Фан Клуб: Шкендија

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.496
Поени од реакции
9.988
Оди измиј си ги очињата од тримесечниот сон, навивач на клубче што губеше од анонимуси летоска со преплатени играчи, ќе збори за најтрофејниот клуб во Македонија и учесник во ЛЕ. Ајде гаси светло.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.009
Поени од реакции
1.905
Оди измиј си ги очињата од тримесечниот сон, навивач на клубче што губеше од анонимуси летоска со преплатени играчи, ќе збори за најтрофејниот клуб во Македонија и учесник во ЛЕ. Ајде гаси светло.
Ne be, nie zborime za Miravci...A Vardar? Kako bese taa pesnata...zagina Vardar zagina Vardar, uste od 2011 hihihi
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.496
Поени од реакции
9.988
Ne be, nie zborime za Miravci...A Vardar? Kako bese taa pesnata...zagina Vardar zagina Vardar, uste od 2011 hihihi
Ја гледам дека за Вардар се попаливте небаре со Барса имавте утакмица како што е и секогаш па ти за кого сакаш збори. Така беше песната да и во продолжение нече бити шампион (извини на српскиот, така навивате) и да биде уште повеќе иронично, беше шампион. :ROFLMAO:
 
B

Beck's

Гостин
Ја гледам дека за Вардар се попаливте небаре со Барса имавте утакмица како што е и секогаш па ти за кого сакаш збори. Така беше песната да и во продолжение нече бити шампион (извини на српскиот, така навивате) и да биде уште повеќе иронично, беше шампион. :ROFLMAO:
Pa iskreno neznam koj se popalil, vriete na forum i facebook deka ste ni izvadile nereseno vo prv natprevar od kupot. Kaj nas na fb gi pcujat zaso ne tepale taka da vidi koj se pali na denesniot natprevar. Ama rekov nereseno protiv Shkendija vi e ramno na titula taka da cestito


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.496
Поени од реакции
9.988
Pa iskreno neznam koj se popalil, vriete na forum i facebook deka ste ni izvadile nereseno vo prv natprevar od kupot. Kaj nas na fb gi pcujat zaso ne tepale taka da vidi koj se pali na denesniot natprevar. Ama rekov nereseno protiv Shkendija vi e ramno na titula taka da cestito


Sent from my iPhone using Tapatalk
Толку ти сече за да ја воочиш разликата меѓу двата клуба во моментов па да сфатиш зошто е така како што кажуваш.
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.496
Поени од реакции
9.988
A tebe tolku ti sece da pomislis deka stvarno igraat bez pari.



Sent from my iPhone using Tapatalk
:pos:

Ок, тоа мислев дека е разликата, ти ме просветли сега.
Порано барем ти двоеше со уште еден, двајца од останативе во фан клубов али ве прегоре лудово лето што го имавте годинава :icon_mrgr:
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.009
Поени од реакции
1.905
Ја гледам дека за Вардар се попаливте небаре со Барса имавте утакмица како што е и секогаш па ти за кого сакаш збори. Така беше песната да и во продолжение нече бити шампион (извини на српскиот, така навивате) и да биде уште повеќе иронично, беше шампион. :ROFLMAO:
Море гости големи на ова фан страна хехехе...Не ти е јасно нешто, Вардар загина во 2011. После таа година, шампион беше Миравци, не Вардар !
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.496
Поени од реакции
9.988
Море гости големи на ова фан страна хехехе...Не ти е јасно нешто, Вардар загина во 2011. После таа година, шампион беше Миравци, не Вардар !
УЕФА вели дека Вардар е првиот и единствен претставник од Македонија што играше групна фаза, али ок како помалку ве боли така нека биде и стави повеќе извичници да бидеш поубедлив.

У сообраќајка или го застрелаа па загина? Од вас позагинати немаше овие три месеци бе. Отприлика вака нешто ви беше ситуацијава летово...

Сакам само едно прашање, кај е тој албанец што е скриен, што е невин, што е пуштен, а фактички го кријат, дали го утепале, дали го убиле, или кај е? :icon_lol:
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Pa iskreno neznam koj se popalil, vriete na forum i facebook deka ste ni izvadile nereseno vo prv natprevar od kupot. Kaj nas na fb gi pcujat zaso ne tepale taka da vidi koj se pali na denesniot natprevar. Ama rekov nereseno protiv Shkendija vi e ramno na titula taka da cestito


Sent from my iPhone using Tapatalk
Малку како да си измислуваш ти. Сите без исклучок се резигнирани што Вардар и резултатски не ја демонтира Шкендија, како што играчки ја демонтира во секоја смисла на зборот. А нерешено за Вардар дома одеувек се сметало за неуспех и против Звезда, Партизан, Динамо или Хајдук, а камоли против една Шкендија! Така да не знам кој треба да биде среќен со извлеченето реми од вчерашниот меч...
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.009
Поени од реакции
1.905
УЕФА вели дека Вардар е првиот и единствен претставник од Македонија што играше групна фаза, али ок како помалку ве боли така нека биде и стави повеќе извичници да бидеш поубедлив.

У сообраќајка или го застрелаа па загина? Од вас позагинати немаше овие три месеци бе. Отприлика вака нешто ви беше ситуацијава летово...

Сакам само едно прашање, кај е тој албанец што е скриен, што е невин, што е пуштен, а фактички го кријат, дали го утепале, дали го убиле, или кај е? :icon_lol:
Го застрела ВМРО негде мај-јуни 2011, и му даде ист пасош на Миравци, за да може да оди ЕУ :D:D
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.944
мора како клубот да биде
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Шкендија не е 30% од тоа што беше Фелипе не го играат што е работата.

Sent from my SLA-L22 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom