Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
F

fantomX

Гостин
Бидејќи официјално е 4-3-3 формацијата, тогаш:

--------------------Чех-------------------
Босингва---Ивановиќ-----Алекс----Е.Кол
------------------Микел------------------
------Лампард------------Балак----------
Анелка-----------------------------Џ.Кол
------------------Дрогба-----------------

1:0 Дрогба 3' :helou:
Сколари ги исполнил двете мои очекувања:
1. Дрогба и Анелка заедно од почеток.
2. Деко, Балак и Лампард да не играат од почеток во првите 11 (не сите тројца).

Не верувам дека вака (4-3-3) било и на терено, ама пошто не гледав замолувам некој шо гледал да кажи накратко за играта, и конкретно за играчите.


1:0 Дрогба
http://videos.sapo.pt/GwEZVbtC0MnhFVR7LuT9

2:0 Лампард
http://videos.sapo.pt/Jt3Cd0UefqoT1Aa9N7sO
 
В

Вори

Гостин
Добри се голчињата.Иначе во недела тешко ќе биде против Фулам,многу заебани се.10 утакмици немаат пораз,но и ние немавме пораз дома 4 сезони и го доживеавме,затоа очекувам да ги победиме Фулам и да бидеме први(секако ако Лузерпул киксне)
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Фала Богу! Конечно победивме. Колку сме за греота, почнавме да им се радуваме на победи со тимови како ВБА. До кај не донесе овој Сколари. Срамота!!!
 
В

Вори

Гостин
Каква таква победа е!Добро е што Деко не играше денеска(се надевам дека нема ни за заигра),и дека Дрогба се враќа на голегетрските патеки.Уште Фула да ги тепаме и се ќе си дојде на свое место.
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Абе не викам дека не е како било која друга победа, ама барем јас се радувам како да сме земале титула, а не да сме тепале против ВБА. Тоа ми беше муабетот, колку паднавме во форма.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Кое дрво Микел денеска. Ај шо е незаинтересиран во организирање напади, туку и кривец за примениот гол... Губиме 1-0, треба да се помачиме добро за да однесеме 3 бода од Котиџ.
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
од челзи нема ни ч годинава КАТАСТРОФА јесте да треба да навивам за нив и во добро и во зло ама мора нешто да се смени вака не ја бива:nenene:
 
F

fantomX

Гостин
Кое дрво Микел денеска. Ај шо е незаинтересиран во организирање напади, туку и кривец за примениот гол... Губиме 1-0, треба да се помачиме добро за да однесеме 3 бода од Котиџ.
Ај за офанзива знајме дека е јак колку дрво, ама ако почни во дефанзива да заебава е опасно. Белки Есиен ќе се врати за месец дена.

Диди и Никола заедно напред бе црни Фелипе!!! Криво ми е за Малуда, многу се трудеше се до повредата. Еве сега се врати, и пак се повреди. Ама барем Дрогба и Анелка заедно напред да играат.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Кој к’смет го иаме... Се повреди Малуда, па мораме да експериментираме со Дрогба и Анелка напред, во ситуација кога губиме...:nesum:

По се ми изгледа дека прво полувреме 1-0 ќе завршит, па во второ со нови сили во борба за постигнување голови.
 
F

fantomX

Гостин
И да, Сколари изјави дека се мисли дали да игра со 4-4-2 формација, но така Челзи ќе ја изгубел играта на средината. А која црна игра ја гледа со 4-1-4-1? Ја барем не гледам некаква си игра и надмоќ на средината. Вие?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom