Фан Клуб: Челзи

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.307
А не само што имаме ривалитет со Лидс, туку и Лампс си започна анемозитет со Биелса и Лидс кога беше во Дерби :D
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Мене одвратни ми се и покрај историјава. Лани многу се сељачеа во Чемпионшип. Многу ќе ми биде ќеф да ги победиме јако. Ама во оваа фаза од сезоната играат како навиени, трчаат, нема да биде лесно вооошто.

Верувам во нашата контра и полуконтра, немам проблем со тоа да ги зачекуваме во одредени периоди од мечот и да ги казниме.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.950
Поени од реакции
1.923
Тежок противник, кондиционо спремни, тактички исто. Незгодно многу незгодно, може све да биде.

Али очекувам Жиру да стартува.
 
B

Beginner

Гостин
Најбитно од пресот денес:
Lampard starts with team news - and it's good news! 'Everyone is fit!'
Од друго што кажа побитно:
-Lampard says he can't give assurances to players of game-time, but just asks his players train well and when they are given opportunities take their chances, just as Olivier Giroud did in Seville.-Во превод 99% Вернер стартува :D
-Среќен е што конечно се враќат дел од фановите на СБ и очекува од нив да запејат нешто и да бидат гласни.
-И стандардно биг тест, тхеј аре компетитив, бла-бла.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.307
Нема ваљда и вечер Френки да им рече "Relax" и да им одиме на "ај ако дадеме гол добро, ако не онда да сме живи и здрави и 0-0 не е лошо, не се слаби Лидс"

Стварно ме нервира тој пристап во дерби мечевите, особено во мечеви како Тотенхем и Севиља, натпревари каде што бевме фаворити благи и со малце муда ќе тепавме.

Не се работи за тие мечеви или "ајде да се среди одбраната" туку се работи за менталитетот што ќе не уништи во битни мечеви, особено во ЛШ.

И не го зборам ова од ракав, ова што го прави Лампард сега буквално го видовме кога Мурињо изгуби од Атлетико Мадрид во 1/2 финалето на ЛШ.
Буквално тоа, одбрана цела сезона па дури и дефанзивен пристап кога не треба.

И гарантирам дека Лампард ќе си го има својот "Атлетико" сезонава со овој пристап и тоа баш како и со Мурињо, најверојатно ќе дојде во најлош можен момент
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Нема ваљда и вечер Френки да им рече "Relax" и да им одиме на "ај ако дадеме гол добро, ако не онда да сме живи и здрави и 0-0 не е лошо, не се слаби Лидс"

Стварно ме нервира тој пристап во дерби мечевите, особено во мечеви како Тотенхем и Севиља, натпревари каде што бевме фаворити благи и со малце муда ќе тепавме.

Не се работи за тие мечеви или "ајде да се среди одбраната" туку се работи за менталитетот што ќе не уништи во битни мечеви, особено во ЛШ.

И не го зборам ова од ракав, ова што го прави Лампард сега буквално го видовме кога Мурињо изгуби од Атлетико Мадрид во 1/2 финалето на ЛШ.
Буквално тоа, одбрана цела сезона па дури и дефанзивен пристап кога не треба.

И гарантирам дека Лампард ќе си го има својот "Атлетико" сезонава со овој пристап и тоа баш како и со Мурињо, најверојатно ќе дојде во најлош можен момент
Се согласуваме за ова, освен последниот дел. После Севиља мислам дека Лампард сфати што и како може и дека единствено на гостувања би играле така. На гостувања е донекаде оправдано, во зависност од тежината на мечот и околностите.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.307
Се согласуваме за ова, освен последниот дел. После Севиља мислам дека Лампард сфати што и како може и дека единствено на гостувања би играле така. На гостувања е донекаде оправдано, во зависност од тежината на мечот и околностите.
Па со Тотенхем дома бевме, освен малку во второ, не дека ептен офанзивно им влеговме

Нели, ја немам проблем вака со Ливерпул, Сити, Баерн и останати офанзивни екипи да играме...ама генералниот пристап со Тотенхем малце ме разочара
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Па со Тотенхем дома бевме, освен малку во второ, не дека ептен офанзивно им влеговме

Нели, ја немам проблем вака со Ливерпул, Сити, Баерн и останати офанзивни екипи да играме...ама генералниот пристап со Тотенхем малце ме разочара
Што ми пишуваш бе ова за Тотенхем, цела недела пењавев токму за таа работа. :pos:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.553
Поени од реакции
52.344


Сепак со Жиру. Иако заслужува после претходниот натпревар, не знам колку е добра идеја за овој.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.307
Хах, интересно, Вернер лево, а Жиру напад.
Добро, ок е тимов ваљда, можеби ја би играл со Жоргињо, не се наивни Лидс, ама ок е тимов, ќе видиме на терен како ќе функционира.


Тиаго Силва капитен.
Опасен флешбек од последен(/прв) пат кога беше капитен......
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.307
Беше против Тотенхем, Шефилд, Барнли...
Е па онда

Тиаго Силва капитен.
Опасен флешбек од последен(/прв) пат кога беше капитен......
Еве, вака е бољи :D
Автоматски споено мислење:

Да, да, очигледно убаво си кажав :D :D

Добар дечко овој Бамфорд, се гледа добро го научиле у академијата
 
Последно уредено:
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Mendy se kolebase, Zuma i Silva previsoko postaveni, znaat podobro. A znaat deka imaat prejaka kontra.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom