Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Чех стравува од посериозна повреда на дланката.
Пиенар да оди упичкуматерин!!!! Па уште се бунеше за непризнат гол.
Уште најдобриот во моментов да ни се повреди треба.
Не` заредија повреди, молете Бога да е полесна повредата, па да е фит уште за следниот меч... Со Кудичини на гол и не е така лошо против ВБА, ама против појак тим сме неабале, секој трет шут ќе влегува.
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Не` заредија повреди, молете Бога да е полесна повредата, па да е фит уште за следниот меч... Со Кудичини на гол и не е така лошо против ВБА, ама против појак тим сме неабале, секој трет шут ќе влегува.
Добро ќе биде ако е така. Против Барнли кога бранеше Кудичини, од еден удар што оди во рамки на голот, еден примен гол. Повеќе нема да коментирам, затоа што знам дека Чех ќе даде се од себе да биде на гол линијата.
 
В

Вори

Гостин
F

fantomX

Гостин
Дколку се случи ваква глупост, ја појќе не го следам Челзи сезонава! Малку екстремно, ама то ќе биди.

И уште една глупост шо ја причитав на The Sun мислам, демек Челзи нудел 20 милиони фунти за Бензема, ама тој ќе одбиел поради то шо сакал да игра за Реал. :pos2:
Барем 50 милиони да ги речеа ебаго...:toe:

И да, изгледа Карваљо не ќе е спремен за в петок. Алекс и Бане.
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
според мене годинава е тотално промашена за челзи се започна со отставката на мурињо па губењето на финалето на лига шампиони:( па трансферот на деко:jaj:и назначувањето на сколари(катастрофа) :nenene: ај може не очекува посветла 2009 хопе соооооо:wink:
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
според мене годинава е тотално промашена за челзи се започна со отставката на мурињо па губењето на финалето на лига шампиони:( па трансферот на деко:jaj:и назначувањето на сколари(катастрофа) :nenene: ај може не очекува посветла 2009 хопе соооооо:wink:
Сега се најавува Манчини, и тој ќе ви заврши голема работа.
Сколари е добар, но имаа Челзи многу повредени играчи.
Ке биде подобро во 2009 година.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
според мене годинава е тотално промашена за челзи се започна со отставката на мурињо па губењето на финалето на лига шампиони:( па трансферот на деко:jaj:и назначувањето на сколари(катастрофа) :nenene: ај може не очекува посветла 2009 хопе соооооо:wink:
Чекај полека, ни полусезона не е дојдена, одма песимизам се јавува. Јас кажав и пак ќе кажам, оваа година повторно Јунајтед и Челзи ќе се борат за титулата:toe:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.731
Поени од реакции
11.185
Чекај полека, ни полусезона не е дојдена, одма песимизам се јавува. Јас кажав и пак ќе кажам, оваа година повторно Јунајтед и Челзи ќе се борат за титулата:toe:
И ја тоа викам, какви лузерпул, единствените 2 екипи со концентрација и дух за цела сезона се овие две, се друго е гола вода :)
Поздрав плави и нека победи подобриот!
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Ако дојде Манчини, и јас се откажувам од гледање на натпревари на Челзи сезонава. Не се откажувам од Челзи, туку од гледање на мизеријата која доаѓа со Манчини.
 
F

fantomX

Гостин
Ке биде подобро во 2009 година.
Не со смена на тренерот во наредниов период. Особено не со Манчини. Комплетна спротивност на се досега шо се праело сезонава.

Јас кажав и пак ќе кажам, оваа година повторно Јунајтед и Челзи ќе се борат за титулата:toe:
Ако келешов од тренер нема намера да промени нешто, да бара најразлични формации за игра, богами „јак“ конкурент (според тебе) имате. :tapp:
 
В

Вори

Гостин
Ако дојде Манчини,Челси ќе се бори за опстанок само тоа ќе кажам.
 
F

fantomX

Гостин
Ако дојде Манчини,Челси ќе се бори за опстанок само тоа ќе кажам.
Претера ебаго, во жестока битка ќе влезиме за 4 место со Астон Вила и Арсенал со Манчини на клупата. Што мислам дека не е цел за сезонава.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Ако дојде Манчини,Челси ќе се бори за опстанок само тоа ќе кажам.
Аман бе што го направивте вие Манчини?Жикица Тасевски,или Милко Ѓуровски ?:pos2:Дај не заебавајте,Манчини е квалитетен стратег.
 
F

fantomX

Гостин
Аман бе што ко направивте вие Манчини?Жикица Тасевски,или Милко Ѓуровски ?:pos2:Дај не заебавајте,Манчини е квалитетен стратег.
Во погрешно време на погрешно место ако се нај, и Сер Алекс Фергусон можам да го рамнам со Никола Здравески на пример.
 
В

Вори

Гостин
Аман бе што го направивте вие Манчини?Жикица Тасевски,или Милко Ѓуровски ?:pos2:Дај не заебавајте,Манчини е квалитетен стратег.

Да да,Манчини е јак стратег исто колку што е јак Ерџан Менга од Гостивар.Кажи ми што има освоено во неговата кариера?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom