto mislenje deka e kamen zasto realno sut mu e katastrofa , ulaz nema zasto se plasi pa od nekoju povredu,kd prenasa topku ne e siguran non stop ima problemi ss protivnickoga igraca,kacija kilazu,zatoj e i kamen ovuj sezonu.Ali realno da zborimo pred da se povredi dimcevski bese klasa igrac.195cm visok , jak ulaz na kos,dobar sut ss pravilnu parabolu,skochan,po 5-6 topke na utakmicu kradese,kompletan igrac bese samo rabota e sto e mrza sto ne raboti na sebe , mesto da skapue u salu da sutira po 1000 suta da digne nekoj teg , on si ide po kafinja pravi si EKSKURZIJU.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.153
Поени од реакции
5.093
Dimcevski do lani bese klasa igrac a kako covek bese los. Sga e smeneto samo sto posle povredu ne ni klasa igrac kako sto i sam kaza ne raboti na sebe gleda samo da si projde dobro da iskoci negde ne biva od njega nisto :)))
 

Wiche

шегобиец
Член од
22 декември 2009
Мислења
204
Поени од реакции
120
Нека га уведев тој правило до 6 странца да може да се има у тим па да гледамо поквалитетну кошарку а не да читам туја Маце мал бија кошаркар, Ице бија кошаркар друг Маце бија кошаркар... а да не ги спомињам остали келнери и шанкери како Станимировиќа, Радуловиќа :ROFLMAO::pos:
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.153
Поени од реакции
5.093
абе ќе гледамо квалитетну кошарку некое време ама тој колко лошо ќе се одрази на македонску репрезентативну кошарку, ако веќ планирав да га уведев тој правило што мачкасва очи на народ сс тој да има увек едн млад кошаркар на терен па овуј годину и млада репрезентација да игра у лигу...
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
абе ќе гледамо квалитетну кошарку некое време ама тој колко лошо ќе се одрази на македонску репрезентативну кошарку, ако веќ планирав да га уведев тој правило што мачкасва очи на народ сс тој да има увек едн млад кошаркар на терен па овуј годину и млада репрезентација да игра у лигу...
Некое време квалитетна кошарка ќе имало ? Грешка си и тоа голема.
Ај подразмисли какви само пари лапаат нашиве играчи и све ќе ти стане јасно, Кромидче 2000 евра, Костовски гарант 3000 лапа, Радуле од кај вас минимум 1000-1500, Дамјан 12-15 илјади евра, Димчевски колку мислиш дека лапа ? 1500-2000 евра гарант.
Ова пари се и тоа големи, а и ова е главната причина што се бунат играчите не дека они се грижат за македонската кошарка нешто, туку дека ќе им падне цената на пазарот и ќе треба да тренираат за да си ги заслужат парите а не да се пијанчат по кафани.
Дај боже да воведат правилово со 6 странци, ќе гледаме далеку поквалитетна кошарка за разлика од моменталнава.
Него и во Русија ако не грешам има такво правило донесено, а и кога ќе видиш и на партизан најдобрите играчи им се странци па никој не се буни ни ништо. ;)
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.153
Поени од реакции
5.093
Па да ама Партизан игра еверолигу , и ми да играмо еверолигу може да играмо сс 6 странца. Можда си у право дека на овија играчи битно ги е да си зимав паре па затој се бунив ама и Гечевски ли се затој буни? Тачно е ќе гледамо подобру кошарку ако има добри странци ама овија што ги донасамо поголем дел не су кој знае колко подобри од наш и не можеш да ми кажеш дека нема да има утицај на Македонску репрезентацију, кој ќе игра , тија што играв втору лигу?[DOUBLEPOST=1397588008][/DOUBLEPOST]Иначе днс свака част за Луковиќа како и увек 41 поен 12 скока 4 блокаде и Јаневски добар други :tapp:
1 од 16 шут за три :facepalm:
 
Член од
20 февруари 2014
Мислења
13
Поени од реакции
3
Тија што су иднина на македонску кошарку веќ играв у странски тимови на пример играч како што су Магдевски,Николов,Димитриевски,Двојаковски и још неколко играча...такој да туј у нашу лигу најдобро е странци да си играв да не се залжуемо џабе демек ако има 6 странци ќе нема иднина на македонску кошарку...него затој што наши кошаркари зимав по 1000 евра просечно и ако дојде странац да му зафати место ќе треба овија наши играчи од тип на Радуловиќ,Аврамовски,Николовски,Станимировиќ итн итн да си гу сменив професију ќе треба да се занимавав сс граѓевину да работив по 10-12 сата дневно за 250-300 евра.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom