Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Да да,Манчини е јак стратег исто колку што е јак Ерџан Менга од Гостивар.Кажи ми што има освоено во неговата кариера?
Ова со Манчини моментално е најниска шпекулација така што нема потреба од волкава фама за ништо. Нема причина за шут карта за Сколари, премногу е бесмислено, ако е така ај на секоја полусезона тренер ќе менуваме.

Манчини не го почитувам којзнае колку, меѓутоа за титули...ги има.
 
В

Вори

Гостин
Ова со Манчини моментално е најниска шпекулација така што нема потреба од волкава фама за ништо. Нема причина за шут карта за Сколари, премногу е бесмислено, ако е така ај на секоја полусезона тренер ќе менуваме.

Манчини не го почитувам којзнае колку, меѓутоа за титули...ги има.
Ги има три со Интер во Серија А,и тоа кога Интер беше прејак за Јуве,Милан и Рома,и кога тие беа во втора лига или беа со -20 бода,
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Лесно е со таков Интер да освоиш Скудето. Третина тим од Јуве замина во Интер, третина во Реал, Замброта во Барса и правите играчи со човечки вредности останаа во Јуве. Некој од избеглициве гарант заборајв, не е ни битно.
Правата борба за титула на Интер со другите е сезонава, кога Јуве се враќа на старите патеки, Милан се бори да остане при врвот а и Наполи се заканува.
Манчини не беше ништо освен фигура во Интер. Ни напрај нешо посебно за тимот, ни смена нешто кога не одеше, ништо. За пионче кое ќе седи на клупа само се наоѓа сегде, потребен е јак стратег. Единствена достојна замена за Сколари (иако тој ја има мојата 100% поддршка) се Хидинк и Мурињо. Пошо вториот немат ни теоретски шанси за скоро да се вратит во Челзи, а првиот е под договор со Руската фудбалска федерација, најарно да си сејме мирни.
 
В

Вори

Гостин
Ја не го сакам многу многу Сколари,али кога нема достојна замена за него подобро нека седи.
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Френк Лампард :

“Нашата форма на домашен терен е лоша и ВБА е натпреварот на кој ние треба да речеме: ’Добро е се вративме во форма’ и да ги освоиме трите бода.”

“Практично не играме добро на домашен терен и за тоа има неколку причини. Ни недостасува малку самодоверба да бидам искраен.”

“Победивме толку многу натпревари и сeкој пат кога излегувавме на теренот велевме: ’Ќе го добиеме овој натпревар’ без разлика со кого играме. Но сега ја немаме таа самодоверба.”

“Потребно е да имаме добар старт и да постигнеме погодок во раните минути потоа виртуелно натпреварот е завршен. Но тоа не се случува во последно време.”


А каде отиде таа самодоверба?:toe:
Ја немам ни јас кога го гледам Челзи на Стемфорд Бриџ.
 

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
Да ставаате некој стрим оти сите што ги најдов јас бара Access Code?
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Бидејќи официјално е 4-3-3 формацијата, тогаш:

--------------------Чех-------------------
Босингва---Ивановиќ-----Алекс----Е.Кол
------------------Микел------------------
------Лампард------------Балак----------
Анелка-----------------------------Џ.Кол
------------------Дрогба-----------------



1:0 Дрогба 3' :helou:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Одличен старт и кревање на самодовербата на Дрогба, уште 2 гола да дајме и задоволен сум за овој натпревар.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Одличен резултат на полувреме, 2-0 и според мене осигурана победа. Сега нека се одморат малце, за два дена не чека дуелот со Фулам...

Уште еден гол чекам, за да се исполнат очекувањата што ги поставив уште пред неколку дена. :)
 
В

Вори

Гостин
Јас сум школо не можам да гледам во живо,пратам резултат на лајскор.Иначе според резултатот ваљда добро играме и имаме шанси.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom