Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
За тренер, ако подразмислам, Кате - Рајкард е одличен тандем, ама Рајкард соло е дрво соло.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Верувам дека од лето Хидинг ке застане на чело на Челси.
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
luge slusam villa (ovoj od valencia) saka da igra za celzi!!
zakon zakon!!!ne znam kaj citav ama stvarno covekot zapalen po celzi!!!
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.667
Поени од реакции
11.374
Епа он е по сите запален.. По Челзи, Барса, Реал... ама на крај ќе си остане у Валенсија!
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
Епа он е по сите запален.. По Челзи, Барса, Реал... ама на крај ќе си остане у Валенсија!
da, da veruvam!!!aj mozebi ke go privlecat parite na abramovic, a ne slavata na real!! paaa da se nadevame
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Интересно си ми ти girl*. Пратеш фудбал, тоа е голем плус за една женска кај некое машко, барем кај мене. Па и за Челси си...
 
F

fantomX

Гостин
Верувам дека од лето Хидинг ке застане на чело на Челси.
Зависи како ќе се одлучи во Русија.
Абрамович и Путин шо че кажа:)
Инаку убо че биди.

luge slusam villa (ovoj od valencia) saka da igra za celzi!!
zakon zakon!!!ne znam kaj citav ama stvarno covekot zapalen po celzi!!!
Ако Дрогба си оди (а да си оди!!!!), Шевченко (не е земен за голман), па и Анелка, (Пизаро не го ни спомнувам) очекувам трансфер на Виља во Челзи! Нема кој друг за да го замени Дрогба. Тука е и Ди Санто, Сахар, Скот Синклер...

Според 24фудбал (мак гоал.ком) Челзи и Фенер се договориле за Шевченко. Камо да е вистина!!!!!!!
Еднио изгледа е аут, сеа уште Дрогба и да дој ВИља...
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
очекувам трансфер на Виља во Челзи! Нема кој друг за да го замени Дрогба.
Виља ептен го почитувам меѓутоа мислам дека е потребен повисок и покорпулентен напаѓач. Долколку си замине Дрогба, прва опција би требало да биде Бензема. Би можела и да се искористи ситуацијата со Ето (катастрофа оваа сезона, меѓутоа има уште доста добри натпревари во него), чим еден Тотенхем се дрзна да започне преговори...
 
F

fantomX

Гостин
Виља ептен го почитувам меѓутоа мислам дека е потребен повисок и покорпулентен напаѓач. Долколку си замине Дрогба, прва опција би требало да биде Бензема. Би можела и да се искористи ситуацијата со Ето (катастрофа оваа сезона, меѓутоа има уште доста добри натпревари во него), чим еден Тотенхем се дрзна да започне преговори...
Хм, Бензема... Шо знам...
А за Ето можи:)
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Ako osvoime sega Liga Sampioni, ke mu se digne renometo na Grant i poveke ke go pocituvaat. Taka da, nema da bide loso i toj da ostane, iako seuste e anonimen. Se e prasanje na vreme.;)
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.126
Поени од реакции
5.900
Долколку си замине Дрогба, прва опција би требало да биде Бензема.
Бензема изјавил дека нема намера да го напушти Лион, барем не засега. Би останал барем уште една сезона.
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
Интересно си ми ти girl*. Пратеш фудбал, тоа е голем плус за една женска кај некое машко, барем кај мене. Па и за Челси си...
bas mislam deka maskite nejkat zenski so sakat fudbal!!!

a za ona za vilja ja izmisliv deka bil popalen po celzi za da go isprovociram malku armin zaso on vo toj moment pisuvase deka real ne znam kolku daval za nego :baeh::baeh: SORRY
 
F

fantomX

Гостин
Сакал нејќел, ако агентот добие најдобра понуда од Челзи, Виља никој не го прашува. Следна дестинација: Челзи!:)
Ист пример беше и Дани Алвес, како само кажуваше оти сакал да игра за Челзи, ама се закочи трансферо и тој не дојде.
Сега Виља можи и не преферира да игра во Челзи, ама ко ќе додат понуди, се бира најповолната.
 
В

Вори

Гостин
daj kazete nekoi spekulacii vo vrska so chelsea.ili mozni transferi deka dosadno e.Jas naslusnav deka Dos Santos i Eto ke bidat novi zasiluvanja pa kako i da e dobro ke ni dojdat.pozz:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom