Фан Клуб: Шкендија

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.308
Поени од реакции
22.593
Захов има проблеми за центаршутеви и корнери оти е релативно низок голман. Но зицери што брани тој, ретко кој му е рамен...затоа, оверал, го сметам за многу добар голман.
Фелипе мислев дека нема да го бидува, ама слободно можам да кажам дека е доктор за сите играчи на Шкендија, и очигледно беше дека неколку фудбалери го бојкотираа (Алими, Хусмани, па до негде и Ибрахими). Секоја топка му беше перфектно додадена, најдобар до моментот кога на чудесен начин, Ќато го смени за Нафиу...Во тој момент играта падна, и домаќините ја презедоа комплетно иницијативата...
А за болдираното, јас тоа го сметам како несреќа...оти како што реков и погоре, тоа се рефлектира на европските натпревари, каде и треба да целиме!
zahov e falicen golman i so nego tesko ke se spravite na prekini i nafrleni topki.

felipe bese doktor za site vo mkd porano ama tesko sega. da pak e najdobar igrac vo mkd ama dzabe ako ne dobiva topki. gledav samo vtoro i ocigledno e deka nema sila a i deka ne dobivase topki taka da na kraj dzabe ke ispadne, frleni pari ako nesto ne se smeni.ona sto primetiv lani u vardar e deka epten se frustrira koga ne go igraat i pratat taka da mislam ke krene race od vas brzo pa use pomalku ke se zalaga, taka bese lani, koga se vrati odigra nekolku partii za na kraj i da ne go igraat nekolku utakmici.

ostaj ti evropa, eden duel ne dobija mak ekipite, fudbalot e tapa momentalno ali na kraj trofeite se brojat...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.683
Захов има проблеми за центаршутеви и корнери оти е релативно низок голман. Но зицери што брани тој, ретко кој му е рамен...затоа, оверал, го сметам за многу добар голман.
Фелипе мислев дека нема да го бидува, ама слободно можам да кажам дека е доктор за сите играчи на Шкендија, и очигледно беше дека неколку фудбалери го бојкотираа (Алими, Хусмани, па до негде и Ибрахими). Секоја топка му беше перфектно додадена, најдобар до моментот кога на чудесен начин, Ќато го смени за Нафиу...Во тој момент играта падна, и домаќините ја презедоа комплетно иницијативата...
А за болдираното, јас тоа го сметам како несреќа...оти како што реков и погоре, тоа се рефлектира на европските натпревари, каде и треба да целиме!
Фелипе има добар преглед на играта и одлична техника, ама не трча многу. За наша лига ќе ви биде главен играч реално. Ако врати форма ќе биде и за во иднина големо засилување, но со оглед на квалитетот на лигата, тешко да се подигне од летаргијата. Он и без трчање и со една нога, пак ќе има поголем придонес од сите средњаци во лигата, особено во тим со напаѓачки потенцијал како Шкендија. Веројатно дојде до заситување кај вашите играчи и после двете добри сезони, некои веќе се со паметот во странство и треба да промените неколку играчи во составот. Тоа што лигата е боранија, секако ќе ви донесе титула, но на подолг план нема да ви одговара многу.

Прашање до вас, сметате ли дека има нешто сомнително во овие летни мечеви на Шкендија?
Навистина и немавте многу среќа во дуеливе, сто шанси утнавте, но применине голови се во најмала рака сомнителни.
 
B

Beck's

Гостин
Фелипе има добар преглед на играта и одлична техника, ама не трча многу. За наша лига ќе ви биде главен играч реално. Ако врати форма ќе биде и за во иднина големо засилување, но со оглед на квалитетот на лигата, тешко да се подигне од летаргијата. Он и без трчање и со една нога, пак ќе има поголем придонес од сите средњаци во лигата, особено во тим со напаѓачки потенцијал како Шкендија. Веројатно дојде до заситување кај вашите играчи и после двете добри сезони, некои веќе се со паметот во странство и треба да промените неколку играчи во составот. Тоа што лигата е боранија, секако ќе ви донесе титула, но на подолг план нема да ви одговара многу.

Прашање до вас, сметате ли дека има нешто сомнително во овие летни мечеви на Шкендија?
Навистина и немавте многу среќа во дуеливе, сто шанси утнавте, но применине голови се во најмала рака сомнителни.
Fakt e deka ne ni idese, sve sto promasija ne promasile poslednite 4 sezoni. Pa na drugata strana gi potcenuvaa i primaa pacerski golovi. Ovoj sponzor ne bi dozvolil mestenja, da be drugi vreminja ne bi me cudilo.

Ima potroseni igraci i treba sveza krv, toa e edinstvenata vina za ovie porazi. Zahov, Alimi, Besart (posle povredata), site ovie treba da im pustat mesto na novi igraci zedni za dokazuvanje. Ovie pa ne deka ne sakaat poveke ama tolku im moze gzot.

Omar Imeri ne go igrase voopsto letovo, a pojma nemam zasto, najverojatno se spukale nesto mozebi zatoa sto pobaral transfer vo Turcija posto imase glasini deka Fener go bara.

Enur Totre treba da igra mesto Alimi, ama ovoj posledniot i mrtov bi igral pa i kapitenska mu dadoa.

Golmanot mladiot izgore, a e super golman. Trebase evropa da se pocne od prvo kolo so nego a ne koga e najtesno i ima pritisok. Toa e kursum za mlad igrac.
 
B

Beck's

Гостин
  1. Shkendija Struga 1
  2. Vardar Shkendija X2 (KUP)
  3. Shkupi Shkendija 2
  4. Shkendija Vardar 1
  5. Shkendija Akademija 1
  6. Shkendija Sileks 1
Ovie se natprevarite koi treba site da se dobijat i da se fati zaletot kako lani od natprevarot so Vardar i posle se po red.
Vo kupot i X vrsi rabota posto revansot igrame doma, ama vo ligata ni treba 100% ucinok na slednite 5 natprevari.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.683
  1. Shkendija Struga 1
  2. Vardar Shkendija X2 (KUP)
  3. Shkupi Shkendija 2
  4. Shkendija Vardar 1
  5. Shkendija Akademija 1
  6. Shkendija Sileks 1
Ovie se natprevarite koi treba site da se dobijat i da se fati zaletot kako lani od natprevarot so Vardar i posle se po red.
Vo kupot i X vrsi rabota posto revansot igrame doma, ama vo ligata ni treba 100% ucinok na slednite 5 natprevari.
Ако Ќато ја преземе Слога, нема теорија да ги тепате таму, освен ако не ви пуштат :D
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.009
Поени од реакции
1.904
Овој Ибрахими и со една нога во гроб ќе влезе во натпревар и ќе ги ебе овие од Миравци. Ноќна мора им стана :D:D:D...какво голчина со послабата нога!
 
B

Beck's

Гостин
Не знам за вас, ама после денешнава партија треба навистина да се плашите. Никаква игра немате, се вадите на квалитет на поединци.
Kakva igra ocekuvas da imame so igrac pomalku celi 60 min igra i bez trener vo klupata, i posle haoticen period od Juni navaka.
I vo vakvi okolnosti imavme vodstvo od 0-2 se do krajot. Neka se vadat so individualni potezi do zima, posle zdravje ke si dojdat rabotite na svoe mesto.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.009
Поени од реакции
1.904
Не знам за вас, ама после денешнава партија треба навистина да се плашите. Никаква игра немате, се вадите на квалитет на поединци.
Не знам за другите, ама јас се плашам од летово , со евро куповите :(
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.683
Kakva igra ocekuvas da imame so igrac pomalku celi 60 min igra i bez trener vo klupata, i posle haoticen period od Juni navaka.
I vo vakvi okolnosti imavme vodstvo od 0-2 se do krajot. Neka se vadat so individualni potezi do zima, posle zdravje ke si dojdat rabotite na svoe mesto.
Не знам дали си ја гледал, ама додека имавме исто играчи, можевме да водиме со 3-1. Се погоди тој голманот да има животна партија. И црвениот е дел од играта, никој не ви е крив што сте го направиле. Јас очекував да бидете далеку посилни, барем на хартија сте поквалитетни, ама натпреваров ми влеа надеж дека може да ви се носиме :D
Автоматски споено мислење:

Не знам за другите, ама јас се плашам од летово , со евро куповите :(
Не се плаши, ќе дојде некоја екипа од Гибралтар, ќе ве спакува ко куфер за една недела :D
 
B

Beck's

Гостин
Не знам дали си ја гледал, ама додека имавме исто играчи, можевме да водиме со 3-1. Се погоди тој голманот да има животна партија. И црвениот е дел од играта, никој не ви е крив што сте го направиле. Јас очекував да бидете далеку посилни, барем на хартија сте поквалитетни, ама натпреваров ми влеа надеж дека може да ви се носиме :D
Автоматски споено мислење:


Не се плаши, ќе дојде некоја екипа од Гибралтар, ќе ве спакува ко куфер за една недела :D
Nego toa repete, za kogo vi a nemenata. Na poslednite 10 natprevari samo ednas ne imate tepano :LOL:
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.496
Поени од реакции
9.988
Три месеци живи ве немаше, требаше со Вардар да играте да ви текне дека ви постои клубчето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom