Фан Клуб: Шкендија

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
4-2-3-1

Marko

Todorovski - Bejtullai - Cuculi - Celikovic

Alimi - Vujcic

Abdurahimi - Hasani - Radeski/Junior/Dino

Ibraimi

 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Sredniot red i napadot vi e ubistven ama nz bes kvalitetni stoperi dali moze da se osvoi ligata.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Тој Тотре прв пат кога почна да игра за Шкендија ми делуваше ветувачки, ама како минува времето се послаб ми делува, оваа сезона некако ништо не покажа.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Тој Тотре прв пат кога почна да игра за Шкендија ми делуваше ветувачки, ама како минува времето се послаб ми делува, оваа сезона некако ништо не покажа.
Акраповиќ го седна на клупата и се изгуби.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Оваа сезона скоро сите натпревари беше стартер (оти практично само он и Имери се У21 играчи, али Демир дали 2-3 пати беше стартер), али скоро да не се ни приметуваше на терен кога го гледав.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Оваа сезона скоро сите натпревари беше стартер (оти практично само он и Имери се У21 играчи, али Демир дали 2-3 пати беше стартер), али скоро да не се ни приметуваше на терен кога го гледав.
Акраповиќ му ја смени позицијата и често го вадеше по само 45 минути.
После не можеше да се врати, освен тоа изгледа флегматичен на терен и вон него. Не дава максимум изгледа.
 
Последно уредено:
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.006
Поени од реакции
1.901
Цврст натпревар без многу шанси, класа подобри од Силекс, Буба е дефинитивно мозокот на Шкендија, младите Зејнулаи (колку само истрча денес) и Тотре на ниво денес, левиот бек Челикович доста офанзивен и доста шринтови по левата страна, исто и Бејтулаи дефинитивно подобар десен бек отколку штопер, Меџедович добро засилување, но не нешто екстра, додека само кај штоперот Чолак засега имам сомневања. Премногу брзо натпреварот со Вардар, бар да влеговме малце во натпреварувачки ритам (ама истото важи и за нив)
 
B

Beck's

Гостин
Со Абдурахими и Челикович завршија голема работа, уште некој докажан штопер да носеа и ќе бидевме кнап. За внедела не знам што да очекувам, ако изгубиме ќе биде тоа крај уште од почеток
 

Kajgana Shop

На врв Bottom