Фан Клуб: Шкендија

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.952
А што е со Вујчиќ, Алими, Жуниор и Положани, зошто ги немаше денес ни на клупа? Положани ај може да замислам дека тренерот не рачуна веќе али останативе 3 ме изненади зошто ги немаше, повредени да не се? Исто и Имери фалеше.
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
А што е со Вујчиќ, Алими, Жуниор и Положани, зошто ги немаше денес ни на клупа? Положани ај може да замислам дека тренерот не рачуна веќе али останативе 3 ме изненади зошто ги немаше, повредени да не се? Исто и Имери фалеше.
Junior ne igrase poradi kartoni, a Vujcic i Polozani se povredeni ( se ocekuva da bidat spremni za mecot so Miravci ). Za Alimi i Imeri ne znam ma da prviot mozebi e cuvan za sledniot mec...
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.034
Поени од реакции
1.322
Junior ne igrase poradi kartoni, a Vujcic i Polozani se povredeni ( se ocekuva da bidat spremni za mecot so Miravci ). Za Alimi i Imeri ne znam ma da prviot mozebi e cuvan za sledniot mec...
Alimi i Demiri ne znam za sto se cuvat, osobeno Imeri, mislam deka trebashe da gi prodadat dvete, i da ima pojke prostor za mladive ... Plus i Vujqiq e tamu ... Epten mnogu igraci, kao PSG stanavme vtoriot tim so Junior Juffo Alimi Demiri nise pojaki od prviot :D
 
Последно уредено:
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.994
Поени од реакции
1.890
Dejavu!!!

http://sport.com.mk/?ItemID=D52B3F9BDC9DB345BDB49DAB82EB35CC
Денеска се оддржа состанок помеѓу претставници Вардар, претставници од фудбалската федерација, од Министерството за внатрешни работи и претставници од ФК Шкендија.

„Натпреварот помеѓу Вардар - Шкендија кој што ќе се игра во недела во 14 часот на Националната Арена „Филип Втори“ во Скопје е прогласен за висок ризок. Соогласно законот за организација на таков вид натпревари, Ве информираме дека при купување на билет ќе мора да биде покажан и документ за лична идентификација.
Суспензијата за играње без публика на домашните натпревари на ФК Вардар е веќе истечена, и во недела љубителите на фудбалот ќе може да присуствуваат на трибините на стадионот. Согласно договорот од состанокот, нема да биде дозволено присуство на гостински навивачи, односно на фанови на фудбалскиот клуб Шкендија.
Билетарницата на источната трибина на „Филип Втори“ ќе работи од четврток до сабота од 12 до 17 часот, и во недела на денот на натпреварот од 9 до 13:45 часот, односно до 15 минути пред почетокот на натпреварот.
Фудбалскиот клуб Вардар уште еднаш ги повикува сите љубители на клубот да присуствуваат на дербито и со фер и коректно навивање да му помогнат на нашиот тим да дојде до победа на овој натпревар и до нови три бода во првенството. Се надеваме дека сите гледачи ќе имаат можност да уживаат во еден убав меч и на крајот сите да се радуваме на триумф на Вардар“, се вели во соопштението на ФК Вардар.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.994
Поени од реакции
1.890
Честитки до играчите на Вардар, многу повеќе ја посакуваа победата, се бореа максимално, а и Седловски се покажа по стратег од Брдарич.
Второ, на Ставрев се најмило, по гнасен судија од него немам видено, секогаш сум го потенцирал, и нема да ми е жал ако читам по весници дека Стратев тепан од непознати сторители до несвест.
Во акцијата пред пеналот по десната страна, играчот на Вардар со отворена копачка оди кон Хасани, а овој одмавнува со рака дека немало контакт, па идиоту ако имаше контакт, отиде ногата на Хасани. Пеналот 50:50, но според тој критериум требаше да даде пенал и во случајот на Радевски, кога од позади мислам Спировски го удри со сета сила. Патем речено, капа долу за капитенот Глигоров, кој веднаш ја исфрли топката во аут, што го попизди играчот што го правеше фаулот, дека во некоја смисла ова е и признавање дека имаше фаул. Во сите натпревари покажува вистински ферплеј. Фаулот за третиот гол, уште не можам да видам каде е прекршокот, кога Чолак мислам дека не ја крева ногата, но можно е и да има фаул. Се на се Ставрев= Копиле.

Вардар со ова игра ја заслужува шампионската титула !!!
Шкендија сеуште расштимана!!!
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.034
Поени од реакции
1.322
Честитки до играчите на Вардар, многу повеќе ја посакуваа победата, се бореа максимално, а и Седловски се покажа по стратег од Брдарич.
Второ, на Ставрев се најмило, по гнасен судија од него немам видено, секогаш сум го потенцирал, и нема да ми е жал ако читам по весници дека Стратев тепан од непознати сторители до несвест.
Во акцијата пред пеналот по десната страна, играчот на Вардар со отворена копачка оди кон Хасани, а овој одмавнува со рака дека немало контакт, па идиоту ако имаше контакт, отиде ногата на Хасани. Пеналот 50:50, но според тој критериум требаше да даде пенал и во случајот на Радевски, кога од позади мислам Спировски го удри со сета сила. Патем речено, капа долу за капитенот Глигоров, кој веднаш ја исфрли топката во аут, што го попизди играчот што го правеше фаулот, дека во некоја смисла ова е и признавање дека имаше фаул. Во сите натпревари покажува вистински ферплеј. Фаулот за третиот гол, уште не можам да видам каде е прекршокот, кога Чолак мислам дека не ја крева ногата, но можно е и да има фаул. Се на се Ставрев= Копиле.

Вардар со ова игра ја заслужува шампионската титула !!!
Шкендија сеуште расштимана!!!
Potpollno se soglasuvam!

Samo sto mislam deka Brdaric i nema sto pojke da napravi ..
 
B

Beck's

Гостин
Ставрев знае како да те извади од такт професионално и да изгледа тоа ко ништо страшно. Од кога им даде 2 црвени во купот и настана хаос низ медиумите и кој знае под какви притисоци бил од тогаш па наваму си ја работи работата како што не треба. Тогаш од Вардар излегоа со наслов Да не го видиме Ставрев на нашите натпревари, и ете ти го 3 пати по ред го има Ставрев на нивните натпревари, и сега нема жалби и тој не е веќе Refer i mire шо би рекле мак спорт.
Ова што се однесува до копилето, а друго е тоа што играме без одбрана и голман, и никако од раководството да се опаметат.
Во теренот Вардар беше подобар и заслужено победи, во вакви натпревари битни се одбраните, головите секако дека ќе стигнат порано или покасно
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
KUP prv natprevar ; Miravci - Shkëndija 1:3 ( Ibrahimi x2, Buba )

Kakov gol na Ibraimi od 30metri, penalot cist za Shkendija a toj na Miravci komedija. Se na se zasluzeno pobedivme i so edna noga vekje sme vo finaleto na kupot. Da igrase Vujcic vo nedela ke bese podrugo situacijata vo sampionatot isto taka da ne zaboravam kopileto Stavrev mame mu ebam da crkne majmunot.
 
B

Beck's

Гостин
Поставеноста, жртвуваноста требаше внедела да биде како денеска ама ајт ќе им служи за враќање на самодовербата
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.994
Поени од реакции
1.890
Се виде колку значи Вујчиќ за тимот, дури и Тотре покрај него одигра феноменално, и еден од клучните што го неутрализира Фелипе. Трн во око му стана цел натпревар. Џуниор истотака се воспостави дека е многу подобра опција против екипи кои што не се инфериорни, бидејќи трча за двајца, во случај да не приметиле тие што често го пцујат.
Вардар друго лице денес, притисокот очигледно е кај нив, кога се работи за купот, кој го немаат освоено 10 години, и тоа се рефлектира на психолошки план, нешто слично како на Шкендија во првенствените натпревари.
Иако не е се завршено, Вардар треба минимум три гола да постигне во Тетово, така да 90% би требало да сме во финалето, каде би било убаво да играме со Пелистер, барем конечно да има атмосфера на трибините.

 
Последно уредено:
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.901
Поени од реакции
17.546
Oпасен ви бил Јуре Чолак гласот на терен го остави денеска цело време викаше по напаѓачите па на крај почнавме да го провоцираме и со публиката влезе у дуел со пцовки.
 
Член од
25 октомври 2012
Мислења
818
Поени од реакции
1.209
Oпасен ви бил Јуре Чолак гласот на терен го остави денеска цело време викаше по напаѓачите па на крај почнавме да го провоцираме и со публиката влезе у дуел со пцовки.
Со Вардар купот ја гледав на градски,е тој Чолак ако е бекот,повеќе цркаше и се дереше од колку што изигра нешто..
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
2005/2006 Bregalnica - Shkendija 0:1 Artim Polozhani, se plasiravme vo finaleto na kupot.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom