Фан клуб: ЖРК Пелистер

И

Игнориран член

Гостин
Европа в година , лапај си цицки...:цицки:
Добро е барем нешто позитивно ова сезона од "спортска Битола" . Од сите страни мизерија сме , барем овие имат каква-таква успешна сезона.
Со малце пари можат да склопат поаслно тимче за в година. Има најави дека ќе носат црногорки на лето , ама колку е вистина после се шо се деси во Битола , можите да претпоставите и самите.
Честитки до чупињата . До година посилни и поубаја газиња да глеаме в сала.:gjavol:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Денес во 19и30 во шталата(упс,салата)Младост нашите амазонки ќе изиграат тренинг меч со Вардар СЦБТ..(ова СЦБТ треба да го тргнат од името,апсурдно е,зошто одамна не играат таму)...:pos:
Ајде сите заедно,против рубљите на Самс,против Русите,против Јужниот тек....:kuracc:
За кого?:pos:За Двојче....:pos::цицки:
 
И

Игнориран член

Гостин
Многу лош му е амблемот на клубот . :pipi:
Под итно да го сменат ... Нека го превземат од машката екипа , само нека додат Ж буквата пред РК и готово. :)
Можат и коса да му клат на чоечето за да биди поженствено малце .:roker:

 
Член од
23 јули 2014
Мислења
575
Поени од реакции
111
Друго лого имаат, на фб страницата на ЖРК Пелистер може да го видиш
 
И

Игнориран член

Гостин
Друго лого имаат, на фб страницата на ЖРК Пелистер може да го видиш
Е тој де ... За него јас велев да го сменат .
Не се разбравме добро изглеа. :)


Пример види го на одбојкарките на Пелистер логото .:D Многу слично на логото на ФК Пелистер .

 
И

Игнориран член

Гостин
Гичева доаѓа како големо засилување за ЖРК Пелистер

ЖРК ПЕЛИСТЕР ДОНЕСЕ НЕКОЛКУ ЗАСИЛУВАЊА ЗА СЛЕДНАТА СЕЗОНА

Искусната 31 годишна Мери Гичева од соседниот Прилеп е најголемото зсилување за ЖРК Пелистер за новата сезона. Се работи за ракометарка со големо искуство, бидејќи настапуваше во Грција, Косово, Италија и Романија. Покрај Гичева, екипата на Борче Марковски ја засилија и Маја Ивановска од Металург и Елена Крстевска од Прилеп.
За разлика од ланскиот ростер битолскиот суперлигаш го напуштија четири ракометарки: Тамара Дмитриќ, Сабина Етемовска, Ева Гаштевска и Ивана Јанчевска. Во следната сезона ЖРК Пелистер ќе игра во Европа, во Челинџ Купот.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Жаре Бт активен на пазарот...:zloo:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Во тој тефтеро кизнај шо трансфер бомби има. Ако ја дрпни Хмирова се му е опростено. :D
Ги фати мајата од машкиот клуб,па и на Жаре му дадоја тро пари да се расфрла...:pos:
Допрва ќе има трансфер бомби,Хмирова зошто да не?:zloo:
Гледам и Ѓер во криза се,можи од таму да вчопи Жаре некоја кокошка...:цицки:
 
Z

ziko bt

Гостин
Ги фати мајата од машкиот клуб,па и на Жаре му дадоја тро пари да се расфрла...:pos:
Допрва ќе има трансфер бомби,Хмирова зошто да не?:zloo:
Гледам и Ѓер во криза се,можи од таму да вчопи Жаре некоја кокошка...:цицки:
Реално Жаре>Пискачо. :D
 
И

Игнориран член

Гостин
Мирјета следна на листата на Жаре.:backa:
Битолскиот тандем Мурговска - Бајрамовска :ojeaa:

 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Мирјета следна на листата на Жаре.:backa:
Битолскиот тандем Мурговска - Бајрамовска :ojeaa:

Клубскиот џип(од Крим) со кој е дојдена Мирјета во Битола вреди појќе од цел буџет на докторо за спорт...:pos:
Освен ако не најди Жаре некој нов спонзор...:гик:
Реално Жаре>Пискачо. :D
Допрва ќе следат трансфер бомбите на Писето,Жаре ги испука фишеците:pistoldz:...:pos:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.875
Поени од реакции
7.260
За кој жаре зборате бе она глушецот од партија шо излегваше на пресови и со маски ,октоподи итн..она шо беше тапанар ?
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom