Фан клуб: ЖРК Пелистер

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
За кој жаре зборате бе она глушецот од партија шо излегваше на пресови и со маски ,октоподи итн..она шо беше тапанар ?
Токму то....:pipi:

Од ко се повлече од Чкембарите му тргна живото на подобро...:pos:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.878
Поени од реакции
7.264
Токму то....:pipi:

Од ко се повлече од Чкембарите му тргна живото на подобро...:pos:

Не е можно бе ејјјјјјј све да му ебам него и на тие.од партијата негова како и на тие од опозицијата за тоа на ова.дереџе.ние градот.еј бе пискачот неколку години во машкиот клуб сега ова мрсулкото шо не знај газот да си го избриши во жрк :mad:
Море ние сме криви треба фаќање и кршење глај и задндана да легниме ,мора некој да оди курбан за да се испрај работата вака поќе ме ја бива :mad:
инаку ова паљачото една година идеше по чука и толку се пензионира се фате со политика арно шо не идат ма трибина со писето оти ќе ги укочи некој ...
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Не е можно бе ејјјјјјј све да му ебам него и на тие.од партијата негова како и на тие од опозицијата за тоа на ова.дереџе.ние градот.еј бе пискачот неколку години во машкиот клуб сега ова мрсулкото шо не знај газот да си го избриши во жрк :mad:
Море ние сме криви треба фаќање и кршење глај и задндана да легниме ,мора некој да оди курбан за да се испрај работата вака поќе ме ја бива :mad:
инаку ова паљачото една година идеше по чука и толку се пензионира се фате со политика арно шо не идат ма трибина со писето оти ќе ги укочи некој ...
Порано требаше да се преземи нешто,сега е касно,се запустија во градот,пепел напраја...:tapp:
Шо е најлошо шо не мислат да застанат,си терат со својата погубна политика и двете партии,а курбан ојде градот...
А и самите сме криви шо дозволивме да лапат поени на сметка на навивачите,и на крај шо е најтрагично пак ние му сме криви за се...:tapp:
 
Член од
23 јули 2014
Мислења
575
Поени од реакции
111

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Член од
30 август 2012
Мислења
3.302
Поени од реакции
5.507
Ни се паднаја Нусињата - Шкипоња од косово :sekcza:
 
Член од
23 јули 2014
Мислења
575
Поени од реакции
111
Шкипоња во Косова сезоната ја завршил на 3-то место. Мислам Пелистер ќе ги победи 10-15 разлика бидејќи сите ракометарки биле 15-16 год. Уште од сега листата на стрелци може да ја пишеме, Мурговска 16, Гичева 10 , Ивановска 5 . :vozbud:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Таман си реков некое европско газе и :цицки:ќе видиме ,ни паднаја овие Чеченките....:D
Па после ако ни паднат некој други појјаки најверојатно нашите ќе ги играт двете во гости,и и пак ништо...
Како и да НАПРЕД АМАЗОНКИ...
По,по,кој ќе го гледа Жаре да се шета низ Европа...:motorce:

Која среќа ја има,директор на пичињата да те клат,значи стварно имаш доверба од централата...:angel:
 
И

Игнориран член

Гостин
Ќе поминиме едно коло , мада јас сакав овие ангелите од Лондон да ни паднат малце да прошетат амазонките накај островото . Вака само до Косова за жал ќе морат да прошетат.:X3:
Ако се засилат со уште 2 црногорки како шо има најава , можи и да издржат некое коло плус.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Ништо не прат амазонките,си ојде изгледа и Мургоска...:eek:
И од Косоварките нема да ме чуди да испаднат....
Изгледа ги префрли докторо сите "пари" од кај жените кај мажите,па наредна година ако не оди кај мажите ќе ги префрли пак кај амазонките...
Ништо и Жаре БТ ме разочара...:Dа колку убо почна младичот со појачањата,си реков на титула одиме...:pos:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Па и лани пишуваше за оваа Мургоска дека си отишла како што знам.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Па и лани пишуваше за оваа Мургоска дека си отишла како што знам.
Лани Шведска ќе одеше негде,ама изгледаја ја заебаја за виза...:pos:Оваа година изгледа фати некоја врска во Шведска Амбасада,или си најде некој Швеѓанец...:backa:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.878
Поени од реакции
7.264
Лани Шведска ќе одеше негде,ама изгледаја ја заебаја за виза...:pos:Оваа година изгледа фати некоја врска во Шведска Амбасада,или си најде некој Швеѓанец...:backa:
Шо да прат вас да ве чекаат само џабе одите на тренинзи и на натпревари ајде сјачајте ја врската со амазонките :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom