Фан клуб: ЖРК Пелистер

П

Пљампач

Гостин

Ете еден бенефит од носњњето на Сери во Битола... Сопругата ќе игра за женскиот клуб а исто така има муабет дека сопругата на Дејвис(средниот бек) исто така е ракометарка и таа потпишала за ЖРК Пелистер. Планирано било да донесат и две србинки со шо значително ќе се појачаат и можи да котираат високо оваа сезона.
Одтука се поставува прашањето, од каде пари за овие трансфери ? Дали Стерјев се одлучи да инвестира и во ЖРК Пелистер?
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513

Ете еден бенефит од носњњето на Сери во Битола... Сопругата ќе игра за женскиот клуб а исто така има муабет дека сопругата на Дејвис(средниот бек) исто така е ракометарка и таа потпишала за ЖРК Пелистер. Планирано било да донесат и две србинки со шо значително ќе се појачаат и можи да котираат високо оваа сезона.
Одтука се поставува прашањето, од каде пари за овие трансфери ? Дали Стерјев се одлучи да инвестира и во ЖРК Пелистер?
Мислам дека и Хосни има жена ракометарка србинка.
 
П

Пљампач

Гостин
Уште две нови засилувања од Феникс а во најава уште неколку нови имиња.
Сериозно се појачват во женскиот табор.
Колку шо знам Кире Митррвски беше последно тренер на жените... Ништо чудно и тренер да донесат нов.
 
Член од
21 јуни 2022
Мислења
14
Поени од реакции
24
Викендот 17-18.09 второ коло. Пелистер:Вардар во Битола.
Само да најавам...
Можи ќе има промена на терминот, ама одма имаме дерби и тука.
 
Член од
24 јуни 2022
Мислења
210
Поени од реакции
398
Викендот 17-18.09 второ коло. Пелистер:Вардар во Битола.
Само да најавам...
Можи ќе има промена на терминот, ама одма имаме дерби и тука.
Koj ke odi i na zenski rakomet UPM
Vikas na 17-18. 09 e derbito, treba da ja zaokruzam i taa data vo kalendarot.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.696
Поени од реакции
6.857
Уште две нови засилувања од Феникс а во најава уште неколку нови имиња.
Сериозно се појачват во женскиот табор.
Колку шо знам Кире Митррвски беше последно тренер на жените... Ништо чудно и тренер да донесат нов.
Na muabeto go smenaa Kire ke nosat nov trener a nisto cudo nekoja rakometarka da klat da si praj zabava https://www.gol.mk/rakomet/se-razdelija-zhrk-pelister-i-mitrevski-bitolchanki-kje-dobijat-nov-trener


Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
П

Пљампач

Гостин
Која разлика во игра со новиот тренер. Веќе имаме серија од 4 победи во низа.
Убо би било да можи и женскиот клуб да го превземат Стерјеви и да се подигни нивото на работење на клубот.
Да се обединат ракометните титули и во машка и во женска конкуренција:цицки:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.696
Поени од реакции
6.857
Која разлика во игра со новиот тренер. Веќе имаме серија од 4 победи во низа.
Убо би било да можи и женскиот клуб да го превземат Стерјеви и да се подигни нивото на работење на клубот.
Да се обединат ракометните титули и во машка и во женска конкуренција:цицки:
Iskreno deca se site samo 7ta kaj nas zenamu na toj od maskiot klub lici na rakometarka kompletna drugite se cupinja mali a trenerot ok inaku ne se samo cile i zetmu vo gradot so mislat drugite vogrobot ke gi nosat parite nejse mora pod itno sala da se praj se drugo e dzabe!

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom